در حال حاضر در سراسر جهان، شرکت ها از کارمندان خود می خواهند که از درون خانه کار خود را انجام دهند و دور کاری کنند. اگر اولین بار است که دورکاری با سیستم Mac خود را انجام می دهید، نکات ذکر شده در زیر، می تواند به شما در افزایش بهره وری کارتان کمک کند.

از iPad به عنوان یک نمایشگر ثانویه استفاده کنید

اگر در دفتر کار خود یک مانیتور بزرگتر دارید یا فضای کاری شما به صورت سیستم رو میزی است، احتمالا دور کاری از منزل با یک صفحه نمایش MacBook کاملا برای شما سخت خواهد بود. قطعا در صورت داشتن یک نمایشگر خارجی می توانید MacBook خود را به آن وصل کنید، اما اگر یک نمایشگر دیگر در منزل خود ندارید، می توانید به جای آن از iPad استفاده کنید.

اگر از یک MacBook جدید (مدل ۲۰۱۶ به بعد) استفاده می کنید و iPad نیز دارید، می توانید به سادگی آن را به MacBook خود متصل کرده و از ویژگی Sidecar استفاده کنید تا از آن iPad به عنوان نمایشگر دوم استفاده نمایید.

اگر دستگاه Mac شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند، برای داشتن این قابلیت می توانید از برنامه Duet Display (با قیمت ۹٫۹۹ دلار) استفاده کنید.

همچنین به منظور ایجاد فضای خالی در دسک تاپ Mac خود، می توانید از iPad فقط برای نمایش برنامه های گپ مانند Slack استفاده نمایید.

 

یک مانیتور ثانویه اضافه کنید

یک iPad اضافی ندارید؟ در این شرایط اگر قرار است ساعات طولانی با Mac خود دور کاری کنید، بهترین کار اضافه کردن یک مانیتور بزرگ به سیستم خود است. به راحتی می توانید یک مانیتور بسیار خوب ۲۴ اینچی را با قیمت کمتر از ۲۰۰ دلار خریداری کنید.

به عنوان مثال، مانیتور بازی LG’s UltraGear 24GL600F-B دارای نرخ تجدید شدن (refresh rate) 144 هرتز و زمان پاسخ (response time) 1 میلی ثانیه، وضوح کامل HD، درگاه های HDMI و صفحه نمایش است و قیمت آن نیز کمتر از ۱۸۰ دلار است.

اگر می خواهید یک مدل حتی بزرگتر و گران تر نیز داشته باشید، یک مانیتور فوق پهن (ultrawide) را امتحان کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام یک برای شما مناسب تر است، در این راهنما به شما کمک می کنیم تا مانیتور مناسبی را انتخاب کنید.

 

یک دفتر کار ارگونومیک با MacBook در منزل خود راه اندازی کنید

دورکاری با سیستم Mac

حتی اگر پشت یک میز نیز نشسته باشید، ممکن است در هنگام کار با MacBook خود روی آن خم شوید.

بهترین روش برای کاهش مشکل خم شدن روی سیستم، استفاده از یک پایه لپ تاپ است. با استفاده از MacBook خود در حالت بالا آمده و شیب دار، می توانید صفحه را طوری تنظیم کنید که در سطح چشم باشد. اگر پایه ایستاده به اندازه کافی ارتفاع ندارد، کافی است آن را روی چند کتاب بگذارید.

لپ تاپ خود را با یک ماوس و صفحه کلید ارگونومیک جفت کنید تا حتی در مچ دستان هم در حالت راحت تری باشد. اگر صفحه کلید MacBook خود را ترجیح می دهید، صفحه کلید جادویی Apple را امتحان کنید.

اپل دارای قابلیت ماوس جادویی نیز می باشد، اما به دلیل سطح کوچک آن، ممکن است دچار گرفتگی دست شوید، ولی عملکرد Logitech’s MX Master 3 شگفت انگیز را کاملا می پسندیم.

 

اعلان های خود را مدیریت کنید

دورکاری با سیستم Mac

تمرکز شما ارزشمندترین منبع شما در حین دورکاری و هنگام کار در منزل است. با این حال، اگر به طور دائم اعلان های مزاحمی برای شما بیاید، تمرکز شما بهم می خورد.

برای متوقف کردن این اعلان ها، “System Preferences” را باز کرده و به بخش “Notifications” بروید.

در این قسمت، برنامه ای را از صفحه سمت چپ انتخاب کنید تا اعلان های آن غیرفعال نمایید. به عنوان مثال، می توانید علائم و صدا را برای برنامه های پیام رسانی فعال نگه دارید، اما بنرهای آنها را غیرفعال کنید تا به صورت بصری منجر به حواس پرتی شما نشوند.

در مرحله بعد، برای همه برنامه های مربوط به کار خود به بخش اعلان ها بروید (برنامه هایی مانندSlack ،Microsoft Teams ، Skype یا Outlook) و گزینه های اعلان آنها را به خوبی تنظیم کنید. مثلا، در برنامه Slack، می توانید کانال های مختلف را بی صدا کنید تا فقط در صورتی که شخصی از شما یاد (mention) کند، از آن مطلع شوید.

 

از برنامه های مزاحم خارج شوید

دورکاری با سیستم Mac

وقتی در دفتر کار خود هستید، با افراد دیگری که مشغول کار هستند، احاطه شده اید. ولی در خانه پرت شدن حواس با برنامه هایی مثل Twitter یا Netflix بسیار راحت تر است.

خارج شدن از همه برنامه های پرت کننده حواس و کاهش دهنده تمرکز، به ویژه برنامه های پیام رسان، مانند WhatsApp، Messages یا Telegram قبل از شروع به کار یک اقدام خیلی مفید محسوب می شود. وب سایت هایی مانند Facebook، سایت های خبری و Netflix را ببندید یا از آنها به طور کامل خارج شوید.

 

از یادآورها برای همگام ماندن با لیست کارهای خود استفاده کنید

دورکاری با سیستم Mac

یک لیست منظم برای انجام کارها، می تواند به شما در تعیین اهداف واقع بینانه برای کارهای روزانه کمک کند. وقتی روز کاری خود را شروع می کنید، کارهایی را که می خواهید انجام دهید، لیست کنید.

می توانید این کار را به راحتی در Mac خود با استفاده از برنامه Reminders داخلی آن انجام دهید. اگر می خواهید از ویژگی های بیشتری مانند پروژه ها، یادداشت ها، پیوست ها یا اشتراک گذاری استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از برنامه Todoist است.

 

زمان خود را با برنامه های تقویم سازماندهی کنید

کار کردن از داخل منزل به این معنی نیست که دیگر با همکاران و مشتریان خود در تعامل نخواهید بود. اگر لازم است زمان مشخصی برای پروژه ها یا جلسات تعیین کنید که بهتر است همه این موارد را در تقویم خود وارد نمایید.

دورکاری با سیستم Mac

می توانید از برنامه Calendar داخلی استفاده کنید. اگر می خواهید از برنامه ای با ویژگی های برجسته، با ورودی زبان طبیعی و نمایش خط زمانی رویدادها استفاده کنید، Fantastical را امتحان کنید.

ساعات کاری خود را پیگیری کرده و روی آن نظارت داشته باشید

مدیریت ساعات کاری در حین دورکاری از منزل از اهمیت به سزایی برخوردار است. برای انجام این کار، اولین چیزی که نیاز دارید، داده هایی خام و به صورت کلی است. می توانید این داده ها را به دو روش دستی یا خودکار به دست آورید.

Toggl یکی از بهترین برنامه های ردیابی دستی زمان است. هنگامی که یک کار یا پروژه ای را شروع می کنید، ردیاب زمان را شروع کنید و هنگامی که انجام آن کار به پایان رسید، برنامه را متوقف کنید.

دورکاری با سیستم Mac

به مدت یک هفته، از ردیابی زمان برای هر کاری که در طول هر روز کاری انجام داده اید، استفاده کنید. در پایان هفته، خواهید دید که چند ساعت زمان صرف کار خود کرده اید. اگر زمان کاری شما خیلی زیاد باشد یا به مقدار کافی نباشد، می توانید زمان آن را به درستی تنظیم کنید.

اگر ترجیح می دهید فرآیند ردیابی زمان را به صورت خودکار انجام دهید، RescueTime را امتحان کنید. این برنامه رایگان در پس زمینه اجرا می شود و کلیه فعالیت های شما را ردیابی می کند. در پایان روز، فقط به داشبورد برنامه بروید تا مدت زمان مفید خود را ببینید.

دورکاری با سیستم Mac

از هدفون و پخش موسیقی متمرکز کننده استفاده کنید

وقتی که تمام عوامل پرت کننده حواس را در سیستم Mac خود برطرف کردید، وقت آن می رسد که به حواس پرتی های محیط اطراف خود بپردازید. در صورت امکان، در یک مکان مجزا و ساکت کار کنید.

وقتی از خانه کار می کنید، حتی سر و صدای تلویزیون که از اتاق نشیمن می آید، می تواند حواس شما را پرت کند. اگر نمی توانید محیط پر سر و صدای اطراف خود را تغییر دهید، از هدفون های پوشاننده گوش (یا حتی موارد بهتری مثل هدفون هایی که صدا اطراف را قطع می کنند) استفاده کنید.

به موسیقی هایی گوش دهید که تمرکز شما را افزایش می دهند. به طور کلی، از آهنگ هایی همراه با صدای خواننده خودداری کنید (مگر اینکه باعث حواس پرتی شما نشوند). ژانری به نام LoFi hip-hop وجود دارد که هدف آن افزایش تمرکز در افراد در حین کار است . این ژانر را درApple Music ، Spotify یا YouTube جستجو نمایید.

همچنین بسته به سلیقه شخصی خودتان می توانید موسیقی تکنو (Deep House یکی از موارد مورد علاقه ما است)، موسیقی کلاسیک یا موسیقی جاز نیز پخش کنید.

 

تنظیم یادآوری زمان استراحت

از آنجا که در منزل همکاری در اطراف شما وجود ندارد که با شما گپ بزنند یا جای مشخصی وجود ندارد که با همکارانتان در آنجا  به گپ و گفت بپردازید، حتماً برای زمان استراحت خود برنامه ریزی کنید. می توانید از این زمان برای ورزش کردن یا پیام دادن به دوستان خود نیز استفاده کنید.

دورکاری با سیستم Mac

با برنامه Time Out، می توانید یادآوری های تکرار شونده برای هر ساعت یا یک زمان مشخص دیگری تنظیم کنید.

 

هر بار فقط روی یک کار مشخص تمرکز کنید

اگر در تمرکز روی یک کار مشخص در یک بار مشکل دارید، برنامه (اپلیکیشن) های کاری خود را بزرگ کنید تا این برنامه ها تمام صفحه نمایش را پر کنند. اگر هنوز هم مشکل دارید، برنامه Backdrop را امتحان کنید.

دورکاری با سیستم Mac

این برنامه فقط یک برنامه (اپلیکیشن) را در هر زمان، با یک رنگ و یا تصویر در پس زمینه نشان می دهد. به این ترتیب، هر زمانی که به یک برنامه دیگری بروید، این برنامه تنها چیز خواهد بود که روی صفحه نمایش دیده می شود (این برنامه تصویر دسک تاپ سیستم شما را نیز مخفی می کند).

 

محیط خود را تغییر دهید

وقتی می خواهید از داخل خانه کار کنید، مدتی زمان بگذارید تا مرزهای درستی را با دیگر افراد خانه خود تنظیم کنید. ممکن است بخواهید ساعات مشخصی را برای آنها تعیین کنید که در طی این ساعات نمی خواهید کسی مزاحم شما شود.

همچنین شاید نخواهید کسی وارد دفتر کار شما شود – از انها بخواهید که در حین ورود به دفتر شما در بزنند، به شما پیام متنی بدهند، یا حتی برای صحبت با شما یک قرار ملاقات تعیین کنند.

وقتی کارهای خود را به پایان رساندید، اوقات فراغت خود را با آنها سپری خواهید نمود.

 

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید