پیام متنی معمولاً برای برقراری یک ارتباط “فوری” ارسال می شود. وقتی کاری دارید یا می خواهید مطلبی را فورا انتقال دهید، پیامی ارسال می کنید یا به محض مشاهده یک پیام، به آن پاسخ می دهید. اما اگر بتوانید ارسال پیام متنی را از قبل برنامه ریزی کنید، چه می شود؟ در این مقاله نحوه برنامه ریزی پیام متنی در دستگاه اندرویدی آمده است.

برنامه Messages گوگل یکی از بهترین گزینه های موجود برای ارسال و دریافت پیام کوتاه در گوشی های هوشمند اندرویدی است. در اواخر سال ۲۰۲۰، این برنامه توانایی برنامه ریزی پیام ها را به سایر ویژگی های خود اضافه کرده است. این قابلیت برای زمانی که نگران فراموش کردن ارسال پیامی را فراموش کنید، خیلی کارامد می باشد. بعداً پیام ارسال کنید فراموش نکنید که بسیار مفید است.

نحوه استفاده از برنامه Google Messages برای برنامه ریزی پیام های متنی

برای استفاده از این ویژگی، باید برنامه Google Messages را از فروشگاه Play بارگیری کنید و آن را به عنوان برنامه پیامکی پیش فرض سیستم خود تنظیم کنید. وقتی برای اولین بار این برنامه را باز می کنید، دکمه “Set Default SMS App” را مشاهده می نمایید.

schedule text messages on android

در صفحه بعدی یا پنجره باز شده، گزینه “Messages” را انتخاب کنید و روی “Set as Default” ضربه بزنید.

schedule text messages on android

اکنون همه مکالمات قبلی شما در Messages نشان داده می شوند. مکالمه ای را انتخاب کنید که می خواهید پیام مورد نظر را در آن مکالمه برنامه ریزی کنید.

schedule text messages on android

سپس، پیامی را که می خواهید برنامه ریزی کنید وارد کرده و آیکون ارسال را برای چند ثانیه فشار دهید.

برنامه ریزی پیام متنی

با این کار گزینه های برنامه ریزی باز می شود. قسمت زمانی در بالای صفحه نشان داده می شود؛ بنابراین در مورد زمان ارسال پیام هیچ ابهامی وجود ندارد. می توانید از زمان های از پیش تعیین شده یا گزینه “Pick Date and Time”، زمان مورد نظر را انتخاب کنید.

برنامه ریزی پیام متنی

در صورتی که تاریخ و زمان سفارشی ارسال پیام را انتخاب کرده باشید، از شما خواسته می شود تا یک تاریخ را از تقویم انتخاب کرده و زمان مورد نظر را انتخاب نمایید. بعد از اتمام، روی گزینه “Next” ضربه بزنید.

برنامه ریزی پیام متنی

تاریخ و ساعتی که انتخاب کرده اید یک بار دیگر نشان داده می شود. برای تأیید گزینه های انتخابی، روی دکمه “Save” ضربه بزنید.

برنامه ریزی پیام متنی

در آخر، تاریخ و زمان برنامه ریزی شده بالای پیام شما ظاهر می شود. برای برنامه ریزی ارسال این پیام، روی آیکون ارسال ضربه بزنید.

برنامه ریزی پیام متنی

اکنون پیام برنامه ریزی شده را در مکالمه مربوطه مشاهده خواهید کرد. برای تغییر متن پیام یا زمان برنامه ریزی شده، روی نماد ساعت ضربه بزنید، این پیام را همین الان ارسال کنید یا پیام را به طور کامل حذف نمایید.

برنامه ریزی پیام متنی

به همین سادگی! از این به بعد هرگز نگران از فراموش کردن زمان تولد شخصی یا زمان قرارهای دوستانه خود نباشید!

مرتبط: نحوه ارسال متن ها از ویندوز ۱۰ با استفاده از یک تلفن اندرویدی

howtogeek

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید