اندروید هیچوقت کمبودی در ویژگی های دسترسی خود نداشته است و همواره سیستم عامل خود را برای افراد بیشتری در دسترس قرار داده است. به تازگی و در حرکتی جالب، اندروید به شما اجازه می دهد تا موبایل خود را با حرکات صورت کنترل کنید و دو ویژگی Camera Switches و Project Activate را به سایر قابلیت های خود افزوده است.

ویژگی های دسترسی (Accessibility Features) جدید اندروید

گوگل ۲ ویژگی جدید Camera Switches و Project Activate را در دست کار قرار داده است.

در یک بلاگ، گوگل اعلام کرد که ویژگی های جدید با توجه به بازخورد افرادی که فناوری ارتباطات جایگزین استفاده می کنند، شاخته شده است. این شرکت در ادامه گفت: هر دو ابزار جدید از دوربین جلویی موبایل و فناوری یادگیری ماشین برای تشخیص حرکات صورت و چشم استفاده می کنند.

Camera Switches بخش جدیدی از گروه ویژگی های Switch Access اندروید است که باعث می شود دوربین حرکات چهره را تشخیص داده و عملیات مشخصی را بر اساس آن انجام دهد. در حال حاضر، ۶ حرکت مختلف که شامل نگاه به راست، نگاه به چپ، نگاه به بالا، ابرو بالا انداختن، لبخند و باز کردن دهان می شود، برای این ویژگی قابل تشخیص است. انجام این حرکات، باعث می شود اندروید شما کار مشخصی را انجام دهد.

ویژگی دوم، Project Activate است و به عنوان یک برنامه جدید عرضه می شود. این برنامه بر اساس حرکات چهره، کارهای شخصی سازی شده ای را به سرعت انجام می دهد. گوگل برای این ویژگی مثال هایی از جمله بیان یک عبارت از پیش تعیین شده، ارسال پیامک یا گرفتن تماس تصویری را گفته است. گوگل همچنین اعلام کرد که این ویژگی ها مناسب افرادی که دارای معلولیت حرکتی یا گفتاری هستند یا مراقبین آنهاست.

زمان عرضه

Camera Switches از این هفته به صورت محدود در Android Accessibility Suite قابل دسترسی خواهد بود و تا پایان ماه برای تمامی صاحبان دستگاه های اندروید در دسترس خواهد بود.

Project Activate عرضه شده است و می توانید آن را هم اکنون در Google Play دانلود و نصب کنید تا از بهبود توانایی شما در استفاده از موبایل اندروید خود لذت ببرید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید