برنامه Home اپل کنترل های سریعی را برای کنترل چراغ های هوشمند، زنگ درها، دماسنج ها و سایر دستگاه های هوشمند خانگی ارائه می دهد که دقیقاً در Control Center آیفون یا آیپد قرار دارد. در این مقاله نحوه تنظیم و استفاده از آن آورده شده است.

مرتبط : ” اتصال خانه با IP ” برای خانه های هوشمند چیست؟

این کنترل ها با دستگاه های دارای HomeKit کار می کنند که می توانید از طریق برنامه Home’s Apple در آیفون یا آیپد خود این برنامه را پیکربندی کنید. ویژگیControl Center  در به روزرسانی iOS 14 مختص آیفون و در به روزرسانی iPadOS 14 مختص آیپد که اپل در سپتامبر ۲۰۲۰ منتشر کرده است، اضافه شده است.

مرتبط : ویژگی‌های جدید حریم خصوصی آیفون در iOS 14

نحوه ظاهر شدن یا ظاهر نشدن کنترل ها در  Control Center

کنترل ها به طور پیش فرض باید در Control Center ظاهر شوند. برای غیر فعال کردن این کنترل ها (یا در صورتی که این کنترل ها نمایش داده نمی شوند، برای فعال کردن آنها)  به Settings > Control Center آیفون یا آیپد خود بروید. گزینه “Show Home Controls” را روشن یا خاموش کنید تا بتوانید ظاهر شدن یا ظاهر نشدن کنترل های صفحه اصلی در Control Center را انتخاب کنید.

حتی اگر Home Controls را غیرفعال کنید، باز هم می توانید در این قسمت یک شورت کات “Home” اضافه کنید. این کار یک دکمه در Control Center قرار می دهد. می توانید روی آن ضربه بزنید تا برنامه Home باز شود.

نحوه استفاده از Home Controls

برای دسترسی به Control Center، انگشت خود را از گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش آیفون یا آیپد به سمت پایین بکشید. دکمه “Home” را به همراه کنترل هایی که برای دستگاه های خانه هوشمند پیکربندی شده اند، در اینجا مشاهده می شوند.

برای کنترل گزینه های مختلف، روی کاشی ها ضربه بزنید یا آنها را فشار دهید. به عنوان مثال، برای روشن یا خاموش کردن چراغ، روی کاشی آن ضربه بزنید. برای کنترل روشنایی یا رنگ نور، کاشی شورت کات را به مدت طولانی فشار دهید تا کنترل های سریع آن نور را مشاهده نمایید.

برای مشاهده دستگاه های بیشتر، روی کاشی شورت کات “Home” ضربه بزنید. صحنه ها و لوازم جانبی برگزیده را مشاهده خواهید کرد. می توانید روی منوی “Favorites” ضربه بزنید و یک روم مخصوص را انتخاب نمایید و یا روی آیکون “Home” که به شکل خانه است، در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید تا برنامه Home باز شود.

چگونه انتخاب کنیم که کدام یک از کنترل ها در Control Center ظاهر شوند؟

برای انتخاب اینکه کدام کنترل ها در Control Center ظاهر می شوند، برنامه Home را باز کنید. این کار را می توانید با راه اندازی برنامه “Home” از صفحه اصلی، جستجوی Spotlight یا App Library انجام دهید. همچنین می توانید روی «Home» در Control Center ضربه بزنید و روی آیکون «Home» که به شکل یک خانه است، ضربه بزنید.

برای قرار دادن یک دستگاه یا یک صحنه در Control Center، آن را در برنامه Home قرار دهید و سپس به مدت طولانی آن را فشار دهید.

کنترل دستگاه های خانه هوشمند

روی نماد چرخ دنده در گوشه پایین سمت راست صفحه کنترل دستگاه ضربه بزنید.

گزینه “Include in Favorites” را از این قسمت فعال کنید. سپس بر روی دکمه “x” ضربه بزنید و به صفحه اصلی برگردید.

کنترل دستگاه های خانه هوشمند

این فرآیند را برای هر دستگاه یا صحنه ای که می خواهید به Control Center اضافه شود، تکرار کنید. هر تعداد دستگاه یا صحنه ای را که مایل باشید، می توانید به این قسمت اضافه کنید و همیشه می توانید روی کاشی «Favorites» در Control Center ضربه بزنید تا کل لیست را مشاهده کنید.

با این حال  Control Center به طور خودکار برخی از موارد دلخواه شما را برای نمایش در صفحه اصلی  Control Center انتخاب می کند. اگر کنترل های سریعی که می خواهید مشاهده کنید، در  Control Center ظاهر نمی شوند، لازم است که دستگاه ها یا صحنه های دیگر را از موارد دلخواه خود حذف نمایید تا فضای برای نمایش این موارد دلخواه ایجاد شود. هنگامی که دستگاه ها یا صحنه هایی را که در  Control Center شما ظاهر می شوند، از حالت دلخواه (favorite) خارج نمودید، جای خالی برای دستگاه ها و صحنه هایی که مایل به مشاهده آنها هستید، ایجاد می شود.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید