برای ساخت موسیقی در آیفون و آیپد نیازی به داشتن مهارت آواز خواندن، نواختن ساز یا خواندن نت های موسیقی ندارید. در یک دستگاه آیفون یا آیپد، مجموعه ای برای تولید موسیقی در موبایل، استودیوی ضبط صدا و امکان تنظیم موسیقی وجود دارد.

با برنامه های مناسب به ساخت و تولید موسیقی بپردازید

کاربران آیفون و آیپد به بهترین برنامه ها، به خصوص در حوزه ساخت موسیقی، دسترسی دارند. نه تنها این پلتفرم نسبتاً ساده برای  گسترش و ارتقا دادن، آسان  است، بلکه اجرای کم تاخیر فناوری های صوتی اپل نیز به iOS کمک کرده است تا پلتفرم محبوب برای تولید کنندگان تلفن همراه شود.

یکی از در دسترس ترین برنامه ها، برنامه GarageBand است که شرکت اپل تولید کننده آن است. این کارگاه صوتی دیجیتال (digital audio workstation (DAW)) تولید شده توسط شرکت اپل به شما این امکان را می دهد تا به صورت رایگان به نواختن، ضبط و تنظیم موسیقی بپردازید. این برنامه برای کار کردن و آشنایی با آلات موسیقی مجازی خیلی مناسب است، اما قابلیت کار به عنوان یک استودیوی ضبط موبایلی، تقویت کننده صدای گیتار مجازی و دستگاه درام برای تمرین را نیز دارد. در صورت ساخت یک قطعه موسیقی، می توانید از این قطعه خروجی گرفته و با GarageBand سیستم مک (که این برنامه نیز رایگان است) روی آن کار کنید.

ساخت موسیقی در آیفون و آیپد

apple.com

برای تولید موسیقی الکترونیکی، هیپ هاپ و ژانرهای حرفه ای، برنامهAuxy  به دلیل قابلیت استفاده آسان و داشتن قدرت زیاد، کاملا مناسب است. استفاده از این برنامه رایگان است اما با پرداخت اختیاری اشتراک ماهانه ۴.۹۹ دلار، به شما امکان دسترسی به صدها نمونه و آلات موسیقی بیشتر را می دهد و ویژگی به روز رسانی منظم آن فعال می شود. شروع کار با Auxy بسیار ساده است، به علاوه امکان دسترسی به جمعی از هنرمندان نیز وجود دارد که قطعات مختلف موسیقی خود را در انجمن Auxy Disco  به اشتراک می گذارند و از یکدیگر پشتیبانی می کنند.

برنامهKORG Gadget 2  یکی دیگر از محیط های توانای تولیدکننده موسیقی می باشد. برنامه KORG سابقه ای طولانی در ایجاد ابزارهای حرفه ای، تنظیم کننده ها، ترتیب سنج های موسیقی و موارد دیگر دارد. Gadget بسیاری از این صداهای خاص را کنترل کرده و برخلافAuxy ، پشتیبانی کامل از کنترل کننده های MIDI را در اختیار شما قرار می دهد. برنامه Gadget احتمالاً بیشتر در خانه بر روی یک دستگاه آیپد، به دلیل رویکرد  UI”میز تنظیم موسیقی” (mixing desk) که توسط توسعه دهندگان آن گرفته شده است، مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت موسیقی در آیفون و آیپد

korg.com

حتما لازم نیست که ساخت موسیقی را به صورت یک تمرین جدی خلاقیت در نظر بگیریم. ساخت و تولید موسیقی یکی از بهترین روش های سرگرم کننده برای گذراندن چند دقیقه، که در مورد برنامه Figure نیز صادق است، می باشد. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا انگشتان خود را روی پدها زده و آنها را بکشید تا گام صدا و صوت های مختلف را تغییر دهید. در عرض چند دقیقه قادر به ایجاد حلقه های درام هستید، خطوط صدای بم را تنظیم کنید و ملودی های جذاب را به صورت بداهه بنوازید. حتما برنامه Figure برای شما سرگرم کننده خواهد بود.

تا اینجا تنها مثال کوچکی از در دسترس ترین محیط های تولید موسیقی گفته شد، ولی باید بدانید کهApp Store  پر از آلات موسیقی مجازی، تنظیم کننده ها و دستگاه های درام متعدد است. برنامه های شاخص مرتبط شامل:

 • Animoog : یک سازنده و ترکیب کننده موسیقی لمسی که از برترین برنامه های آنالوگ موجود در Moog مستقل است.
 • iSEM : این برنامه تولید جدیدی ازSEM Oberheim سال ۱۹۷۴ می باشد.
 • Model 15: اولین ترکیب مدولار Moog برای iOS است که یک تولید جدید بی نظیر از Model 15 اصلی می باشد.
 • KORG iKaossilator: یک نسخه نرم افزاری از پد خلاقانه Kaossilator XY برنامه KORG می باشد.
 • Fingerlab DM-1: یک دستگاه درام اختصاصی و ترتیب سنج ضرب موسیقی که در جیب شما جای می شود.

برخی از این برنامه ها رایگان اند، در حالی که برخی دیگر قیمت بالایی دارند. تقریباً همه این برنامه بالاخره در حراج قرار می گیرند و کاهش قیمت دارند، بنابراین بهتر است برای یافتن بهترین قیمت ها و بهترین پیشنهادهای App Store، از سرویس هایی مانند AppShopper  استفاده کنید تا از ارزان ترین قیمت مطلع شوید.

استفاده از ابزار آلات موسیقی و میکروفون با سیستم  iOS

بسیاری از ترکیب کننده های iOS و کارگاه های صوتی دیجیتال (DAW) با سازهای واقعی سازگار هستند. این ترکیب کننده ها شامل کیبوردها، گیتارها، میکروفون ها و رابط های صوتی مختلفی هستند.

کیبوردهای  MIDI

بسیاری از کیبوردهای USB MIDI با سیستم iOS کار می کنند، اما برای حصول بهترین نتیجه، کیبوردی را خریداری کنید که سازگاری آن در تبلیغات محصول قید شده است. برخی از نمونه های خوب کیبوردهای آماده iOS شامل KORG MicroKEY  فوق العاده کم حجم، باتری Akai LPK 25 و M-Audio Keystation 88  با اندازه کامل می باشد.

ساخت موسیقی در آیفون و آیپد

اگر کیبورد شما از قابلیت MIDI برخوردار است، می توانید یک رابط MIDI ارزان قیمت مانند iConnectMIDI1 Lightning یا iRig MIDI 2 خریداری کرده و از آن همراه با آیفون یا آی پد خود استفاده کنید. این رابط ها تقریباً همیشه با ویندوز،macOS  و در بعضی اوقات باAndroid  نیز کار می کنند.

رابط های گیتار

اگر می خواهید صدای تولید شده توسط گیتار خود را با برنامه های موسیقی IOS ضبط کنید یا از گیتار خود با برنامه های IOS استفاده کنید، به یک رابط مناسب نیاز خواهید داشت. رابط های اصلی آنالوگ مانند رابط iRig 2 ارزان قیمت هستند. این رابط ها یک سیگنال آنالوگ خام را ارائه می دهند که برای کار دمو یا نسخه ی نمایشی مناسب است.

اما اگر نگران کیفیت صدا هم هستید، رابطی مثل iRig HD2 برای شما مناسب تر است. تفاوت بزرگی که در بین این دو وجود دارد مربوط به کیفیت صدای آنهاست، چرا که HD2 سیگنال آنالوگ را به سیگنال دیجیتالی ۲۴ بیتی در ۹۶ کیلو هرتز تبدیل می کند. همچنین چند ورودی بیشتر و کنترل های دیگری نیز دریافت می کنید.

ساخت موسیقی در آیفون و آیپد

ikmultimedia.com

اگر می خواهید گیتار شما بهترین صدای ممکن را تولید کند، پول بیشتری را روی یک رابط دیجیتال هزینه کنید.

میکروفن و رابط های صوتی

میکروفن های مختلفی در دسترس قرار دارند، از میکروفن های لاوالیر (lavalier microphones) متصل شونده برای ضبط مصاحبه گرفته تا میکروفن های کندانسور (condenser microphones) که برای ضبط آوازها مناسب تر هستند. برخی از این میکروفن ها طوری طراحی شده اند که با سیستم عامل iOS  مانند میکروفن با کیفیتShure Motiv MV51 ، سازگار باشند.

بسیاری از میکروفن های USB با iOS کار نمی کنند، مگر اینکه از کیت اتصال دوربین  Lightning-to-USB  استفاده کنید. برخی میکروفن های USB به قدرت بیشتری احتیاج دارند و بنابراین کار نمی کنند. راه حل این مشکل است که یک هاب USB قدرتمند را بین میکروفون و آداپتور Lightning-to-USB قرار دهید.

بهترین میکروفون ها معمولاً از اتصال دهنده XLR یا ۱/۴ استفاده می کنند و برای این میکروفن ها به یک رابط صوتی سازگار با iOS نیاز دارید. برای شروع iRig Pro I / O  یک گزینه مناسب محسوب می شود که به عنوان یک رابط صوتی (برای میکروفون و آلات موسیقی) و یک رابط MIDI (برای کنترل یک synth ) عمل می کند. برای یک رابط قابل حمل استفاده کننده از باتری مشابه که از MIDI صرف نظر می کند، Zoom U-22 را بررسی کنید.

focusrite.com

Focusrite iTrack Solo یکی دیگر از گزینه های مهم است. این مورد، یک رابط دو کاناله با ورودیXLR  و ۱/۴ است. این رابط برای هر دو کانال و یک هدفون ۱/۴ اینچی با توجه به هدف نظارت کردن، کنترل بیشتری فراهم می کند. اگر قادر به پرداخت هزینه بیشتر هستید، Apogee Duet نیز گزینه مناسبی می باشد.

انتخاب برنامه مناسب برای ضبط صدای زنده

پس اکنون یک رابط دارید و می خواهید فرایند ضبط صدا را آغاز کنید. می توانید با برنامه GarageBand  شروع کنید که عملکردهای مفیدی را ارائه می دهد. همچنین امکان ضبط صدا از طریق یک تقویت کننده گیتار مجازی، افزودن افکت های متعدد به آوازهای خود و حتی دسترسی به کتابخانه جامع اصوات بدون حق امتیاز اپل نیز وجود دارد.

برنامه Cubasis 2 که توسط اشتاینبرگ تولید شده است، یکی از موفق ترین کارگاه های صوتی دیجیتال (DAW) است که برای این پلتفرم در دسترس است. تعداد نامحدودی آهنگ را با کیفیت ۲۴ بیت و ۹۶ کیلوهرتز ضبط کنید. برای دستکاری در ضبط های خود از کشش زمان و تغییر گام صدا (pitch) استفاده کنید. همچنین این برنامه شامل ابزارهای مجازی، نمونه کوچک، ۱۷ عدد پردازنده افکت و بیش از ۵۰۰ حلقه آماده برای استفاده، می باشد.

یک برنامه دیگر کارگاه صوتی دیجیتال، برنامه  شخص ثالث محبوب Auria و برنامه هم رده گران قیمت Auria Pro  است. این برنامه یک مجموعه ضبط، میکس و مسترینگ حرفه ای برای iOS است. تفاوت اصلی این دو نسخه در این است که Auria Pro با پشتیبانیMIDI ، آلات موسیقی مجازی، quantizing و موارد دیگر ارائه می شود. لیست کاملی از اختلافات بین این دو مورد را در وب سایت Auria مشاهده کنید.

برای یک کارگاه صوتی دیجیتال اقتصادی، فراتر از کارگاه صوتی دیجیتال Multitrack نروید. این برنامه به شما این امکان را می دهد تا حداکثر ۲۴ آهنگ صوتی را با ویرایش غیر مخرب و غیرخطی ضبط کنید. از پشتیبانی MIDI برخوردار نمی باشد و مجموعه ویژگی های آن کاملاً مشخص است، اما استفاده از آن را در مقایسه با برنامه هایی مانند Auria بسیار ساده تر می کند. برای کارهای انفرادی و سرگرمی، فقط به برنامه ضبط مبتنی بر حلقه Loopy نیاز دارید.

بیشتر کارگاه های صوتی دیجیتال iOS شامل پشتیبانی ازAudioUnits  که افزونه هایی هستند که درون برنامه های دیگر اجرا می شوند، می باشند. بر خلاف پیوند دادن برنامه ها با یکدیگر و اجرای چندین برنامه به طور همزمان، AudioUnits به شما این امکان را می دهد تا برای داشتن تجربه کاربری بهتر، همه چیز را در یک برنامه واحد اجرا کنید.

آیفون خود را به یک تقویت کننده صدای گیتار مجازی تبدیل کنید

اگر در داخل آپارتمان زندگی می کنید و نمی توانید از یک تقویت کننده صدا استفاده کنید، گزینه مناسب بعدی برای شما استفاده از یک تقویت کننده گیتار مجازی است. این تقویت کننده ها به شما این امکان را می دهند تا بدون نیاز به صرف هزاران دلار روی کابینت ها و پدال ها، طیف گسترده ای از صداهای مختلف را تجربه کنید.

برای شروع کار لازم است بدانید که برنامه GarageBand مجموعه ای از تقویت کننده های مختلف را در بردارد. صداهای کلاسیک را با پیچاندن دستگیره ها و اضافه کردن پدال ها به مجموعه خود بازآفرینی کنید. سپس امکان ضبط مستقیم صوت در GarageBand وجود دارد، همچنین می توانید صدای آوازها و درام ها را اضافه کرده و کار خلق شده خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

اما شبیه سازهایی نیز برای تقویت کننده گیتار وجود دارد. این برنامه ها معمولاً امکان تغییرات و شخصی سازی های بیشتری را نسبت به GarageBand ارائه می دهند و به شما این امکان را می دهند تا “میکروفن” مورد استفاده خود را تنظیم کنید، پیش تقویت کننده های مجازی اضافه کنید و با استفاده از مسیریابی خلاقانه حلقه های فیدبک مفصل ایجاد کنید.

برخی از بهترین تقویت کننده های گیتار مجازی عبارتند از:

 • STARK– مجازی سازی تقویت کننده مدولار با ۱۲ آمپر، ۱۰ کابینت، ۶ اتاق و ۱۴ پدال.
 • JamUp– پردازنده ای با چند افکت مختلف برای گیتار و باس (bass) با یک جامعه آنلاین برای به اشتراک گذاشتن قطعات از پیش تنطیم شده (preset).
 • BIAS AMP 2 و BIAS FX – برخورداری از صدها تقویت کننده، افکت و پدال مختلف.
 • ToneStack– با پشتیبانی از حداکثر ۶۴ تقویت کننده و افکت های موجود در یک زنجیره واحد.
 • iShred LIVE– شروع استفاده از آن رایگان است (با پرداخت درون برنامه ای)؛ بنابراین در صورت عدم تمایل می توانید دیگر از آن استفاده نکنید.
 • Amplitube– این برنامه گران قیمت است و هنوز مدل تقویت کننده مجازی آن از توسعه دهندگان دامنه iRig پا برجا است.

استفاده از ابزارهای پیچیده تر برای بهبود موسیقی

با توجه به در دسترس بودن تعداد زیادی از برنامه های موسیقی iOS، شاید به دنبال راهی برای اتصال این برنامه ها باشید. این اتصال به شما این امکان را می دهد تا خروجی یک برنامه (مانند یک synth) را در برنامه دیگری (مانند یک کارگاه صوتی دیجیتال)  ضبط کنید. حتی می توانید یک ورودی (مانند گیتار خود) را از طریق یک برنامه (یک تقویت کننده مجازی) پردازش کرده و نتایج را در کارگاه صوتی دیجیتال مورد علاقه خود ثبت کنید.

استاندارد قبلی اپل برای این مورد که صوت بین برنامه ای (Inter-App Audio – IAA) نامیده می شود، به نفع واحدهای صوتی v3  (Audio Units v3) کنار می رود. واحد های صوتی به شما این امکان را می دهند تا عناصر یک برنامه را در داخل برنامه دیگر، مانند یک VST سنتی یا AU روی سیستم مک یا رایانه شخصی، اجرا کنید. در جایی که پشتیبانی AUv3  وجود نداشته باشد، برنامه AudioBus به عنوان یک مدعی قوی وارد میدان می شود.

AudioBus به شما این امکان را می دهد تا صوت و MIDI را از یک برنامه به برنامه دیگر منتقل کنید. می توانید زنجیره ای از برنامه های مختلف ایجاد کنید، سطوح مختلف را تنظیم کنید و حتی کنترل های متعددی را با خرید درست درون برنامه ای، به کنترل کننده MIDI خود متصل کنید. همچنین یک روکش (overlay) کوچک وجود دارد که به شما این امکان می دهد تا پخش موسیقی (playback) را شروع یا متوقف کنید یا پردازش افکت را بدون توجه به برنامه ای که از آن استفاده می کنید، فعال و غیرفعال کنید.

بیش از هزار برنامه سازگار با AudioBus وجود دارد (لیست کامل آن ها را در این لینک ببینید). می توانید AudioBus 3 را با قیمت ۹.۹۹ دلار ازAppStore  بارگیری کنید و برنامه جداگانه AudioBus Remote را برای کنترل تنظیمات خود از دستگاه iOS جداگانه بگیرید.

یکی از گزینه های جایگزین AudioBus، برنامه ای به نام AudioCopy است. اغلب عملکردهایAudioCopy  درست در برنامه های سازگار ساخته می شوند و درست مانند کپی و paste کردن (چسباندن) معمولی کار می کنند. تفاوتی که در اینجا وجود دارد این است که شما در حال ایجاد زنجیره ای از برنامه های مختلف برای ضبط موسیقی نمی باشید. در عوض شما در حال ایجاد فایل های کوچکی هستید که می توانید در سایر برنامه ها – مانند یک حلقه از یک دستگاه درام – برای پردازش یا استفاده در یک ترکیب بزرگتر، آن را بچسبانید (paste کنید).

نتایج گویای همه چیز است

گوریلاز (Gorillaz) آلبوم The Fall سال ۲۰۱۰ خود را روی iPad تولید کرده است. استیو لسی (Steve Lacy) آهنگ پشتیبان PRIDE را به وسیله کندریک لامار (Kendrick Lamar)، با استفاده از برنامه های آیفون تولید کرد و گیتار خود را به یک iRig قدیمی وصل نمود. فقط باید به تولیدکنندگان با استعداد Auxy مانندaUstin haga ،phluze ،Kayasho  و Mr. Anderson گوش دهید تا به توانایی های موجود پی ببرید.

به جای استفاده از این امکانات، مایل به ایجاد موسیقی در مرورگر خود هستید؟ بهترین وب سایت ها را برای ایجاد موسیقی بررسی کنید – با این روش دیگر احتیاجی به هیچ نرم افزاری نخواهید داشت!

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید