اینکه چگونه مشکلی را برطرف میکنید کاملا به نوع خود مشکل مرتبط است. با این حال برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات معمول تکنولوژی ها و گجت ها، راه حل های ساده ای وجود دارد. در اینجا ما به معرفی ۱۰ مورد از این راه حل ها می پردازیم.

خاموش و روشن کردن مجدد دستگاه:

شاید شوخی به نظر برسد، ولی خاموش و سپس روشن کردن دستگاه، راه حلی برای بسیاری از مشکلات مرتبط با تکنولوژی است که در طول زندگی با آنها مواجه می شوید. از آنجایی که بسیاری از مشکلات، نرم‌افزاری هستند، خاموش  کردن کامپیوتر،  گوشی هوشمند و گجت های دیگر و سپس روشن کردن مجدد آنها، مشکل ایجاد شده را به وسیله “راه اندازی مجدد دستگاه” حل می کند.

سیستم عامل ها به طور همزمان چند فرآیند را پردازش می‌کنند.  وقتی یک یا چند عدد از این فرآیند ها با مشکلی مواجه می شوند، ممکن است که واکنش زنجیره ای ایجاد شود و سیستم طبق انتظار کار نکند. بعضی مواقع امکان شناسایی و راه اندازی مجدد فرآیند معیوب وجود دارد، ولی به طور معمول راه اندازی مجدد دستگاه و پاک کردن اطلاعات ثبت شده در سیستم راحت تر است.

مرتبط: حل مشکلات مربوط به عملکرد PS4 و ایکس باکس در بازی کنترل

همچنین راه اندازی مجدد دستگاه، آزمون خوبی برای فهمیدن این که مشکل پیش آمده مرتبط با سخت افزار یا نرم‌افزار است، می باشد.  اگر کامپیوترتان کند کار کرده و یا زمان زیادی را برای انجام دادن تسک های خود صرف می کند، در صورتی که مشکل نرم‌افزاری باشد، راه اندازی مجدد مشکل را برطرف می کند. اگر بعد از راه اندازی مجدد مشکل برطرف نشد، ممکن است که مشکل سخت افزاری (مثل خرابی رم یا هارد درایو) باشد.

در اکثر دستگاه ها، هنگامی که دستگاه پاسخی از خود نشان نمی‌دهد، می توانید با نگه داشتن دکمه پاور به مدت لازم، دستگاه را به صورت اجباری خاموش کنید. در گوشی های آیفون (برای خاموش کردن  اجباری)، از نگه داشتن همزمان دکمه پاور و دکمه کم یا زیاد کردن صدا استفاده کنید. برای دستگاه هایی که هیچ موقع به طور کامل خاموش نمی‌شوند، مثل اسپیکر و یا تلویزیون های مدرن هوشمند، کابل پاور را از برق کشیده و بین ۳۰ ثانیه تا چند دقیقه صبر کرده و سپس کابل را مجددا وصل نمایید.

به دنبال جدیدترین به روزرسانی های نرم‌افزار بگردید:

مشکلات دائمی همیشه به دلیل خرابی بخش سخت افزاری ایجاد نمی‌شود. بعضی مواقع ایراد نرم‌افزاری می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند که تا زمانی که دستگاه را به طور کامل تعمیر کنید، مدام ظاهر شوند. معمولا می توان با به روز کردن دستگاه این مشکلات را برطرف نمود.

به طور کلی، بهتر است زمانی که بروزرسانی جدیدی برای گجت عرضه می شود، دستگاه را به روز کرد ( به جز بروزرسانی های کلی سیستم عامل که ممکن است به جای حل مشکلات قبلی، مشکلات جدیدی نیز به سیستم عامل اضافه کند). در بیشتر مواقع بهتر است که بروزرسانی های کوچک و فزاینده، سریعا بر روی دستگاه اعمال شوند.

این موضوع همچنین برای لوازم جانبی ای که به طور مستقیم به اینترنت دسترسی ندارند نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال، امکان بروزرسانی دسته های سری های x و s کنسول های xbox و playstation 5  به صورت اینترنتی وجود دارد، ولی ابتدا باید به کنسول اصلی متصل شوند.

بسیاری از مشکلات، قبل از تعمیر شدن، توسط دیگران در پست های گروهی و شبکه های اجتماعی شناسایی می‌شوند. معمولا ایده ی خوبی است که به دنبال مشکل خود در وب بگردید و متوجه این موضوع شوید که مشکل شما چقدر برای دیگران اتفاق افتاده است و آیا در حال حاضر، راه حلی برای برطرف کردن آن وجود دارد یا اینکه هنوز سایر افراد راه حلی برای این مشکل پیدا نکرده اند.

مرتبط: رفع مشکلات راه اندازی سیستم مک با استفاده از حالت بازیابی (Recovery Mode)

بازگردانی به تنظیمات کارخانه:

امروزه تقریبا همه چیز، از جمله تلفن های هوشمند و تبلت ها، می توانند به تنظیمات کارخانه خود بازگردند. بازگردانی به تنظیمات اولیه می تواند برای هر دستگاه هوشمند معیوبی، مفید باشد. این امر شامل تجهیزات شبکه مانند روترها (اغلب از طریق یک سوراخ ریز بر روی دستگاه)، تلویزیون های هوشمند مدرن، لوازم پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند و ردیاب های تناسب اندام  و کنسول های بازی می‌شود.

فقط بخاطر داشته باشید در صورت انجام این کار، به احتمال زیاد اطلاعات و یا  تنظیمات مورد علاقه خود را که ذخیره کرده اید، از دست می دهید. در تلفن های هوشمند، ممکن است کل گالری عکس شما پاک شود. سایر دستگاه ها نیاز دارند که شما مجددا اطلاعات Wi-Fi خود را وارد کنید تا بتوانند دوباره به اینترنت متصل شوند.

مشکلات مرتبط با بلوتوث ؟ دوباره آن را جفت کنید:

این احتمال وجود دارد که بلوتوث شما در برقراری ارتباط با مشکل مواجه شود، زیرا که بعضی از دستگاه ها فراموش می کنند که با یکدیگر جفت شده اند و در همین حین، با مشکلاتی مواجه می شوند. این مشکل بسیار شایع بوده و رفع آن بسیار آسان است: دوباره دستگاه مربوطه را جفت کنید.

برای این امر باید اتصال از طریق دستگاه اصلی ای که به آن متصل می شوید را به صورت “forget” در آورید (مانند تلفن هوشمند، رایانه یا کنسول). سپس، دستگاهی را که می خواهید متصل کنید به حالت جفت شدن برده و دوباره آن را جفت (Pair) کنید. اگر به خاطر نمی آورید که چگونه حالت جفت سازی را مجددا فعال کنید، برای کسب اطلاع در این مورد در وب جستجو کنید.

با انجام این کار، ممکن است که بعضی از دستگاه ها تنظیمات قبلی خود را فراموش کنند. به عنوان مثال ایرپاد های بی سیم اپل، فراموش می کنند که هر گوشی تلفن همراهی چه عملکرد مجزایی دارد (با ضربه زدن بر روی گوشی)؛ بنابراین،  فراموش نکنید که بعد از جفت شدن مجدد، تنظیمات لازم را اعمال کنید .

safe mode (حالت امن) را امتحان کنید:

حالت ایمن روشی است که با آن می توانید،  ویندوز کامپیوتر، مک  و یا سیستم عامل اندرویدی خود را  با حداقل نرم‌افزار لازم برای اجرای سیستم عامل، راه اندازی کنید. بسیاری از  درایور ها و برنامه های اولیه که می توانند مشکل ساز شوند، در طول راه اندازی و مراحل boot نادیده گرفته می شوند. این موضوع فرصتی به شما می دهد تا در محیطی پایدار، تغییرات مورد نظر را بر روی سیستم اجرا کنید.

در مورد سیستم عامل مک، فعال کردن حالت ایمن، علاوه بر موارد بالا، سیستم شما را از نظر یکپارچگی بررسی کرده و هر مشکلی را که در طول مسیر پیدا کند، اصلاح می نماید. گاهی اوقات این عمل موجب می شود تا بعضی از مشکلات به طور کلی از بین بروند، اما بیشتر مواقع فرصتی را برای شما فراهم می کند تا خودتان تغییراتی ایجاد کنید که شاید مشکل را برطرف کند.

اتصالات و مشکلات کابل؟ تعویض یا جایگزین کنید:

۱۰ نکته برای رفع اشکال گجت های هوشمند

هنوز که هنوزه در موقعیت های زیادی کابل ها، دلیل خرابی محسوب می شوند. بارزترین مثال، کابل های USB هستند که برای شارژ تلفن های هوشمند استفاده می شوند. استفاده مداوم از کابل های شارژ، موجب خم شدگی و آسیب دیدن آن ها شده، بنابراین جای تعجب نیست که اغلب خراب می شوند. تعویض کابل می تواند مشکل شما را حل یا به شما در تشخیص بیشتر کمک نماید.

اگر با کابل جدید مشکل برطرف نشد، ممکن است که مشکل از دستگاهی که کابل به آن متصل است، باشد ( مثل سوکت دیوار یا پورت USB کامپیوتر)، حتی ممکن است که پورت خود دستگاه ایراد داشته باشد. این مورد به تشخیص و در نهایت حل کردن مشکل کمک می کند.

اما هر مشکلی نیز به کابل شارژها مرتبط نمی باشد. مشکلات شبکه می تواند ناشی از معیوب بودن کابل های شبکه باشد، به ویژه اگر دائما آنها را قطع و وصل کنید. ممکن است که کابل های HDMI کاملا ناگهانی خراب شوند و در وهله اول بسیاری از آنها، حتی مناسب هدف مورد نظر نیز نیستند.

نکته: اگر قصد دارید کابل HDMI را جایگزین  کنید، گول کابل های اصطلاحاً “پرمیوم” گران قیمت را نخورید.

مشکلات نرم‌افزاری؟ برنامه را دوباره نصب کنید:

اگر مشکل گجت شما مربوط به نرم افزار است و راه اندازی مجدد آن مشکل را برطرف نکرده است، بهترین کار این است که نرم افزار مورد نظر را پاک کرده و مجددا نصب کنید. اگر این برنامه یک برنامه ی تلفن همراه یا دسکتاپ می باشد، روند انجام کاملاً ساده است.

فقط به یاد داشته باشید که برای نصب مجدد برنامه، به یک فایل نصب اصلی نیاز دارید. برای داشتن این فایل، احتمالا به دانلود طولانی مدت نرم افزار یا حتی یک DVD  نیاز داشته باشید (اگر هنوز نرم افزارها را به این روش نصب می کنید). اگر مشکل نرم افزار شما چندان حاد نیست، بهتر است زمانی که به برنامه نیاز ندارید (مثلاً بعد از روزِ کاری خود) این کارها را انجام دهید.

گجت شما روشن نمی شود؟ آن را برای مدتی شارژ کنید:

۱۰ نکته برای رفع اشکال گجت های هوشمند

بعضی از دستگاه ها، ماه ها و شاید حتی سال ها کنار گذاشته می شوند و از آن ها استفاده نمی شود.  اغلب اوقات، هنگامی که این دستگاه های قدیمی را بازیابی می کنید، به هیچ عنوان روشن نمی‌شوند. حتی وقتی کابل شارژ را به آن ها وصل می کنید نیز اتفاقی نمی افتد.

وقتی باتری ها کاملاً خالی می شوند، برای جلوگیری از آسیب رساندن به سلول ها، اغلب به آرامی شارژ می شوند. به طور خلاصه، قبل از اینکه از دستگاه خاموش خود به طور کام قطع امید کنید، بهتر است که برای مدتی آن را به شارژ بزنید. اینکه چه مدت طول می کشد، بستگی به خود دستگاه دارد، اما معمولاً بعد از چند ساعت، دستگاه روشن می شود.

در صورت امکان، ابتدا کابل و شارژر خود را امتحان کنید تا از سالم بودن آنها نیز مطمئن شوید.

گجت شما خیس شده است؟ از برنج استفاده نکنید!

طبق مشاهدات، استفاده از برنج برای خشک کردن گجت ها روش مناسبی نیست. زیرا که برنج، به دلیل قرار گرفتن در شکاف های کوچک، مانند درگاه های شارژ یا پشت دکمه ها و کلیدها، مشکلات بیشتری برای گجت شما ایجاد می کنند.

اگر دستگاه شما خیس شده است، اولین کار خاموش کردن آن و در صورت امکان، خارج کردن باتری دستگاه است. این کار، خطر اتصال کوتاه را که ممکن است به اجزای دستگاه آسیب جبران ناپذیر برساند، کاهش می دهد. بعد از انجام این کار، سعی کنید که آب وارد شده را خارج کنید تا از زنگ زدگی دستگاه، به طور کامل جلوگیری شود.

علاقمندان DIY (این کلمه مخفف واژه do it yourself، به معنی “خودت انجامش بده” است) در سایت IFIXIT، استفاده از الکل ایزوپروپیل و مسواک را توصیه می کنند.

اگر امکان باز کردنِ دستگاه را ندارید (یا نمی خواهید دستگاه خود را باز کنید)، بهترین کار ممکن، اطمینان از خاموش بودن دستگاه و بیرون آوردن باتری های پورتابل است. حالا منتظر بمانید. در این حالت هنوز هم احتمال زنگ زدگی وجود دارد، اما احتمال ایجادِ اتصال کوتاه، کاهش می یابد و پورت شارژ دستگاه شما پر از برنج نخواهد بود.

قبل از روشن کردنِ مجدد دستگاه، مطمئن شوید که دستگاه زمانِ کافی برای خشک شدن داشته است (در حالت عادی، ۴۸ ساعت برای خشک شدن دستگاه کافی است).

توجه: امروزه، بسیاری از تلفن های هوشمند در برابر ورود مایعات، باران و ورود آب در عمق کم، از خود محافظت می کنند، بنابراین این مسئله، بسیار کمتر از گذشته اتفاق می افتد. دانستن این موضوع که دستگاهتان ، در برابر چه مواردی تحمل دارد، در نحوه مراقبت از آن بسیار موثر است.

دکمه گجت شما گیر کرده است؟ آن را تمیز کنید!

این نکته بیشتر به  گیمر ها مربوط می شود، اما برای هر کسی که ممکن است در گذشته، نوشیدنی چسبناکی روی گجت خود ریخته باشد نیز، کارآمد است. ترفندهای زیادی برای تمیز کردن دکمه های چسبنده وجود دارد و بیشتر آنها، شامل استفاده از الکل ایزوپروپیل می‌شوند.

اگر دکمه کیبورد یا دکمه کنترل کننده ی گجت، چسبناک شده است، به احتمال زیاد خودتان می توانید آن را تمیز کنید. سایتِ iFixit را برای راهنمایی در مورد نحوه باز کردن سخت افزار خود بررسی کرده و سپس الکل ایزوپروپیل و پنبه را بردارید و کار را شروع کنید.

۱۰ نکته برای رفع اشکال گجت های هوشمند

اگر علاقه ای به باز کردنِ دستگاه خود ندارید، معمولا، زدن الکل ایزوپروپیل (۹۰ ٪ یا بالاتر) بر روی دکمه و فشار دادن مکرر آن، باعث می شود تا دکمه دوباره حرکت کند. همچنین می توان از پلاستیک نازک (مانند نی نوشابه خرد شده)، برای نفوذ الکل، به مکانیسم مربوطه استفاده کرد. همیشه این کار را زمانی که دستگاه خاموش است انجام دهید و بهتر است که  باتری را نیز جدا نمایید.

اگر پس از انجام این کار، بار اول نتیجه ای حاصل نشد، این کار را مجدد تکرار کنید تا نتیجه بگیرید. این کار، به اندازه باز کردن گجت و تمیز کردن صحیح آن موثر نیست، اما هنوز هم احتمال موفقیت آن زیاد است. الکل ایزوپروپیل، بدون جای گذاشتن هیچ ردی، کاملاً تبخیر می شود. بهتر است که بالاترین درصد ممکن را برای بهترین نتیجه خریداری کنید.

معمولا برای اکثر مشکلات مربوط به گجت ها، راه حل های ساده ای وجود دارد. اما پیدا کردن دلیل اینکه چرا ویندوز خراب شده است یا چرا لپ تاپ شما بیش از حد گرم می شود، نیاز به زمان زیادی دارد، بنابراین اگر بلافاصله راه حل مشکل را پیدا نکردید، خود را سرزنش نکنید.

مرتبط: ۴ مشکل رایج رایانه های شخصی

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید