گوگل تعداد زیادی نکات مخفی و بازی‌های سرگرم‌کننده را در موتور جستجو خود پنهان کرده است. در این مقاله برخی از بهترین موارد جستجوی گوگل و نکات مخفی آن ذکر شده است، بنابراین کافی است به Google بروید و یکی از این موارد را  جستجو کنید.

مرتبط : سرویس چاپ ابری گوگل در پایان سال ۲۰۲۰ از بین می‌رود

جستجو: Anagram

منظور شما nag a ram است؟ البته نه دقیقا. anagram یک واژه (یا عبارت) است که با چینش مجدد حروف کلمه منبع تشکیل می‌شود. نمونه‌های معروف عبارتند از:

  • Binary/Brainy (دوتایی/مغزدار)
  • Silent/Listen (بی‌صدا/گوش کن)
  • Dormitory/Dirty room (خوابگاه/ اتاق کثیف)

وقتی که شما “anagram” را در نوار جستجو گوگل تایپ می‌کنید، گوگل می‌پرسد که آیا منظور شما ” nag a ram ” است، چون تحریفی از “anagram” است. واقعا گوگل باهوشه!

جستجو: Askew

مجبور نیستید برای کج وکوله نوشتن زحمت زیادی بکشید. هنگامی که “askew” را جستجو می‌کنید (که به معنای واقعی کلمه به معنی صاف یا هموار نبودن است)، صفحه نتایج جستجوی گوگل اندکی کج می‌شود.

جستجو: Bletchley Park

www.howtogeek.com

اگر با پارک بلتچلی در انگلیس آشنا باشید، می‌دانید که این پارک دارای پیشینه تاریخی است. این ملک که اکنون یک جاذبه گردشگری است، زمانی خانه مخفی کدشکن های جنگ جهانی دوم بود.

Google با “رمزگشایی” Bletchley Park در کادر دانش سمت راست نتایج جستجو، این مکان برجسته را تجلیل می‌کند.

جستجو: Blink HTML

همچنین می‌توانید “<blink>” یا “blink tag” را برای این مورد تایپ کنید.

همانطور که از نام آن مشخص است، تگ HTML چشمک زن، <blink>، که اکنون منسوخ شده است، باعث چشمک زدن محتوای تگ‌ می‌شود. نوستالژی دهه ۹۰  کسی هست؟

جستجو: Breathing Exercise

همه ما گاهی اوقات نیاز داریم تا نفسی تازه کنیم. اگر ” Breathing Exercise” را در گوگل جستجو کنید، یک دقیقه تمرین تنفس در بالای صفحه ظاهر می‌شود. برای شروع روی دکمه Play کلیک کنید.

جستجو: Cha-Cha Slide

Cha-Cha Slide توسط DJ Casper یک آهنگ شناخته شده و به رقص درآمده است. می‌خواهید یاد بگیرید چطور انجامش دهید؟

فقط کافیست “cha-cha slide” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید. در کنار عنوان اولین ویدیو، یک پیکان مشاهده خواهید کرد. برای به رقص در‌آوردن، روی آن کلیک کنید.

جستجو: Conway’s Game of Life

در سال ۱۹۷۰، ریاضیدان انگلیسی جان هورتون کانوی، Game of Life را توسعه داد. این یک بازی بدون بازیکن است که در طی آن شما فقط می‌نشینید و مرگ و تکثیر سلول‌ها را به صورت زنده، تماشا می‌کنید.

برای اجرای (تماشای) این بازی خودکار، فقط ” Conway’s Game of Life” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید و به سمت راست نگاه کنید تا ببینید زندگی چگونه شروع می‌شود.

 بازی دایناسور  Dinosaur Game (فقط مرورگرکروم)

اگر اتصال اینترنتی ندارید و سعی در بارگیری یک صفحه وب در Google Chrome دارید، پیام ” No Internet ” همراه با T-Rex دریافت می‌کنید. می توانید این صفحه بی‌تحرک و مخوف را به یک دونده بی‌پایان سرگرم‌کننده، (یا حداقل تا زمانی که دوباره آنلاین شوید) تبدیل کنید.

کافیست Space را فشار دهید تا دایناسور شروع به دویدن کند. وقتی کاکتوس و پرندگان از راه می‌رسند، بار دیگر بار Space را فشار دهید تا روی آن‌ها بپرد. وقتی به چیزی بخورید، بازی تمام شده و امتیاز بالای شما ثبت می‌شود. اگر می‌خواهید امتیاز بالایی کسب کنید، راهی برای هک بازی و شکست‌ناپذیر شدن دایناسور نیز وجود دارد.

 جستجو: Do a Barrel Roll

خلبان‌های جنگنده (یا آن‌هایی که Starfox را بازی کرده‌اند) می‌دانند که غلت کامل (Barrel Roll) یک مانور هوایی است که در طی آن هواپیما در هر دو محور طولی و جانبی می‌چرخد. به زبان ساده، حرکت حلقه و رول را همزمان انجام می‌دهد واقعا حرکت حماسی است.

“Do a Barrel Roll” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید تا آن شکوه و عظمت را ببینید.

 جستجو: Dreidel

یک درایدل  معمولا فرفره چرخان است که متشکل از چهار ضلع است و هر کدام یک حرف الفبای عبری دارند. کودکان معمولا با آن‌ها بازی می‌کنند.  اگر کلمه یا ” spin dreidel”را در گوگل جستجو کنید، یک فرفره چرخان در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر می‌شود. اگر می‌خواهید رفره دوباره این کار را انجام دهد، روی  Spin Again”” کلیک کنید.

 جستجو: Festivus

شما در مورد درخت کریسمس چیزی شنیده‌اید، اما نظرسنجی Festivus چگونه است؟  Festivus که در تاریخ ۲۳ دسامبر جشن گرفته می‌شود، یک تعطیلات سکولار است که به طور گسترده بعد از نمایش Seinfeld معروف شد.

برای دیدن نظرسنجیFestivus ، Festivus را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید و در سمت چپ نتایج جستجو ظاهر می‌شود. همچنین ” A Festivus Miracle” در کنار تعداد نتایج جستجو در زیر نوار جستجو ظاهر می‌شود.

جستجو: Fidget Spinner

اگر احساس اضطراب می‌کنید می‌توانید برای آرام کردن خود از fidget spinner استفاده کنید یا “Spinner” یا “Fidget Spinner” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید.

با تغییر دادن نوار بالا سمت راست به « Number »، می‌توانید آن را به چرخنده شماره‌دار تغییر دهید.

 جستجو: Flip a Coin

همه ما در برخی موارد نیاز به تصمیم‌گیری داریم. البته تنها راه منطقی برای انجام این کار شیر یا خط کردن است!

اگر سکه ندارید، کافیست “Flip a Coin” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید و نرم‌افزار پرتاب سکه در بالای نتایج ظاهر می‌شود. سکه یکبار به طور خودکار پرتاب می‌شود. برای اینکه دوباره آن را بچرخانید، فقط روی ” Flip Again” کلیک کنید.

 جستجو: Fun Facts

چه جایی بهتر از اینترنت برای جستجوی حقایق تصادفی وجود دارد؟ اگر در نوار جستجوی گوگل « Fun Facts» یا « I’m Feeling Curious» را تایپ کنید، یک واقعیت تصادفی در کادر بالای نتایج ظاهر می‌شود.

با کلیک روی ” Ask Another Question” می‌توانید سوالات دیگری بپرسید. اگر شما نه تنها علاقمند به یادگیری حقایق تصادفی هستید، بلکه می‌خواهید در مورد آنها سوالاتی بپرسید، حتما سایت Mindbounce را هم بررسی کنید.

 جستجو: Google in 1998

گوگل در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ تاسیس شد. اگر شما چیزی در این مورد به خاطر نمی‌آورید، یا اگر در آن زمان به دنیا نیامده بودید، هنوز می‌توانید آن را بررسی کنید!

برای دیدن گوگل اصلی، کافیست “Google in 1998” را در نوار جستجو تایپ کنید..

 جستجو: Google Logo History

حالا که دیدید گوگل در سال ۱۹۹۸ چگونه بوده، آیا در مورد تمام تغییراتی که طی ۲۲ سال گذشته در لوگوی خود ایجاد کرده کنجکاو نیستید؟

در این صورت، فقط “Google Logo History” را در نوار جستجو تایپ کنید و یک نمایش اسلاید از آرم‌های مختلف Google ظاهر می‌شود.

 جستجو: Is Google Down?

این اتفاق به دلیل مشکلات سرور، خطاهای عملکرد داخلی یا حتی نقض امنیت یا قطع برق اتفاق می‌افتد. وقتی یک سایت یا سرویس به درستی کار نمی‌کند، افراد معمولا جستجو می‌کنند تا ببینند آیا آن سایت یا سرویس خراب است یا خیر.

هر زمان که می‌خواهید بدانید که سرویس گوگل خراب است، فقط کافی است “Is Google Down” را در نوار جستجو تایپ کنید. اگر اینگونه نباشد، Google با ” No ” صریح پاسخ می‌دهد.

 جستجو: Kerning

Kerning فرآیند تنظیم فاصله بین حروف یا کاراکترها در متن است. اغلب برای تبدیل حروف کوچک به حروف بزرگ استفاده می‌شود. هنگامی که “Kerning” را در نوار جستجوی گوگل تایپ می‌کنید، حروف کلمات نتایج جستجو از یکدیگر فاصله می‌گیرند.

 جستجو: Marquee HTML

برچسب marquee HTML ، <marquee> اکنون منسوخ شده است، اما باعث می‌شود محتوای درون برچسب از راست به چپ پیمایش کند. اگر در نوار جستجوی گوگل “<marquee>” ، “marquee HTML” یا “marquee tag” را تایپ کنید، نوشتاری که تعداد نتایج را نشان می‌دهد از راست به چپ پیمایش می‌کند.

 جستجو: Metronome

مترونوم (میزانه‌شمار) خود را در خانه جا گذاشته‌اید؟ جای نگرانی نیست! گرچه مطمئناً برنامه‌های مترونوم برای آیفون و اندروید کم نیستند، اما گوگل نیز یک راه حل دارد. برای دسترسی به آن، فقط ” Metronome” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید. حالا در کادر بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شود و می‌توانید آن را از ۴۰ به ۲۱۸ دور در دقیقه تنظیم کنید.

جستجو: Pac-Man

Pac – Man (Pac – Man)یک بازی سرگرم‌کننده است که در آن بازیکن در حال خروج از یک هزارتو است و نقطه‌ها و میوه‌ها را می‌خورد در حالی که از ارواح باید دوری کند. این بازی در سال ۱۹۸۰ منتشر شد، اما شما هنوز هم می‌توانید آن را بازی کنید.

فقط “pacman” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید و سپس روی “Play” در کادر بالای نتایج جستجو کلیک کنید. یک پاپ آپ ظاهر می شود و شما می‌توانید در آن شروع به بازی کنید.

 جستجو: Play Snake

بازی سرگرم‌کننده مار که روی تلفن قدیمی نوکیای خود بازی می‌کردید را به خاطر دارید؟ هنوز هم می‌توانید آن را بازی کنید!

فقط کافیست “Play Snake” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید و سپس روی “Play” در کادر بالای نتایج جستجو کلیک کنید. یک پاپ‌آپ ظاهر می‌شود و شما را به بازی ترغیب می‌کند. البته از بازی اصلی رنگی‌تر است و هنوز هم یک روش سرگرم‌کننده است.

 جستجو: Pluto

در سال ۲۰۰۶، پلوتو از سیاره به “سیاره کوتوله ” توسط اتحادیه بین‌المللی ستاره‌شناسی (IAU)تنزل رتبه یافت. پلوتو نتوانست اطراف مدار خود را پاکسازی کند؛  این یکی از الزاماتی است که IAU برای بدنه سیاره در نظر گرفته است.

وقتی در نوار جستجوی گوگل ” Pluto” را تایپ می‌کنید، “سیاره کوتوله مورد علاقه ما از سال ۲۰۰۶ در صفحه دانش ظاهر می‌شود.

 جستجو: Random Number Generator

آیا می خواهید به سرعت یک عدد تصادفی بسازید؟ فقط کافیست “Random Number Generator” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید. یک تولید‌کننده اعداد تصادفی در کادر بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شود.

به طور پیش فرض، محدوده یک تا ۱۰ تنظیم شده، اما می‌توانید آن را تنظیم کنید. اگر حداقل و حداکثر اعداد را به ۱۰۰ تغییر دهید، شکلک “۱۰۰” ظاهر می‌شود. اگر حداکثر عدد را روی ۱۰ رقم یا بیشتر تنظیم کنید، یک شکلک گیج ظاهر می‌شود.

 جستجو: Recursion

آکسفورد recursion را چنین تعریف می‌کند: ” مکرر یک فرآیند یا تعریف بازگشتی”. وقتی در نوار جستجوی گوگل ” recursion” را تایپ کنید، در زیر نوار جستجو ” Did you mean: recursion” ظاهر می‌شود. اگر روی این لینک کلیک کنید، فقط نتایج جستجو نمایش داده می‌شود.

 جستجو: Roll a Die

آیا به تاس احتیاج دارید؟ وقتی در نوار جستجوی گوگل roll a die”” را تایپ می‌کنید، یک قالب شش طرفه در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر می‌شود. برای چرخش روی آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید تاس اضافه کنید، فقط طاسی که انتخاب می‌کنید را براساس تعداد اضلاع آن باید اضافه کنید.

 جستجو: Solitaire

Solitaire (همچنین به عنوان Patience نیز شناخته می‌شود) یک بازی ورق تک نفره است که در آن بازیکن سعی می‌کند هر بسته کارت را به ترتیب شماره قرار دهد. وقتی چهار مرتبه اعداد را مرتب چیدید، برنده خواهید شد.

برای بازی، “Solitaire” را در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید و سپس روی “Play” در کادر بالای نتایج جستجو کلیک کنید. سطح دشواری را انتخاب کنید و شروع به بازی کنید!

 جستجو: Green Hill Zone

در سال ۱۹۹۱ ، Sega Genesis بازی محبوب جهانی Sonic the Hedgehog را منتشر کرد. Green Hill Zone اولین سطح در Sonic است. هنگامی که “Green Hill Zone” را در گوگل جستجو می‌کنید، Sonic در کادر دانش ظاهر می‌شود و گویی که منتظر است.

اگر روی او کلیک کنید، Sonic می‌پرد و اگر ۲۵ بار این کار را انجام دهید، Sonic تبدیل به Super Sonic می‌شود.

جستجو: Super Mario Bros

سوپر ماریو یک بازی کلاسیک دیگر است. در سال ۱۹۸۵، بازیکنان به برای بدست آوردن سکه یا قارچ به بلوک‌ها ضربه می‌زدند.

هنگامی که “Super Mario Bros” را در نوار جستجوی گوگل تایپ می‌کنید، یک بلوک در صفحه دانش ظاهر می‌شود. برای ایجاد جلوه صوتی دریافت سکه، روی آن کلیک کنید. اگر ۱۰۰ بار روی بلوک کلیک کنید، صدای بلندی را می‌شنوید.

 جستجو: Text Adventure

ماجراهای متنی (همانطور که از نامش پیداست) بازی‌های مبتنی بر متن هستند. شما با تایپ کردن فرمان‌ها با کلمات بازی می‌کنید. گوگل در کنسول برنامه‌نویسان خود یک ماجراجویی متنی دارد.

برای اجرا، عبارت ” Google” “Text Adventure” را تایپ کنید. هنگامی که نتایج ظاهر شد، Developers Console را باز کنید (کلیک راست> Inspect > Console)

در پیامی از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید یک بازی انجام دهید. ” Yes” را تایپ کنید و سپس Enter را فشار دهید. اگر از شما سوال شد که می‌خواهید بازی کنید و جواب شما ” No” باشد، پیام ” The only winning move is not to play ” ظاهر می شود.

 جستجو: Tic-Tac-Toe

یکی دیگر از بازی‌های پنهان گوگل tic-tac-toe یا دوز است. هنگامی که “tic-tac-toe” را در نوار جستجوی گوگل جستجو می‌کنید، یک صفحه x3  ۳ در بالای صفحه نتایج ظاهر می‌شود. با کلیک روی منوی کشویی در گوشه بالا سمت چپ، می‌توانید سختی بازی را تنظیم کنید. روی جایی که می‌خواهید اولین علامت خود را بگذارید کلیک کنید و بازی شروع می‌شود.

جستجو: Timer

جستجوی گوگل و نکات مخفی

اگر به تایمر نیاز دارید، در نوار جستجوی گوگل « Timer» را تایپ کنید، یک تایمر در بالای صفحه نتایج جستجو ظاهر می‌شود. به طور پیش‌فرض، تایمر روی پنج دقیقه تنظیم شده، اما قابلیت تنظیم دارد. با کلیک روی تب ” Stopwatch ” می‌توانید تایمر را به کرنومتر تبدیل کنید.

 جستجو: War in Ba Sing Se

جستجوی گوگل و نکات مخفی

به عنوان یک اشاره به آواتار The Last Airbender، وقتی در جستجوی گوگل ” War in Ba Sing Se” را تایپ می‌کنید، از شما سوال می‌شود که آیا منظور شما این است که “در Ba Sing Se جنگی نیست”. این عبارت معروف قسمت ۱۴ City of Walls and Secrets  است.

 جستجو: Webdriver Torso

جستجوی گوگل و نکات مخفی

Webdriver Torso یک کانال YouTube خودکار است که توسط Google ایجاد شده و برای تست عملکرد YouTube استفاده می‌شود. اگر در نوار جستجوی گوگل Webdriver Torsol را تایپ کنید، این نشانگر گوگل را به صورت بلوک‌های متحرک نشان می‌دهد. البته این ترفند مخفی در روزهایی که Google Doodle وجود دارد در دسترس نیست.

 جستجو: What Sound Does a Dog Make?

جستجوی گوگل و نکات مخفی

همه پاسخ این سوال را می‌دانند که سگ چه صدایی می‌دهد، اما گوگل نیز در این مورد تنبلی نکرده است. وقتی تایپ می‌کنید “سگی چه صدایی می دهد؟” (What Sound Does a Dog Make) در جستجوی گوگل  کادر “Animal Sounds” در بالای نتایج جستجو ظاهر می‌شود. روی نشانگر بلندگو کلیک کنید تا صدا برای شما پخش شود. هر حیوانی را می‌توانید جایگزین “سگ” کنید که در ابتدای صفحه ظاهر می‌شود.

 جستجو: The Wizard of Oz

جستجوی گوگل و نکات مخفی

The Wizard of Oz یک فیلم در سال ۱۹۳۹ با بازی جودی گارلند است. بازیگر اصلی فیلم Dorothy’s famous ruby slippers were silver.

وقتی در نوار جستجوی گوگل Wizard of Oz را تایپ می‌کنید، یک جفت دمپایی یاقوتی در صفحه دانش ظاهر می‌شود. اگر روی آنها کلیک کنید، می‌شنوید که دوروتی می‌گوید: “هیچ جا مثل خانه نیست” (There’s no place like home) . صفحه مانند گردباد می‌چرخد و رنگ صفحه به سیاه و سفید تبدیل می‌شود. اگر روی آن کلیک کنید، جلوه صوتی خواهید شنید، صفحه دوباره چرخیده و به رنگ اول برمی‌گردد.

 جستجو: Wubba Lubba Dub Dub

جستجوی گوگل و نکات مخفی

طرفداران ریک و مورتی، خوشحال باشند! ترفند مخفی گوگل فقط برای شماست. هنگامی که “wubba lubba dub dub” را در نوار جستجوی گوگل تایپ می‌کنید، از شما سوال می‌شود که آیا منظور شما این است که “من خیلی درد می کشم لطفا کمکم کنید.” (I am in great pain please help me )

این اشاره به قسمت ۱۱، Ricksy Business دارد، که در آن Birdperson توضیح می‌دهد “wubba lubba dub dub”  به زبان خودش یعنی “من خیلی درد دارم، لطفا کمکم کنید”.

مرتبط : بازی سالانه هالووین گوگل رایگان در اختیار شما

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید