اپل ارسال کامپیوترهای مک را با تراشه M1 خود در سال ۲۰۲۰ آغاز کرد و این نشان دهنده شروع مهاجرت اپل از تراشه های اینتل بود. اکنون این شرکت دنباله ای با نام مناسب، تراشه M2 اپل را معرفی کرده است.

تراشه M2 جایگزینی مستقیم برای تراشه M1 اصلی است، نه تراشه های قدرتمندتری که اپل پس از آن معرفی کرد (مانند M1 Max و M1 Ultra). این دستگاه از طراحی ۵ نانومتری، با ۲۰ میلیارد ترانزیستور و ۱۰۰ گیگابایت بر ثانیه پهنای باند حافظه یکپارچه استفاده می کند. این یک ارتقاء ۵۰ درصدی در پهنای باند در مقایسه با تراشه M1 اصلی است، که باید همه چیز را از مدیریت برگه های کروم گرفته تا ارائه گرافیک های سه بعدی را بهبود بخشد.

تراشه Apple M2 و تراشه M1 اپل
تراشه M2 اپل و تراشه M1 اپل

 

اپل به همان طراحی پردازنده ۸ هسته ای تراشه M2 با ۴ هسته با کارایی بالا و چهار هسته با کارایی بالا پایبند است. درست مانند اکثر تراشه‌های مبتنی بر ARM، تراشه M2 برای اجرای برنامه‌ها و بازی‌های سخت‌تر روی هسته‌های با کارایی بالا و هر چیز دیگری روی هسته‌های طراحی شده برای بهره‌وری بالاتر طراحی شده است.

عملکرد و قدرت

اپل می‌گوید که پردازنده Intel Core i7-1260P 4 برابر قدرت بیشتری نسبت به تراشه M2 با همان بار کاری نیاز دارد – اگرچه احتمالاً ایده خوبی است که منتظر معیارهای مستقل باشید.

عملکرد پردازنده M2
عملکرد پردازنده بر اساس قدرت

شاید تعجب آور نباشد که تمام هسته های CPU و GPU سریعتر از معادل های تراشه M1 خود هستند. هنگامی که در همان سطح قدرت پردازنده گرافیکی تراشه M1 کار می کند، GPU M2 25 درصد سریعتر است. اپل گفت که تمرکز هنوز بر روی بهره وری انرژی است – کاربران قدرتمند ممکن است بخواهند منتظر نسخه Max یا Ultra M2 باشند.

تراشه M2 اپل در مک بوک ایر و مک بوک پرو آینده عرضه خواهد شد. اگر تاریخچه ای باشد، تراشه M2 احتمالاً در مدل های آینده آیپد ایر و آیپد پرو نیز ظاهر خواهد شد.

howtogeek

۱. مقاله مرتبط: نحوه راه اندازی ویندوز ۱۱ در مک با تراشه M1 یا اینتل با استفاده از برنامه Parallels

۲. مقاله مرتبط: منظور از “Adopting Apps” بر روی یک سیستم مک چیست؟

۳. مقاله مرتبط: کشیدن سه انگشتی پنجره ها در سیستم مک بدون نیاز به کلیک کردن بر روی ترک پد

۴. مقاله مرتبط: کشیدن سه انگشتی پنجره ها در سیستم مک بدون نیاز به کلیک کردن بر روی ترک پد

۵. مقاله مرتبط: نحوه نمایش و عدم نمایش پسوند فایل در سیستم مک


 

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید