File Explorer برنامه ای ضروری برای مدیریت فایل ها است. اگر ماوس شما خراب است و یا ترجیح می دهید از Command Prompt استفاده کنید، روش های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید File Explorer را در ویندوز ۱۰ باز نمایید. در این مقاله ۱۲ روش برای باز کردن File Explorer در ویندوز ۱۰ را آموزش داده ایم.

مرتبط : استفاده از File Explorer بدون ماوس در ویندوز ۱۰

روی نماد Taskbar (نوار وظیفه) کلیک کنید

روی رایانه های شخصی با سیستم عامل ویندوز، برنامه های خاصی روی نوار وظیفه بارگیری می شده اند که برنامه File Explorer یکی از همین برنامه هاست. فقط کافیست روی نماد File Explorer در نوار وظیفه، کلیک کنید تا این برنامه باز شود.

اگر آیکون File Explorer را از نوار وظیفه سیستم خود حذف کرده اید، می توانید از یکی دیگر از روش های زیر برای راه اندازی این برنامه استفاده کنید و سپس آن را دوباره به نوار وظیفه پین کنید.

برای انجام این کار، File Explorer را راه اندازی کنید، روی آیکون این برنامه در نوار وظیفه کلیک راست کنید و سپس گزینه “Pin to Taskbar” را انتخاب نمایید تا این برنامه برای همیشه در نوار وظیفه باقی بماند. سپس می توانید در هر کجای نوار وظیفه که مایلید، این برنامه را بکشید و رها کنید.

از میانبر صفحه کلید استفاده کنید

تقریباً همه صفحه کلیدهای رایانه های ویندوزی، از کلید ویندوز برخوردار هستند (این کلید، همان کلیدی است که نمادWindows  روی آن حک شده است). با فشار دادن کلید های ترکیبی Windows + E می توانید File Explorer را باز کنید.

باز کردن این برنامه از طریق جستجوی ویندوز

می توانید در میان تمام برنامه هایی که در رایانه خود دارید، با استفاده از ویژگی Windows Search جستجو کنید. کافیست در کادر جستجو که در سمت چپ نوار وظیفه قرار دارد، عبارت “File Explorer” را تایپ کنید، سپس بر روی “File Explorer” نشان داده شده در نتایج جستجو، برای راه اندازی این برنامه کلیک کنید (یا از کلیدهای جهت دار برای انتخاب مورد مربوطه استفاده کنید).

از طریق منوی Start

به سه روش مختلف می توانید برنامه File Explorer را از طریق منویStart  باز کنید. اولین روش این است که روی دکمه Start کلیک کنید و سپس در لیست برنامه ها به سمت پایین پیمایش کنید و روی “Windows System” کلیک کنید. در زیر منو این گزینه، روی برنامه “File Explorer” کلیک کنید تا باز گردد.

همچنین می توانید برنامه File Explorer را در نوار کناری موجود در بالای دکمه Start، پین کنید. برای انجام این کار، رویSettings > Personalization > Start  کلیک کنید و سپس گزینه ” Choose which folders appear on Start ” را روشن کنید.

در صفحه بعدی، گزینه “File Explorer” را فعال کنید.

برنامه File Explorer اکنون در نوار کناری منوی Start ظاهر می شود. برای راه اندازی File Explorer روی آیکون آن کلیک کنید.

همچنین امکان افزودن یک میانبر به قسمت کاشی های پین شده در سمت راست منوی Start نیز وجود دارد. برای انجام این کار، منویStart  را باز کنید، عبارت “File Explorer” را در کادر جستجو تایپ کنید و سپس در پنجره ای که در سمت راست نتایج جستجو ظاهر می شود، بر روی گزینه ” Pin to Start ” کلیک کنید.

روش دیگر برای این کار، این است که اگر File Explorer را در نوار کناری منوی Start پین کرده اید، می توانید روی آیکون File Explorer کلیک راست کرده و سپس گزینه “Pin to Start” را انتخاب کنید.

حالا File Explorer در قسمت کاشی های پین شده منویStart  قرار گرفته است. برای راه اندازی این برنامه تنها کافیست روی کاشی آن کلیک کنید.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

مرتبط: نحوه باز کردن File Explorer با استفاده از خط فرمان در ویندوز ۱۰

از منوی Power User

همچنین امکان باز کردن File Explorer از طریق منوی Power User نیز فراهم است. برای دسترسی به آن، دکمه های ترکیبی Windows + X را فشار دهید و یا روی دکمه Start کلیک راست کنید، سپس روی گزینه “File Explorer” کلیک کنید.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

ازCortana بخواهید!

اگر دستگاه شما دارای میکروفون است، می توانید ازCortana  بخواهید تا File Explorer را باز نماید. برای این منظور، روی آیکونCortana  (که به شکل دایره است) در نوار وظیفه کلیک کنید.

روی آیکون میکروفون کلیک کنید و سپس جمله “Open File Explorer” را بیان کنید (هر آنچه که شما می گویید روی صفحه نیز نشان داده می شود). Cortana با “I’ll File Open Explorer” پاسخ شما را می دهد و سپس این برنامه را باز می کند.

اگر میکروفون ندارید، فقط کافیست عبارت “File Explorer” را در کادر جستجوی Cortana تایپ کنید.

از برنامه Run استفاده کنید

روش دیگر این است که می توانید File Explorer را با استفاده از برنامه Run راه اندازی کنید. دکمه های ترکیبی Windows + R را فشار دهید تا پنجره “Run” باز شود. در کادر “Open: “، کلمه “Explorer” را تایپ کنید، سپس روی گزینه “OK” کلیک نمایید تا File Explorer باز شود.

برنامه اصلی را اجرا کنید

به طور پیش فرض ویندوز فایل EXE برنامهFile Explorer  را در پوشه “Windows”موجود در درایوC:  ذخیره می کند. به پوشه “Windows” بروید، “Explorer.exe” را از لیست طولانی نمایش داده شده پیدا کنید و سپس روی آن دوبار کلیک کنید تا File Explorer باز شود.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

به دسک تاپ خود یک میانبر اضافه کنید

برای دسترسی سریع تر به File Explorer، می توانید یک میانبر روی دسک تاپ خود ایجاد کنید. برای انجام این کار، روی دکمه Start در پایین صفحه سمت چپ کلیک کنید.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

در لیست برنامه ها، به سمت پایین پیمایش کنید و روی “Windows System” کلیک کنید. در زیر منو، روی “File Explorer” کلیک کرده و آن را به روی دسکتاپ بکشید. همچنین می توانید File Explorer را از کاشی های پین ​​شده در سمت راست منوی Start کشیده و روی دسکتاپ رها کنید.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

حالا تنها با دوبار کلیک بر روی میانبر روی دسک تاپ، می توانید File Explorer را در هر زمانی باز کنید.

از طریق Task Manager

کارTask Manager  فقط بستن برنامه ها یا نظارت بر روند و عملکرد آنها نیست – علاوه بر کارهای ذکر شده، می توانید برنامه های مختلف را از طریقTask Manager  راه اندازی کنید. برای راه اندازی File Explorer از این طریق این برنامه، کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager باز شود. سپس روی “File” کلیک کنید و “Run New Task” را انتخاب کنید.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

پنجره “Create New Task” ظاهر می شود. کلمه “Explorer” را در کادر متنی “Open: ” تایپ کنید، روی گزینه “OK” کلیک کنید و سپس File Explorer باز خواهد شد.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

از طریق خط فرمان (Command Prompt)

تقریباً همه برنامه ها، از جمله File Explorer را می توان از طریق خط فرمان راه اندازی کنید. برای انجام این کار، “cmd” را در کادر جستجوی ویندوز تایپ کنید و سپس “Command Prompt” را از نتایج جستجو، انتخاب کنید تا راه اندازی شود.

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

در خط فرمان، دستور زیر را تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید:

Explorer

باز کردن File Explorer در ویندوز 10

File Explorer باز خواهد شد.

باز کردن File Explorer از طریق PowerShell

امکان باز کردن File Explorer از طریق PowerShell فراهم است. برای این منظور، “PowerShell” را در کادر جستجوی ویندوز تایپ کنید و سپس “Windows PowerShell” را از نتایج جستجو انتخاب کنید تا باز شود.

در PowerShell، دستور زیر را تایپ کنید و سپس کلید Enter را فشار دهید:

explorer

سپس File Explorer باز می گردد.

در ویندوز ۱۰ روش های مختلفی برای انجام وظایف متداول، مانند باز کردن Command Prompt یا قفل کردن رایانه، وجود دارد. برای یافتن مناسب ترین مورد، در بین همه گزینه های موجود کاوش کنید.

مرتبط : برطرف کردن مشکل کندی نمایش منوی زمینه ای در File Explorer ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید