در به روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰، مایکروسافت پنجره System را از کنترل پنل حذف نموده است. با این حال اطلاعات این پنجره از بین نرفته است؛ حالا این اطلاعات در Settings تحت عنوان صفحهAbout  در دسترس قرار گرفته است. در این مقاله پنج روش برای باز کردن سریع پنجره سیستم در رایانه این با ویندوز ۱۰ ذکر شده است.

اگر هنوز به روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ را نصب نکرده اید، این میانبرها صفحه System را از قسمت کنترل پنل (به جای Setting) باز می کنند.

از میانبر صفحه کلید استفاده کنید

ojovago/Shutterstock

احتمالا سریع ترین راه قطعی برای باز کردن پنجره System> About، فشار دادن همزمان کلیدهای ترکیبی Windows + Pause / Break است. می توانید این میانبر مفید را از در هر جایی از ویندوز، راه استفاده کنید که فوراً این میانبر عمل خواهد کرد.

مرتبط: میانبرهای صفحه کلید برای استفاده از دسکتاپ مجازی در ویندوز ۱۰

از طریق File Explorer

همچنین می توانید از طریق File Explorer به پنجره System دسترسی پیدا کنید. تنها کافیست پنجره Explorer را باز کنید و روی “This PC” از نوار کناری، راست کلیک نمایید. در منوی باز شده، گزینه ” Properties” را انتخاب کنید تا پنجره System بلافاصله باز شود.

از طریق روش دسک تاپ (۱)

مشابه روش بالا، اگر میانبر “This PC” روی دسک تاپ سیستم شما قرار دارد، روی آن کلیک راست کنید و گزینه “Properties” را انتخاب نمایید. سپس پنجره System باز می شود.

اگر می خواهید میانبر “This PC” را به دسک تاپ اضافه کنید، به مسیر System > Personalization > Themes > Desktop icon settings بروید. سپس، فقط کافیست کادر تأیید کنار گزینه “Computer” را در لیست “Desktop icons” فعال کنید.

مرتبط: ۱۲ روش برای باز کردن File Explorer در ویندوز ۱۰

از طریق روش دسک تاپ (۲)

باز کردن سریع پنجره سیستم

اگر میانبر “This PC” روی دسک تاپ ویندوز ۱۰ شما قرار دارد، روش دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آن برای باز کردن سریع پنجره سیستم استفاده کنید. در ابتدا به دسک تاپ رفته و سپس کلید Alt را فشار دهید و روی “This PC” دوبار کلیک کنید.

از طریق تایپ یک دستور ویژه Run

باز کردن سریع پنجره سیستم

همچنین می توانید پنجره System را از طریق خط فرمان یا پنجره Run باز کنید.

برای این کار، کلیدهای ترکیبی Windows + R را فشار دهید تا یک پنجره Run باز شود. در کادر متنی “Open:”، عبارت “control /name Microsoft.System” را تایپ کنید و سپس روی گزینه “OK” کلیک نمایید. سپس پنجره System ظاهر می شود.

مرتبط: نحوه پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید