درست طبق برنامه، نسخه جدید کروم آماده استقبال از جهان است. کروم ۱۰۲ شامل پیشرفت‌ های بیشتری برای برنامه‌ های وب، میانبرهای صفحه کلید جدید برای برگه‌ ها و اطلاعات مفید درباره فروشگاه‌ های آنلاین جدید است. گوگل آن را در ۲۴ می ۲۰۲۲ منتشر کرد.

مرتب کردن مجدد برگه ها با یک میانبر صفحه کلید در کروم ۱۰۲

میانبرهای صفحه کلید کروم راهی عالی برای سرعت بخشیدن به ناوبری وب شما هستند. کروم ۱۰۲ چند میانبر جدید به فولد اضافه می کند. اکنون می توانید بدون دست زدن به ماوس، برگه ها را دوباره مرتب کنید.

برای جابجایی یک برگه، Ctrl+Shift و Page Up یا Page Down را بسته به جهتی که می خواهید برگه فعلی را جابجا کنید فشار دهید. بسته به صفحه کلید خود، ممکن است لازم باشد از کلید Function برای استفاده از Page Up یا Page Down نیز استفاده کنید.

مقاله مرتبط: نحوه استفاده از Task Manager داخلی کروم

در کروم ۱۰۲ برنامه های وب می توانند فایل ها را باز کنند

یکی از حوزه‌ های اصلی تمرکز Google این است که برنامه‌ های وب بیشتر شبیه برنامه‌ های بومی شوند. تقریباً هر نسخه دارای ویژگی هایی برای کار در راستای این هدف است. Chrome 102 اکنون به برنامه های وب اجازه می دهد تا فایل های خاصی را باز کنند.

با این حال، ما در مورد توانایی باز کردن فایل ها از داخل برنامه وب صحبت نمی کنیم. برنامه‌ های وب می‌ توانند اعلام کنند که می‌ توانند فایل‌ های خاصی را باز کنند، سپس می‌ توانند به عنوان یک گزینه در منوی «Open With» ظاهر شوند.

مقاله مرتبط: نحوه اتصال ماوس بلوتوثی به یک کروم بوک

ناوبری بهتر برای برنامه های وب

در ادامه کار بر روی برنامه‌ های وب، کروم ۱۰۲ دارای یک API جدید است که پیمایش در برنامه‌ های وب را آسان‌ تر می‌کند. Navigation API امکان انتقال راحت‌ تر بین صفحات را بدون بارگیری مجدد کل صفحه فراهم می‌کند.

مقاله مرتبط: چگونه مصرف دیتای خود را در کروم کاهش دهیم؟

اطلاعات در مورد فروشگاه های جدید

 

ویژگی کروم 102: اطلاعات در مورد فروشگاه های جدید

 

گوگل در حال آزمایش قابلیتی است که می تواند تشخیص دهد شما از فروشگاه اینترنتی بازدید می کنید که قبلاً هرگز به آن نرفته اید و به شما امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به آن را می دهد. وقتی از فروشگاه بازدید می‌کنید، یک اعلان کوچک از شما می‌پرسد که آیا مایلید نظرات فروشگاه را ببینید.

مقاله مرتبط: نحوه خارج کردن ایمن فلش درایو USB از کروم بوک

این ویژگی هنوز در مرحله آزمایش اولیه است، اما باید در Chrome 102 از طریق پرچم chrome://flags/#page-info-about-this-site در دسترس باشد.

کنترل های بهتر برای ارائه (presentation)

 

کنترل های بهتر برای ارائه (presentation) در کروم 102

به نظر می‌رسد این روزها همه جلسات ویدیویی بیشتری برای کار انجام می‌دهند و کروم ۱۰۲ همچنان به تلاش برای بهبود این تجربه ادامه می‌دهد. یک ویژگی جدید به شما امکان می دهد یک ارائه را از یک برگه جداگانه کنترل کنید.

مقاله مرتبط: نحوه تنظیم و استفاده از کلمه کلیدی جستجوی سفارشی در مرورگر گوگل کروم

ایده این است که کنترل‌های ارائه را می‌توان در برگه‌ای که جلسه ویدیویی در آن برگزار می‌شود نمایش داد. ارائه را می توان در یک برگه جداگانه قرار داد و به شما امکان می دهد آن برگه را با جلسه به اشتراک بگذارید، اما در برگه جلسه بمانید تا افراد را ببینید. می توانید این ویژگی را در وب سایت دمو آزمایش کنید.

howtogeek

۱. مقاله مرتبط: فعال کردن پرچم های گوگل کروم (Google Chrome Flag) برای آزمایش ویژگی های بتا

۲. مقاله مرتبط: گوگل کروم ۹۳، عرضه شده برای سیستم عامل اندروید، آیفون، مک و ویندوز

۳. مقاله مرتبط: نحوه فعال کردن ویژگی “Reading List” گوگل کروم در یک دستگاه اندرویدی

۴. مقاله مرتبط: نحوه غیرفعال کردن و حذف Chromecast در گوگل کروم

۵. مقاله مرتبط: نحوه فعال یا غیرفعال کردن آیکون “جستجوی برگه” در مرورگر کروم

 

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید