نسخه iOS 14 انواع جدیدی از ابزارک ها را به صفحه اصلی آیفون اضافه کرده است، که یکی از ابزارک ها اصطلاحا “Smart Stack” نامیده می شود. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا در میان ابزارک های انتخاب شده توسط سیستم چرخ بزنید، اما این مورد تمام قابلیت های این ویژگی نمی باشد. با استفاده از این ویژگی می توانید یک دسته از ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون ایجاد و سفارشی کنید.

مرتبط : ویژگی‌های جدید حریم خصوصی آیفون در iOS 14 ،‌ نحوه کمک iOS 14 برای گرفتن عکس بهتر در آیفون

نحوه ایجاد یک دسته ابزارک

با توجه به اینکه ابزارک Smart Stack در رابطه با نشان دادن انواع مختلف ابزارک ها در طول زمان های مختلف روز، خیلی هوشمندانه عمل می کند، با ایجاد یک دسته ابزارک، امکان کنترل بیشتر روند کار فراهم می شود.

عبارات “Smart Stack” و “widget stack” قابل جایگزینی هستند. درست مانند Smart Stacks، قابلیت Auto Rotate (چرخش خودکار) نیز به طور پیش فرض برای دسته های ابزارک فعال شده است. همچنین می توانید ابزارک های بیشتری را به Smart Stack اضافه نمایید.

برای شروع، بر روی یک قسمت خالی از صفحه اصلی ضربه بزنید و انگشت خود را بر روی این قسمت نگه دارید تا حالت ویرایش باز شود. در اینجا، روی آیکون مثبت (+) در قسمت بالا سمت چپ ضربه بزنید.

این آیکون، انتخاب کننده ابزارک ها را باز می کند. برای دیدن همه ابزارک های موجود، می توانید ابزارک مورد نظر را از میان موارد پیشنهادی انتخاب کنید یا روی یک برنامه ضربه بزنید.

اندازه ابزارک (“کوچک”، “متوسط” یا “بزرگ”) را انتخاب کنید و سپس روی گزینه “Add Widget” ضربه بزنید.

حالا که اولین ابزارک شما روی صفحه قرار گرفته است، وقت آن شده است که یک ابزارک دیگر را اضافه نمایید. لازم است بدانید که تنها امکان دسته کردن ابزارک هایی وجود دارد که سایز آنها یکسان باشد.

یک بار دیگر روی آیکون مثبت (+) در قسمت بالا سمت چپ ضربه بزنید تا به انتخاب کننده ابزارک برگردید. این بار وقتی ابزارک مورد نظر خود را پیدا کردید، روی پیش نمایش آن ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید تا این ابزارک انتخاب شود.

انتخاب کننده ابزارک ناپدید می شود. ابزارک جدید را بر روی ابزارکی که قبلاً اضافه کرده اید، بکشید. پس از اینکه یک حاشیه در اطراف ابزارک اول ظاهر شد، انگشت خود را از روی صفحه بلند کنید تا ابزارک جدید در این قسمت رها شود.

حالا یک دسته ابزارک ایجاد کرده اید! این فرایند را برای افزودن ابزارک های بیشتر تکرار کنید. حداکثر می توانید ۱۰ مورد ابزارک را به یک دسته یکسان اضافه کنید.

زیبایی واقعی روش کارکرد ابزارک ها در نسخه iOS 14، در این است که می توانید چندین ابزارک از یک برنامه یکسان را روی همدیگر قرار دهید. این بدان معنی است که می توانید چندین ابزارک برای لیست ها یا میانبرهای “Reminders” خود ایجاد کنید و سپس بین ابزارک ها جابجا شوید.

مرتبط: نحوه ایجاد تصاویر پس زمینه آیفون و آیپد با استفاده از میانبرها

نحوه سفارشی کردن دسته ابزارک ها

پس از ایجاد یک دسته ابزارک، می توانید این دسته را سفارشی کنید. همچنین می توانید این کار را برای Smart Stack نیز انجام دهید.

برای ظاهر شدن گزینه ها، روی یک دسته ابزارک ضربه بزنید و انگشت خود را روی آن نگه دارید و سپس روی گزینه “Edit Stack” ضربه بزنید.

اگر در حالت ویرایش صفحه اصلی باشید، کافی است روی یک دسته ابزارک ضربه بزنید تا گزینه های سفارشی سازی آن را مشاهده کنید.

صفحه جدیدی از سمت پایین به بالا می آید. در اینجا گزینه “Smart Rotate” را خاموش کنید.

اکنون دسته ابزارک شما برای نمایش ابزارک های مختلف بر اساس استفاده یا ساعات شبانه روز، حرکت نخواهد کرد.

در زیر، لیستی از همه ابزارک های موجود در این دسته را مشاهده می نمایید. اگر می خواهید یکی از این ابزارک ها را حذف کنید، کافیست عنوان آن ابزارک را به سمت چپ بکشید و سپس روی گزینه “Delete” ضربه بزنید.

همچنین می توانید با ضربه زدن روی سه خط افقی که در سمت راست وجود دارد، ابزارک های موجود در لیست را مرتب کنید.

ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

برای بستن این صفحه و بازگشت به صفحه اصلی، روی علامت “X” در قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید یا اینکه این صفحه را به سمت پایین بکشید.

ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

نحوه حذف یک دسته ابزارک

فقط با چند ضربه می توانید یک ابزارک را حذف کنید. ابتدا روی یک دسته ابزارک ضربه بزنید و انگشت خود را روی آن نگه دارید تا گزینه های مربوطه باز شوند. برای حذف کل دسته ابزارک، فقط کافیست روی گزینه “Remove Stack” ضربه بزنید.

ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

اگر در حالت ویرایش صفحه اصلی هستید، روی علامت منفی (-) موجود در سمت چپ بالای دسته ابزارک ضربه بزنید.

ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

برای تأیید، روی گزینه “Remove” ضربه بزنید.

ابزارک ها در صفحه اصلی آیفون

حالا که به ابزارک های گوشی آیفون خود مسلط شده اید، حتماً نحوه کارApp Library  جدید را نیز بررسی کنید!

مرتبط: آموزش پنهان کردن نشان های قرمز رنگ روی آیکون برنامه های آیفون

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید