عکاسی با دوربین یکی از تفریحاتی است که خیلی از افراد از آن لذت می برند. اگر دوست دارید یاد بگیرید که چگونه با استفاده از تلفن هوشمند خود عکس های فوق العاده بگیرید، بد نیست نکات حرفه ای در این زمینه را مرور کنید. قطعا با مطالعه نکات نمی توانید به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید؛ اما مطمئنا عکس های بهتری نسبت به قبل خواهید گرفت. فراموش نکنید که در سفرهای خود بهتر است ابتدا از مناظر طبیعی لذت ببرید و بعد به فکر عکاسی حرفه ای باشید.

در ادامه به برخی نکات مهم و حیاتی برای عکاسی با دوربین اشاره شده است. این نکات می توانند در بسیاری از موارد به شما برای عکاسی بهتر کمک کنند. پس پیشنهاد می‌کنیم تمامی این نکات را تا انتها دنبال کنید.

در عکاسی با دوربین نور مهم ترین چیز اس

چندین نکات طلایی برای عکاسی با دوربین

درست متوجه شدید! همه چیز در عکاسی نور است. نور مناسب به بهتر شدن یک تصویر کمک می کند. سایه هایی که خورشید بر روی سوژه های عکاسی ایجاد می کند را بررسی کنید. به نور منعکس شده از ساختمان توجه کنید. مدت زمان کمی بعد از طلوع آفتاب یا درست قبل از غروب آفتاب، ساعت طلایی برای عکاسی در نور است. در این زمان می توانید مشاهده کنید که چگونه نور از یک پنجره به اتاق تابیده می شود.

تلفن هوشمند در شرایط کم نور نمی تواند عملکرد فوق العاده ای داشته باشد. بهتر است شرایطی را فراهم کنید تا تلفن‌تان بتواند نور کافی را برای عکسبرداری در اختیار داشته باشد.

با پاهای خود بزرگنمایی کنید

هرگز از بزرگنمایی در تلفن هوشمند خود استفاده نکنید. زوم کردن اولین قدم برای گرفتن عکس بد در گوشی های هوشمند است. اگر می خواهید چیزی را بزرگنمایی کنید، از پاهای خود استفاده کنید و حرکت کنید! تکنیک هایی برای زوم کردن وجود دارد، اما بدانید زوم دستگاه های تلفن همراه اصلا خوب نیست.

هنگام عکاسی دستتان را تکان دهید نه تلفن!

لرزش دوربین هنگام عکاسی حتی در دوربین های بزرگ نیز مشکل ساز است. نکته اصلی برای حل این مسئله تمرین نحوه نگه داشتن تلفن است.

  • همیشه به جای نگه داشتن تلفن به صورت عمودی، آن را به صورت افقی نگه دارید. این کار یک کادر گسترده تری به شما می دهد.
  • هنگام گرفتن عکس از اشیاء در حال حرکت، حتما قابلیت عکسبرداری پشت سر هم را امتحان کنید.
  • مشخص کنید که دقیقا حالت عکسبرداری شما به چه صورت است. برای مثال ممکن است یک دکمه روی تلفن را به آن اختصاص دهید، بخواهید با میزان صدا در هدفون عکس بگیرید، از تایمر استفاده کنید یا روش های دیگر را امتحان کنید. مهم این است که بتوانید عکسی بدون لرزش ثبت کنید.

اهمیت زاویه عکسبرداری را فراموش نکنید

چندین نکات طلایی برای عکاسی با دوربین

دیدگاه خود را در مورد اشیاء تغییر دهید. اخیراً دانشجویی داشتم که دوستش به او می گفت که تغییر زاویه روی یک شات بهترین کار برای گرفتن یک عکس عالی نیست! به نظر من این حرف درست نیست. فکر می کنم تغییر زاویه ها و دیدگاه نه تنها کمک می کند تا عکس بهتری بگیرید، بلکه نشان می دهد که چگونه یک موضوع را می‌بینید.

بنابراین به پایین بروید، به بالاترین نقطه ممکن بروید یا به گوشه ای رفته و از زاویه ای جدید عکس بگیرید. تا حد امکان بسیاری از زوایای مختلف را در مورد سوژه خود امتحان کنید.

از اپلیکیشن های کمکی استفاده کنید

چندین نکات طلایی برای عکاسی با دوربین

عکاسی تلفن همراه به دلیل وجود هزاران برنامه در تلفن های هوشمند که به دوربین اختصاص داده شده اند، بسیار جذاب است. این برنامه ها در ویرایش عکس های شما فوق العاده مفید هستند. شما نمی توانید مشکلاتی مانند روشنایی بد را به طور کامل تصحیح کنید. با این حال می توانید جزئیات دیگری را بهتر کنید تا عکس شما بیشتر به چشم بیاید. همچنین این اپ ها به شما کمک می کنند تا متن یا عنوانی به تصویر خود اضافه کنید.

اپلیکیشن عکس مورد علاقه خود را پیدا کنید و یاد بگیرید که از آن به خوبی استفاده کنید. حالا می توانید تصاویر گرفته شده را به بهترین نحو ویرایش کنید.

تمیزی لنز دوربین را جدی بگیرید

چندین نکات طلایی برای عکاسی با دوربین

این یک قانون ساده است. تمیز کردن لنز دوربین می تواند نمای واضح تری به شما ببخشد و نتایج بهتری در عکاسی در اختبارتان قرار دهد. یک شات عکس با لنز تمیز قطعا جذابیت فوق العاده ای خواهد داشت.

کیفیت و کمیت

از گرفتن عکس های زیاد نترسید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش کنید و قدم بردارید. نکته مهم اینجاست که هرچه تعداد بیشتری عکس بگیرید، راحت تر می‌توانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. تنها مانع برای گرفتن عکس های بیشتر، فضای خالی تلفن همراه و باتری گوشی است. برای این مشکلات خرید پاور بانک یا کارت حافظه جایگزین بهترین راه حل هستند.

عکس های بازتابی بگیرید

چندین نکات طلایی برای عکاسی با دوربین

سطوح صاف و بازتاب کننده همیشه جذاب و فوق العاده هستند. سعی کنید به دنبال سطوح بازتابی بگردید و سوژه ها را در زاویه یا در معرض مستقیم با سطوح بازتابی قرار دهید. حتی سایه های ساده از نور می تواند بازتاب های شگفت انگیزی ایجاد کند. این یک تمرین فوق العاده برای بهبود هنر عکاسی با دوربین در شماست. البته یک کار سرگرم کننده هم به حساب می آید؛ پس حتما آن را امتحان کنید.

از عکاسی لذت ببرید

چندین نکات طلایی برای عکاسی با دوربین

این آخرین و تنها قانونی است که باید رعایت کنید. اگر به هیچ کدام از نکات بالا توجه نکنید اما از عکاسی خود لذت ببرید، احتمالا می توانید عکس های فوق العاده جذابی تهیه کنید. به کمپین های عکاسی بپیوندید و عکس های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در این صورت از عکاسی خود بیشتر لذت می برید.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید