همه ما می دانیم که می توانیم تاریخچه جستجو را حذف کنیم، حافظه کش را پاک کنیم و کوکی ها و غیره را از هر مرورگری به آسانی حذف کنیم. اما آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه عکس آن را انجام دهید؟ در واقع، ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر کاری بسیار ساده است. برای یادگیری این کار با مجله نمایندگی دل همراه باشید تا در مورد آن بیشتر بدانید.

 

چگونه تاریخچه حذف شده جستجو را دوباره بازیابی کنیم؟

امروز ما اینجا با شما هستیم تا نکات جالبی در مورد اینکه چگونه تاریخچه پاک شده مرورگر را دوباره ریکاوری کنیم. اغلبمان در حالیکه در اینترنت در حال گشت و گذار هستیم، همواره هیستوری های قدیمی را از مرورگر لپ تاپ خود حذف می کنیم تا تاریخچه های جدید جایگزین شوند. گاهی اوقات متوجه می شویم که به برخی تاریخچه های قبلی خود نیاز دارید و در آن زمان است که به فکر بازیابی هیستوری قدیمی که خود یا فرد دیگری حذف کرده است، می افتید. شاید که بخواهید تمام صفحات وب خود را که در اینترنت جستجو شده اند، ببینید. برای اینکار فقط کافیست که راهنمای کامل زیر دنبال کنید.

 

گام های لازم برای بازیابی تاریخچه حذف شده جستجو

این روش خیلی ساده است و بستگی به ابزاری دارد که انتخاب می کنید تا تاریخچه قبلی را که حذف کرده اید، بازیابی نمایید. در ادامه این ابزار های مختلف را معرفی خواهیم کرد.

گام ۱ : ابتدا بر روی کامپیوتر خود ابزار Systenance Index.dat را دانلود و نصب کنید.

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

گام ۲ : حال بعد از نصب آن، نرم افزار را بر روی کامپیوتر باز کنید. صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد.

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

گام ۳ : حال بر روی دکمه جستجو (search) کلیک کنید و بعد از آن ابزار شروع به جستجوی تمام تاریخچه شما خواهد کرد با جستجو کردن فایل های Index.bat در کامپیوترتان.

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

گام ۴ : وقتی که جستجو کامل شد و به اتمام رسید دکمه OK را بزنید و بعد از آن می توانید تمام تاریخچه خود را در این ابزار مورد تحلیل قرار دهید.

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

گام ۵ : شما همچنین می توانید فایل های انتخاب شده را با فیلتر کردن جدا کنید تا صفحات جستجو شده را بهتر بتوانید بررسی کنید.

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

گام ۶ : همچنین می توانید فایل های تاریخچه را ذخیره کنید که با کلیک بر روی File و سپس انتخاب گزینه Save انجام می شود.

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

به همین سادگی کار شما انجام می شود! با این ابزار شما می توانید به آسانی تاریخچه پاک شده مرورگر خود را ریکاوری کنید.

 

استفاده از CMD

در این روش از DNS Cache استفاده می شود تا تاریخچه مرور خود در کروم را که حذف شده است، بازیابی نمایید. لازم است که کامپیوتر خود را به اینترنت متصل کنید. تاریخچه ای که در این روش نشان داده می شود، در واقع از زمانی است که کامپیوتر روشن شده است.

گام ۱ : ابتدا بایستی CMD را باز نمایید. برای این کار به راحتی دو کلید Windows + R را همزمان بر روی صفحه کلید فشار دهید و در پنجره باز شده، CMD را تایپ کنید.

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

گام ۲ : حال لازم است که کد زیر را در خط فرمان تایپ کنید و دکمه اینتر را بزنید.

ipconfig /displaydns

ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر

گام ۳ : حال شما می توانید تمام وبسایت هایی را که اخیرا بازدید شده اند، مشاهده نمایید. در این لیست، تمام هیستوری مرورگر های شما از جمله کروم، اپرا، اینترنت اکسپلورر و غیره نشان داده می شود.

این روش در واقع که ساده ترین روش برای یافتن تاریخچه مرورگر است. اما با خاموش کردن دستگاه و یا راه اندازی مجدد، آنگاه تمام حافظه کش DNS از بین خواهد رفت.

 

استفاده از My Activity در گوگل

صفحه My Activity در گوگل می تواند به شما به شیوه های مختلف کمک نماید. شما می توانید از این صفحه استفاده نمایید تا فعالیت های مختلف قبلی خود را که در جستجوهای مختلف گوگل داشته اید ردگیری نمایید. به طور مثال می تواند ویدیو هایی که قبلا تماشا کرده اید، سوالاتی که قبلا آنها را جستجو نموده اید، دستگاه هایی که قبلا بر روی آنها به حساب گوگل خود دسترسی یافته اید و خیلی موارد دیگر را مشاهده نمایید.

گام ۱ : ابتدا، مرورگر گوگل خود را باز کنید و سپس با حسابی که بیشتر از آن استفاده می کنید، وارد آن شوید.

گام ۲ : حال در گام بعدی می بایست به صفحه فعالیت های من در گوگل بروید ( صفحه Google My Activity).

گام ۳ : بعد از اینکه آن صفحه را باز کردید به شما یک آموزش کوتاه در مورد نحوه استفاده از آن را نشان می دهد. از آن رد شوید و سپس صفحه ای همانند صفحه زیر را خواهید دید.

گام ۴ : حال بر روی «جستجو» (Search) کلیک نموده و به شما تمام موارد جستجو شده را در اینترنت نشان خواهد داد.

به همین راحتی، کار شما انجام می شود. به این شیوه شما می توانید تاریخچه جستجوی حذف شده خود را بازیابی کنید. به هر حال این روش فقط در صورتی عمل می کند که شما در حین جستجو در اینترنت، در حساب کاربری خود نیز وارد شده باشید. به عبارتی جستجوی شما را در اینترنت، زمانی را که به حساب گوگل خود وارد نشده اید، نشان نمی دهد.

 

استفاده از کوکی ها

کامپیوترهای ویندوزی، برای کاربران خود یک سری روش هایی را برای دسترسی به تاریخچه اینترنت را نشان می دهند. یکی از این روش ها از طریق کوکی های وب است. کوکی ها چیزی جز یک فایل ساده متنی نیستند که در مرورگر شبکه ای شما ذخیره می شوند. این فایل های متنی معمولا جزئیات وب سایت هایی را که شما از آنها دیدن کرده اید، از جمله رمزها، ذخیره می کنند. بنابراین شما در واقع می توانید از کوکی ها استفاده کنید تا تاریخچه جستجو در اینترنت خود را بدست آورید. اگرچه کوکی ها نمی توانند به شما تاریخچه کامل جستجو در اینترنت را بدهند اما تا حدودی به شما در این باره کمک خواهند کرد.

 

از طریق Restore کردن سیستم

اگر شما در حال استفاده از نسخه های بروز سیستم عامل ویندوز مانند ویندوز ۸ یا ۱۰ باشید، آنگاه می توانید از گزینه Restore کردن سیستم یا Reset کردن سیستم استفاده کنید تا تاریخچه اینترنت حذف شده خود را دوباره بدست آورید. این ویژگی در واقع سیستم عامل ویندوز شما را به نسخه قبلی یا به نقطه بازیابی قبلی باز می گرداند. بنابراین، این ویژگی می تواند در نهایت تاریخچه قبلی پاک شده جستجو در مرورگر شما را ریکاوری کند. با این وجود نکته ای که در اینجا وجود دارد آن است که می تواند تمام برنامه های نصب شده شما را که بعد از تاریخ بازیابی نصب کرده اید، حذف کند یا فایل هایی را که بر روی درایو نصب ویندوزتان ذخیره کرده اید، پاک کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که یک نسخه پشتیبان قبل از انجام بازیابی سیستم خود ایجاد نموده باشید.

 

استفاده از نرم افزار بازیابی

استفاده از یک نرم افزار، آخرین راهی است که شما می توانید هیستوری پاک شده حذف شده مروگر خود را بازیابی کنید. نرم افزارهای متعددی وجود دارد با کمک آنها می توان خیلی راحت تاریخچه حذف شده را بازگردانی کرد. ما قصد داریم که ۵ تا از بهترین نرم افزارهایی را که می توانید با استفاده از آن تاریخچه حذف شده خود را بازیابی نمایید، معرفی نماییم.

 

نرم افزارهایی که شما می توانید استفاده نمایید عبارتند از :

۱- Recuva

آیا به طور تصادفی فایل مهمی را حذف کرده اید؟ آیا بعد از خراب شدن سیستم تان، فایل های خود را از دست داده اید؟ مشکلی نیست! Recuva می تواند فایل های شما را از کامپیوتر های ویندوز، Recycle Bin و کارت دیجیتال دوربین یا پلیرهای MP3 بازیابی نماید. Recuva می تواند تصاویر، موزیک ها، اسناد، فیلم ها، ایمیل ها یا هر نوع فایل دیگری را که از دست داده باشید، برای شما بازگرداند.

۲- EaseUs Data Recovery Wizard

EaseUs Data بهترین نرم افزار بازیابی داده رایگان برای بازیابی داده های خراب شده، فرمت شده یا حذف شده از کامپیوتر، لپ تاپ یا دستگاه های قابل اتصال است. ویزاردی که در این نرم افزار بازیابی داده وجود دارد شما را راهنمایی می کند تا فایل های از دست رفته قبلی را بیابید و از روی کامپیوتر، درایو، USB، کارت حافظه، هارد SSD، دوربین دیجیتال و غیره را بازیابی نمایید.

۳- Wise Data Recovery

نرم افزار بازیابی داده Wise یک برنامه بازیابی داده رایگان است که با استفاده از آن می توانید عکس های حذف شده، اسناد، ویدیو ها، ایمیل ها و غیره را از دستگاه های قابل اتصال به سیستم یا دستگاه های محلی بازیابی کند.

۴- Puran File Recovery

نرم افزار بازیابی فایل Puran دیگر نرم افزار معروف بازیابی داده است که برای سیستم های عامل ویندوز در دسترس است و می تواند برای بازیابی تاریخچه جستجو در اینترنت نیز بکار رود. این نرم افزار سازگار با همه نسخه های ویندوز است و به شکل قابل حمل (نسخه کم حجم) نیز در دسترس است. نرم افزار بازیابی فایل Puran همچنین می تواند فایل های NTFS و FAT12/16/32 را اسکن نماید. بنابراین Puran یکی دیگر از بهترین ابزارهای بازیابی داده ویندوز است که می توانید از آن برای ریکاوری تاریخچه پاک شده مرورگر استفاده نمایید.

۵- MiniTool Power Data Recovery

اگر بدنبال یک ابزار بازیابی داده برای ویندوز هستید که دارای یک رابط کاربری مدرن و بروز باشد آنگاه نرم افزار بازیابی داده MiniTool Power انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. نکته دیگری که مرتبط با پست ماست، این است که ویژگی بازیابی هیستوری پاک شده مرورگر در حال حاضر در نرم افزار بازیابی داده MiniTool Power وجود دارد. بنابراین کاربران فقط لازم است که گزینه «Web» را انتخاب کنند تا کامپیوتر را اسکن نموده و تاریخچه جستجوی حذف شده را در کامپیوتر با ویندوز ۱۰ بازیابی نماید.

در این مقاله ما درباره اینکه چگونه تاریخچه جستجوی پاک شده مروگر خود را بازیابی نمایید، توضیح دادیم. با کمک ابزارهایی که در بالا معرفی نمودیم، شما می توانید به آسانی داده های جستجوی خود را که حذف شده اند، دوباره بدست آورید و صفحات وبی را که جستجو کرده اید یا فرد دیگری بر روی کامپیوتر شما جستجو نموده است، ببینید. امیدواریم که از این نوشته لذت برده باشید و آن را با افرادی که فکر می کنید برایشان مفید است، به اشتراک بگذارید. اگر نظر و یا سوالی دارید می توانید در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید و ما نیز حتما به سوالاتتان در اولین فرصت پاسخ خواهیم داد.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید