ماکروها و میانبرها می توانند برای ساده کردن گردش کار شما بسیار مفید باشند. به عبارت ساده، ماکروها فقط توالی های ورودی هستند که از طریق نرم افزار ضبط می شوند و سپس تنها با فشار دادن یک دکمه می توانند فعال شوند. با این حال یک مشکل وجود دارد – در حالی که برخی از صفحه کلیدهای امروزی دارای کلیدهای ماکرو اختصاصی هستند، اکثر آنها اینگونه نیستند. اینجاست که پدهای ماکرو وارد می شوند.

یک پد ماکرو می تواند دکمه های زیادی را برای ماکروهای شما به شما بدهد. و با توجه به اینکه اکثر پدها با نوعی نرم افزار برای ضبط ماکروها عرضه می شوند، اقدامات خاص برنامه را نیز می توان انجام داد که معمولاً به آنها «میانبر» می گویند. میانبرها می توانند کارهای مختلفی مانند راه اندازی برنامه ها، روشن و خاموش کردن میکروفون و موارد دیگر را انجام دهند.

امروزه تعداد زیادی گزینه در دنیای ماکرو پد وجود ندارد، اما همچنان باید بتوانید گزینه ای را پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، چه در حال کار، چه در حال ایجاد یا بازی باشید.

در یک ماکرو پد به دنبال چه چیزی باشید

قبل از اینکه به انتخاب ها بپردازیم، موارد کمی وجود دارد که می خواهیم در مورد پدهای ماکرو به طور کلی توضیح دهیم.

  • تعداد دکمه ها: این بستگی به مورد استفاده شما دارد. اگر در حال حاضر به شدت به ماکروها علاقه دارید و می خواهید از تعداد زیادی از آنها استفاده کنید، برای پشتیبانی از آن به یک صفحه ماکرو با تعداد دکمه نیاز دارید. اما پدهای ماکرو با تعداد زیادی دکمه بزرگ‌تر و گران‌تر هستند، بنابراین اگر در هر زمان فقط به چند ماکرو نیاز دارید، دریافت یک پد با تعداد دکمه‌های کمتر می‌تواند منطقی باشد.
  • نرم افزار: برای اکثر پدها، از نرم افزار ایجاد شده توسط سازنده برای برنامه ریزی مجدد هر دکمه و ضبط ماکروها استفاده خواهید کرد. ضبط ماکروها می‌تواند فرآیند پیچیده‌ای باشد، بنابراین ترجیحاً، نرم‌افزاری که شرکت ارائه می‌دهد برای استفاده بصری باشد.
  • کیفیت ساخت: به زبان ساده، پدهای ماکرو ارزان نیستند، بنابراین می‌خواهید مطمئن شوید که کیفیت ساخت با قیمتی که می‌پردازید مطابقت دارد.

اکنون که همه اینها را می دانید، بیایید به برخی از ماکرو پدها نگاه کنیم.

بهترین برای اکثر مردم: صفحه کلید Razer

Razer مدتی است که صفحه کلید تولید می کند و موضوع مشترک بین همه آنها (و چیزی که آنها را بسیار عالی می کند) نرم افزار Razer Synapse است. Synapse ضبط و ویرایش ماکروها، برنامه ریزی مجدد کلیدها و سفارشی کردن نور پس زمینه را بسیار ساده می کند. اگر ماکرو پدی می‌خواهید که استفاده از آن آسان باشد، Razer برندی است که باید با آن بروید.

 

همانطور که قبلا ذکر شد، Razer چند پد ماکرو مختلف می‌سازد. Tartarus V2 و Pro تقریباً یکسان هستند و هر دو دارای ۲۰ کلید، یک چرخ اسکرول، یک دکمه اضافی و یک انگشت شست برای حرکت در بازی ها هستند. V2 از سوئیچ‌های «مشابه غشایی» استفاده می‌کند – سوئیچ‌های غشایی معمولی با بازخورد کمی بیشتر – و Pro از سوئیچ‌های نوری Razer استفاده می‌کند که اساساً سوئیچ‌های مکانیکی بسیار سریع هستند.

 

Orbweaver در مقایسه با Tartarus V2 و Pro کمی طراحی متفاوت دارد. همچنین دارای ۲۰ کلید قابل برنامه ریزی مجدد است، چرخ اسکرول را از دست می دهد و شکل متفاوتی دارد. این صفحه‌کلید از سوئیچ‌های مکانیکی Razer’s Green استفاده می‌کند، به این معنی که کلیک رضایت‌بخشی دارد که بسیاری از کاربران صفحه‌کلید مکانیکی دوست دارند.

برای کاربران عمیق: Elgato Stream Deck

 

Elgato Stream Deck محصولی شناخته شده در دنیای پخش زنده و تولید ویدیو است. اما در خارج از آن زمینه های کاری کاربرد دارد.

هر دکمه در Stream Deck یک صفحه نمایش LCD کوچک است که می‌توان آن را سفارشی کرد تا با استفاده از Key Creator هر چیزی را که می‌خواهید نشان دهد. الگاتو همچنین نرم افزاری برای ایجاد ماکروها و میانبرها ارائه می دهد. Stream Deck می‌تواند برنامه‌های خاصی را باز کند، اقداماتی را در آن برنامه‌ها انجام دهد، و همچنین اقداماتی را در وب‌سایت‌های خاصی انجام دهد.

 

به عنوان مثال، می توانید میانبرهایی ایجاد کنید تا فوراً یک سند جدید را در Microsoft Word باز کنید، میکروفون خود را به راحتی بی صدا کنید یا توییت های خودکار را از Stream Deck ارسال کنید. در حالی که Stream Deck فقط ۱۵ دکمه دارد (مدل های ۶ و ۳۲ دکمه ای نیز وجود دارد)، به لطف پوشه های تو در تو می توانید میانبرهای نامحدود ایجاد کنید.

 

و البته، علاوه بر میانبرهای شگفت‌انگیز، می‌توانید فقط ماکروهای خود را ضبط کرده و آنها را به یک دکمه اختصاص دهید. برای کسانی که مایل به صرف زمان لازم برای راه اندازی آن هستند، Stream Deck می تواند به بهترین پد ماکرو تبدیل شود.

بودجه و فشرده: Max Keyboard Falcon-20

اگر چیزی ارزان‌تر و کوچک‌تر از گزینه‌هایی که تاکنون فهرست کرده‌ایم می‌خواهید، Falcon-20 ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. در حالی که به نظر می رسد یک numpad معمولی است، همه ۲۰ کلید را می توان برای انجام هر کاری که می خواهید، از جمله ماکروها، با استفاده از نرم افزار Max Keyboard دوباره برنامه ریزی کرد.

 

Falcon-20 از سوئیچ های مکانیکی استفاده می کند و شما گزینه های بسیار کمی دارید. شما معمولاً می‌توانید بین سوئیچ‌های Cherry MX Blue، Cherry MX Brown یا Cherry MX Silent یکی را انتخاب کنید، اما اگر ۱۰ دلار اضافی بپردازید، می‌توانید سوئیچ‌های Gateron Black، Gateron Red، Gateron Clear، Gateron Blue، Gateron Brown یا Gateron Green را نیز داشته باشید.

 حداکثر ماکرو: صفحه کلید X-Keys

اگر تا حد امکان به ماکروهای زیادی نیاز دارید، X-Keys این محصول را برای شما آماده کرده است. صفحه کلید آن با ۲۴، ۶۰، ۸۰ یا حتی ۱۲۸ دکمه موجود است که هر کدام را می توان به یک ماکرو متفاوت اختصاص داد. نرم افزار MacroWorks کمی قدیمی است اما همچنان به خوبی کار می کند و به شما امکان می دهد ماکروهای خود را ضبط و ویرایش کنید و میانبرها را تنظیم کنید.

 

نمادهای روی هر دکمه چاپ می شوند. Max Keyboard یک برگه از نمادهای کلی را در جعبه ارائه می دهد، اما اگر چیزی خاص می خواهید، باید خودتان آن را چاپ کنید.

برای مدلسازان و طراحان سه بعدی: ۳Dconnexion SpaceMouse Pro

کارهای پیچیده اغلب به ابزارهای پیچیده نیاز دارند و این مطمئناً برای کار مدلسازی و طراحی سه بعدی صادق است. “موش های سه بعدی” در این زمینه مفید هستند تا طراحان را قادر به انجام اقداماتی کنند که انجام آنها با یک ماوس معمولی دشوار یا غیرممکن است. این ماوس سه بعدی دارای تعداد کمی از کلیدهای اصلاح کننده معمولی است که در اکثر صفحه کلیدها یافت می شود، یک صفحه چرخان مرکزی، کلیدهای میانبر و عملکرد مختلف و چهار دکمه قابل برنامه ریزی مجدد برای اقداماتی مانند ماکروها. همه اینها را می توان از طریق نرم افزار ۳Dconnexion شخصی سازی کرد.

کل دستگاه با مواد نرم پوشانده شده است و شکل ارگونومیک دارد، بنابراین استفاده از آن برای جلسات کاری طولانی راحت خواهد بود. باتری با استفاده متوسط باید حدود ۲ ماه دوام بیاورد. 

برای هنرمندان دیجیتال: کلید Wacom Express

Wacom نامی شناخته شده در دنیای هنر دیجیتال به دلیل انواع تبلت های طراحی خود است. یکی از ویژگی‌های عالی تبلت‌های Wacom دکمه‌های قابل برنامه‌ریزی مجدد است که می‌توان از آنها برای میانبرهای خاص برنامه استفاده کرد. اما، اگر آن دکمه‌ها را ناکافی می‌دانید، Wacom کلید Express را نیز می‌فروشد.

 

کلید اکسپرس دارای ۱۷ دکمه قابل تنظیم است و حتی می توانید تا ۵ کلید اکسپرس را به یک دستگاه متصل کنید و هر کدام مختص برنامه باشد. و، این فقط برای تبلت‌های Wacom نیست، کلید Express از طریق یک دانگل USB بی‌سیم است، بنابراین می‌توانید با هر تبلتی که دارید از آن استفاده کنید. هر چیزی که برای سفارشی سازی نیاز دارید را می توان از طریق نرم افزار ارائه شده Wacom سفارشی کرد.

 

اگر می‌خواهید فرآیند ایجاد خود را ساده کنید، کلید Express قطعا راهی برای رفتن است.

reviewgeek

۲. مقاله مرتبط:تفاوت صندلی گیمینگ با صندلی اداری

۳. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۱)

۴. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۲)

۵. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۳)

۶. مقاله مرتبط: مانیتورهای گیمینگ (قسمت ۴)

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید