تلفن های آیفون و اندروید بیش از هر زمان دیگری مشترک هستند، اما همچنان در سطوح مختلف بسیار متفاوت هستند. برخی از ویژگی های منحصر به فرد آیفون وجود دارد که ما دوست داریم آنها را در اندروید ببینیم. ممکن است اتفاق بیفتد؟

حالت های فوکوس

تمرکز بر روی آیفون اساساً حالت های Do Not Disturb برای موقعیت های خاص است. اندروید قابلیتی به نام «حالت فوکوس» دارد، اما بسیار متفاوت است. اندروید همچنین واقعاً فقط یک حالت «مزاحم نشوید» دارد.

ایجاد حالت های تخصصی «مزاحم نشوید» برای موقعیت های مختلف مفید است. می توانید یکی برای کار، تناسب اندام، مطالعه، قرار ملاقات و موارد دیگر درست کنید. در هر حالت فوکوس که ایجاد می کنید، تصمیم می گیرید که کدام افراد و برنامه ها می توانند شما را آزار دهند.

اتوماسیون میانبرها

«Shortcuts» که در iOS ۱۲ معرفی شد، یک ویژگی اتوماسیون عالی برای آیفون است. اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم، به نظر می رسد Shortcuts چیزی است که ابتدا به اندروید می آمد. این یک ویژگی بسیار “فناوری” است که می تواند کارهای قدرتمندی انجام دهد.

ایده داشتن یک برنامه داخلی که بتوانید از آن برای ایجاد روال ها، اتوماسیون ها و میانبرهای سفارشی استفاده کنید عالی است. البته، تعداد زیادی اپلیکیشن شخص ثالث اندرویدی وجود دارند که می توانند این کارها را انجام دهند، اما وجود داخلی آن باعث دسترسی بیشتر به آن می شود.

شناسه چهره

Face ID در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و اندروید هنوز ویژگی قابل مقایسه ای ندارد. مطمئناً، گوشی‌های اندرویدی با «بازگشایی با چهره» وجود داشته است، اما هرگز به خوبی یا امن بودن Face ID در آیفون نیست.

من هرگز متوجه نشدم که Face ID چقدر عالی است تا زمانی که برای مدتی از آیفون استفاده کردم. اسکنر اثر انگشت مطمئناً خوب است، اما فقط چیزی در مورد باز شدن نماد قفل در حالی که گوشی خود را بیرون می آورید و به آن نگاه می کنید، وجود دارد. این واقعیت که به اندازه کافی ایمن است که بتوان از آن برای پرداخت های موبایلی استفاده کرد، یک مهره روی کیک است.

اعلان‌ها و تنظیمات سریع را از هم جدا کنید

اعلان‌ها در آیفون کمی آشفته هستند، اما یک چیز در مورد آن وجود دارد که اپل به درستی به آن پرداخته است: تقسیم مرکز اعلان و مرکز کنترل.

مرکز اطلاع رسانی با کشیدن انگشت از سمت چپ بالای صفحه به پایین باز می شود. مرکز کنترل – قابل مقایسه با تنظیمات سریع اندروید – با کشیدن انگشت به پایین در سمت راست بالا باز می شود. برای دیدن همه جابه‌جایی‌ها مانند Android، لازم نیست دوبار انگشت خود را به پایین بکشید. شما می توانید با چه چیزی که می خواهید باز کنید مستقیم تر باشید.

تکان دادن برای لغو

تایپ کردن روی صفحه کلید گوشی هوشمند – چه آیفون باشد چه اندروید – می تواند دردناک باشد. همه ما اشتباه می کنیم، اما میانبر مفید صفحه کلید Ctrl+Z به شما کمک نمی کند. آیفون این مشکل را با «Shake to Undo» حل می‌کند.

دقیقاً همانطور که به نظر می رسد کار می کند. پس از تایپ چیزی، به سادگی گوشی خود را تکان دهید، پیامی ظاهر می شود و از شما می پرسد که آیا می خواهید «واگرد تایپ» کنید. به همین راحتی در اندروید، شما باید به روش های کمتر از ایده آل متوسل شوید.

جستجوی Spotlight

آیفون یک ویژگی جستجوی بسیار شگفت انگیز در سراسر سیستم به نام «Spotlight» دارد. این فقط برنامه‌ها یا مخاطبین را در تلفن شما جستجو نمی‌کند، می‌تواند در داخل برنامه‌ها، پیام‌ها، عکس‌ها، یادداشت‌ها و وب جستجو کند.

به عنوان مثال، یک جستجوی ساده Spotlight برای «خواب» پیشنهادهای جستجو را از سیری، عکس‌های Google Photos، عکس‌های موجود در برنامه پیام‌ها، فهرست Google Keep، پیام متنی از مکالمه‌ای که «خواب» را ذکر کرده است، یک رویداد تقویمی را ارائه می‌کند. تعریف فرهنگ لغت “خواب” و میانبرهایی برای جستجو در App Store یا Maps.

اندروید ابزار جهانی مانند این ندارد. سامسونگ و گوگل ابزارهای جستجوی سیستمی دارند، اما به خوبی Spotlight نیستند.

برنامه های ارتباطی “Universal”

در نهایت، یک چیز وجود دارد که اپل به آن اشاره کرده است که اندروید سال‌ها به شدت سعی در تکرار آن دارد: اپلیکیشن‌های ارتباطی. iMessage و FaceTime در آیفون اساسا بی رقیب هستند.

از نظر فنی، می‌توانید از FaceTime در اندروید (و اگر متعهد هستید، از iMessage) استفاده کنید.

اما این مهم نیست. شرکتی که خدمات خود را به همه افراد تحمیل می کند کمی با روح اندروید مخالف است، اما گوگل در حال حاضر این کار را بسیار انجام می دهد. وقت آن رسیده است که گوگل کمی کنترل را در دست بگیرد.

برنامه پیام های گوگل بسیار خوب است. برنامه تماس تصویری آن نیز بسیار خوب است. بیایید این برنامه ها را به روش های استاندارد و داخلی تبدیل کنیم که همه کاربران اندروید دارند. اگر می دانستید چگونه به هر کاربر اندرویدی دیگر پیام دهید یا تماس ویدیویی داشته باشید، ارتباط را بسیار آسان تر می کرد.

How to geek

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید