Nearby Share پاسخی برای برنامه AirDrop اپل است که مناسب کاربران اندرویدی می باشد: در واقع Nearby Share یک روش کلی برای به اشتراک گذاری لینک ها، عکس ها و فایل ها بین دستگاه های مختلف می باشد. در این مقاله نحوه تنظیم و اشتراک گذاری داده با این برنامه آورده شده است.

برنامه های متعددی وجود دارند که می توانید از آنها برای به اشتراک گذاشتن داده های مختلف در سیستم عامل اندروید استفاده کنید. مشکل این برنامه در این است که گیرنده داده نیز باید از همین برنامه استفاده کند. برنامه Nearby Share مانند برنامه AirDrop در دستگاه های آیفون، آیپد و سیستم مک است. این برنامه تقریبا در همه دستگاه های اندروید به صورت یک برنامه داخلی وجود دارد و نیازی به بارگیری جداگانه این برنامه نیست.

برنامه Nearby Share با همه دستگاه های Android 6.0+ سازگار است. دستگاه های Google Pixel و سامسونگ اولین دستگاه هایی هستند که این برنامه را دریافت می کنند. این ویژگی از طریق سرویس های Google Play که جزئی از دستگاه های اندرویدی است و با استفاده از Google Play Store به دستگاه ها منتقل می شود، به دستگاه های اندرویدی وارد می شود. برای شروع لازم است که از به روز بودن Play Services گوشی تلفن خود مطمئن شوید.

وجود برنامه Nearby Share بر روی گوشی خود را بررسی کنید

Google را در دستگاه اندرویدی خود باز کنید و “Google Play Services” را جستجو کنید. روی نتیجه “Google Play Services” در بخش “Apps” ضربه بزنید.

با انجام این کار به لیست Play Store برنامه می روید. در صورت مشاهده دکمه “Update” روی آن ضربه بزنید.

ممکن است در لیست برنامه شما، کلمه”Beta” ذکر نشده باشد.

در مرحله بعد، منوی “Settings” موجود در سیستم اندروید را باز کنید. همچنین می توانید انگشت خود از بالای صفحه به پایین کشیده و سپس روی نماد “چرخ دنده” ضربه بزنید، یا لیست برنامه ها را از صفحه اصلی باز کنید و برنامه “Settings” را در اینجا بیابید. در برنامه Settings گزینه “Google” را انتخاب کنید.

به پایین رفته و “Device Connections” را انتخاب کنید، سپس گزینه “Nearby Share” را پیدا کنید.

اگر گزینه “Nearby Share” در این قسمت وجود داشته باشد، امکان تنظیم آن برای ما وجود دارد.

Nearby Share گوشی اندروید خود را تنظیم کنید

منوی Settings موجود در سیستم اندروید را باز کنید. می توانید انگشت خود را از بالای صفحه به پایین کشیده و روی نماد “چرخ دنده” ضربه بزنید و یا برنامه Settings را بعد از بالا کشیدن انگشت خود روی صفحه اصلی، در قسمت برنامه ها پیدا کنید. سپس در این قسمت، روی گزینه “Google” ضربه بزنید.

به قسمت Device Connections > Nearby Share بروید.

گزینه موجود در بالای صفحه را روشن کنید تا Nearby Share فعال شود (در صورتی که این گزینه از قبل فعال نشده باشد).

روی “Device Name” ضربه بزنید تا به گوشی اندرویدی خود یک نام جدید بدهید.

حالا می توانید گزینه “Device Visibility” را برای تغییر تنظیمات حریم خصوصی انتخاب نمایید.

در اینجا سه گزینه مرتبط با دیده شدن و قابل مشاهده شدن دستگاه وجود دارد که می توانید از بین آنها یک مورد را انتخاب نمایید:

  • All Contacts (همه مخاطبین): همه مخاطبین شما که از امکان Nearby Share در گوشی های خود برخوردار هستند، می توانند دستگاه شما را ببینند. شما نیز می توانید همه دستگاه های موجود در اطراف خود را که دارای برنامه Nearby Share می باشند، ببینید.
  • Some Contacts (برخی از مخاطبین): با استفاده از این ویژگی تعیین می کنید که کدام یک از مخاطبین شما قادر به دیدن دستگاه شما هستند. همچنین می توانید تمام دستگاه های موجود در اطراف خود را در صورتیکه Nearby Share آنها باز باشد، مشاهده کنید.
  • Hidden (پنهان): با استفاده از این ویژگی هیچ کسی نمی تواند دستگاه شما را ببیند، اما شما قادر به مشاهده همه دستگاه های موجود در اطرافتان هستید که Nearby Share آنها باز باشد.

Nearby Share

در صورت انتخاب گزینه “All Contacts” و “Hidden” احتیاجی به تنظیمات بیشتر ندارید.

در صورت انتخاب گزینه “Some Contacts”، لازم است که به صورت جداگانه مخاطبین مورد نظر خود را انتخاب کنید. به پایین بروید و روی گزینه موجود در سمت راست هر مخاطب ضربه بزنید تا به آنها اجازه مشاهده دستگاه خود را بدهید.

Nearby Share

به صفحه قبلی، جایی که انتخاب Device Visibility خود را انجام داده اید، برگردید.

روی “Data” ضربه بزنید و گزینه مناسب استفاده از داده ها را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، روی “Update” یا “Cancel” ضربه بزنید.

Nearby Share

از Nearby Share اندروید استفاده کنید

حالا می توانید با استفاده از برنامه Nearby Share داده ای را به اشتراک بگذارید. در ابتدا لازم است که یک دستگاه گیرنده پیدا کنید که دارای برنامه Nearby Share باشد، صفحه گوشی را روشن نگه دارید و Bluetooth و سرویس مکان یابی را نیز فعال کنید.

برنامه Nearby Share از جاهای مختلفی می تواند شروع به کار کند. برای مثال، در اینجا سعی می کنیم تا لینکی را از این طریق به اشتراک بگذاریم.

یک مرورگر وب مانند مرورگر کروم را در تلفن اندرویدی خود باز کنید و روی نماد “Menu” سه نقطه ای ضربه بزنید.

سپس دکمه “Share” را انتخاب کنید.

این گزینه برنامه ها و میانبرهایی را که برای به اشتراک گذاشتن داده مورد نظر در دسترس شما هستند را نشان می دهد. “Nearby Share” را در لیست پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

بسته به نوع دستگاه شما و موردی که قصد به اشتراک گذاری آن را دارید، برنامه Nearby Share ممکن است به صورت یک میانبر مطابق تصویر زیر، ظاهر شود.

Nearby Share

برنامه Nearby Share جستجوی دستگاه های موجود در اطراف شما را آغاز می کند.

Nearby Share

دستگاه گیرنده داده، اعلان “Device Nearby Is Sharing” (دستگاهی در اطراف شما در حال اشتراک گذاری است) را دریافت می کند. سپس گیرنده می تواند روی این اعلان ضربه بزنید تا دستگاه برای فرستنده قابل مشاهده شود.

Nearby Share

اعلان دستگاه گیرنده.

هنگامی که دستگاه گیرنده قابل مشاهده شد، در دستگاه فرستنده اعلانی ظاهر می شود. این دستگاه را از لیست ظاهر شده انتخاب کنید.

Nearby Share

حالا از دستگاه گیرنده خواسته می شود تا دریافت داده ورودی را ” Accept (قبول)” یا ” Decline (رد)” کند، که در این مورد، داده ورودی لینکی است که در بالای صفحه مشاهده می شود.

Nearby Share

تأیید در دستگاه گیرنده.

داده مورد نظر اشتراک گذاری شد! لینک مربوطه ارسال گردید.

Nearby Share

در اینجا ارسال لینک به عنوان نمونه ای از فرایند به اشتراک گذاری بیان شد، اما روش به اشتراک گذاری عکس ها و فایل ها نیز دقیقا به همین صورت است. برای استفاده از این ویژگی، کافی است “Nearby Share” را از منوی به اشتراک گذاری پیدا کنید. در پایان فرآیند دریافت داده، همیشه از شما خواسته می شود تا قابل مشاهده (visible) شوید و محتوای دریافت شده را تأیید کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید