فرقی نمی کند که دستگاه Apple شما در چه دوره ای از ضمانت نامه اولیه AppleCare خود قرار داشته باشد و یا تحت پوشش AppleCare + باشد یا خیر، بررسی پوشش AppleCare فعلی دستگاه می تواند اولین قدم برای یک فرایند تعمیراتی باشد. در این مقاله نحوه بررسی موارد تحت پوشش و مواردی که پوشش نمی شوند را بررسی می کنیم.

همانطور که خیلی از افراد در طول این سال ها متوجه این موضوع شده اند، تعمیر دستگاه های اپل در خارج از AppleCare،، به خصوص با توجه به وضعیت فعلی قابلیت تعمیر نوت بوک، ممکن است کاری پرهزینه باشد. در شرایطی که همه قطعات به صفحه منطقی متصل یا لحیم باشند، این احتمال وجود دارد که تب تعمیرات شما توسط اپل انتخاب شود. اگر این شرایط وجود نداشته باشد، خیلی سریع می شود حدس زد که چه فرایند پر هزینه ای پیش روی شما قرار گرفته است.

مرتبط: Apple One چیست و هزینه اشتراک آن چقدر است؟

خوشبختانه، بررسی کاور شدن توسط AppleCare نسبتاً ساده است و می توانید همه دستگاه های خود را به صورت یکجا بررسی کنید.

به روزرسانی مقاله: اکنون می توانید برای دیدن اطلاعات ضمانت نامه، به قسمت Settings > General > About بروید. این گزینه به  iOS 12.2 در تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۱۹ اضافه شده است. اگر AppleCare ندارید، این قسمت وضعیت ضمانت نامه محدود آیفون یا آیفون را به شما نشان می دهد.

نحوه بررسی وضعیت AppleCare برای یک دستگاه مجزا

اگر می خواهید پوشش دهی AppleCare را برای یک دستگاه واحد بررسی نمایید، چندین مسیر مختلف وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. یکی از این راه ها نیاز دارد که شماره سریال دستگاه را در اختیار داشته باشید و از طریق هر رایانه ای که مرورگر وب و اتصال اینترنت داشته باشد، می توانید این کار را انجام دهید. روش دیگر با بارگیری یک برنامه دستگاه آیفون یا آیپد صورت می گیرد.

اگر شماره سریال دستگاه مورد نظر را می دانید، به بخش checkcoverage.apple.com بروید و شماره سریال را در کادر مربوطه تایپ کنید. همچنین برای اثبات ربات نبودن خود، کد امنیتی مربوطه را پر کنید.

ضمانت نامه AppleCare

پس از پر کرن کادرها، روی دکمه “Continue” ضربه بزنید تا به شما اطلاعات مربوط به دستگاه شما، اعم از اینکه تحت پوشش AppleCare یاAppleCare +  هست یا خیر، نشان داده می شود.

ضمانت نامه AppleCare

نحوه بررسی وضعیت AppleCare برای همه دستگاه ها

اگر می خواهید همه دستگاه های خود را بدون وارد کردن شماره سریال، در یک مکان مشاهده کنید، برنامه “Apple Support” را از App Store بارگیری کنید. سپس با Apple ID خود وارد سیستم شوید. پس از ورود به سیستم، روی آیکون حساب خود در بالای صفحه ضربه بزنید.

ضمانت نامه AppleCare

پس از بارگیری این صفحه، روی “Check Coverage” ضربه بزنید.

صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که تمام دستگاه های مرتبط با Apple ID شما را نشان می دهد. همچنین یادداشتی در مورد اینکه آیا در حال حاضر توسط AppleCare یا AppleCare + پوشش دهی (کاور) می شوند یا خیر، نشان می دهد. برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد پوشش دهی AppleCare روی دستگاه مورد نظر ضربه بزنید.

ضمانت نامه AppleCare

مرتبط: نمایشگرهای براق و مات: هنگام خرید نمایشگر بهتر است کدام یک را انتخاب کنید؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید