ایرپادهای اپل فقط با آیفون کار می‌کند و از چیپ های W۱ استفاده می‌کند، اما با هدفون های بلوتوثی هم کار سازگار هستند . در نتیجه با هر دستگاهی که بلوتوث داشته باشد کار می‌کنند. فرآیند جفت شدن ایرپادها به اندازه جفت شدن آن ها با آیفون سختی و دردسر ندارد، اما این ارتباط ممکن است به اندازه کافی محکم و قابل اعتماد نباشد. در هر صورت می توان اتصال ایرپادها به کامپیوتر شخصی ، مک، تلفن اندروید یا دستگاه‌های دیگر را برقرار کرد. اگر از یک مک یا آی پد استفاده می‌کنید، فرآیند جفت شدن بسیار آسان‌تر می شود.

مرتبط : حل مشکلات رایج ایرپادها

جفت کردن ایرپادها با مک یا آی پد

اگر قبلا ایرپادهایتان را با آیفون خود جفت کرده اید، فرآیند جفت شدن به دلیل وجود iCloud، بین آیفون و هر مک یا آی‌پدی که در حساب خود دارید همگام سازی می شود.

برای این کار، باید با همان شناسه اپل (Apple ID) که در آیفون استفاده می کنید وارد حساب آی پد یا مک شوید. فراموش نکنید که در مک باید Handoff  را فعال کرده باشید.

مک های قدیمی که ازHandoff  پشتیبانی نمی‌کنند نمی‌تواند از این روند جفت شدن استفاده کنند و شما باید با استفاده از بلوتوث آن را با ایرپادها جفت کنید. این نوع فرآیند جفت کردن با تلویزیون اپل هم همخوانی ندارد، بنابراین شما باید از بلوتوث برای جفت ایرپادها با یک تلویزیون اپل استفاده کنید.

اگر همه چیز درست تنظیم شود، می‌توانید به سادگی ایرپادها را مانند هر دستگاه صوتی دیگری به آی پد یا مک اتصال کنید. اول چک کنید که کیس ایرپادها باز است یا خارج از کیس هستند. زیرا اگر در کیس باشند و در آن بسته باشد، برای اتصال فایل صوتی در دسترس نخواهند بود.

در آی‌پد مرکز کنترل را باز کنید، آیکون موج صوتی (audio wave)  را در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید یا آیکون music  را نگه دارید. سپس ایرپادها را در فهرست دستگاه‌های صوتی انتخاب کنید.

در مک، روی آیکون صدا در نوار منو کلیک کرده و ایرپادها را در فهرست دستگاه‌های موجود انتخاب کنید. همچنین می‌توانید مسیر منوی اپل > تنظیمات سیستم (System Preferences) > صدا(Sound) را دنبال کرده و از این بخش ایرپادها را انتخاب کنید. اگر در حال حاضر آیکون صدا فعال نیست، می‌توانید آن را با علامت زدن گزینه  “Show volume in menu bar”  آن را در نوار منو مک فعال کنید.

اتصال ایرپادها به کامپیوتر شخصی ، تلفن اندروید و تلویزیون اپل

برای اتصال ایرپادها به کامپیوتر شخصی یا هر دستگاه دیگری، حتی مک‌های قدیمی تر، فقط باید دکمه جفت کردن آسان (easy-to-miss pairing) روی کیس شارژ ایرپاها را پیدا کنید.

به پشت کیس ایرپادها نگاه کنید. آیا دایره نقره‌ای رنگ در پایین کیس را می بینید؟ این دکمه “راه‌اندازی” است که شما برای جفت کردن ایرپادها با وسایل دیگر که در آن‌ها چیپ W1 به طور خودکار نمی‌تواند جفت شود، به آن نیاز دارید.

قرار دادن ایرپادها در حالت جفت کردن

۱-  هر دو ایرپادها را در کیس شارژ قرار دهید.

۲-  در کیس را باز کنید تا نور نشان دهنده و وضعیت شارژ را ببینید.

۳-  دکمه دایره‌ای پشت کیس را فشار دهید. نور داخل کیس شروع به چشمک زدن می‌کند. این نشان می‌دهد که ایرپادها در حالت جفت کردن هستند.

زمانیکه نور سفید رنگ چشمک می‌زند، ایرپادها “قابل مشاهده (discoverable)” خواهند بود. به عبارت دیگر، آن‌ها به عنوان یک محیطی ظاهر می‌شوند که می‌توانید با استفاده از تنظیمات بلوتوث‌تان با آن ها جفت شوید. برای مثال:

 • اندروید

  از تنظیمات به بخش Wireless & networks رفته و گزینه “بلوتوث” را انتخاب کنید.  مطمئن شوید که بلوتوث فعال شده و ایرپادها را به عنوان یک دستگاه در دسترس خواهید دید.

 • ویندوز ۱۰

  از قسمت تنظیمات مسیرDevices  > Bluetooth & other devices >  Add Bluetooth or other device > بلوتوث را دنبال کنید. سپس در بخش بلوتوث ایرپادها را در فهرست دستگاه های نزدیک انتخاب کنید.

 • ویندوز ۷

  مسیرControl Panel  > Hardware and Sound > Devices and Printers > Add a device را دنبال کرده و بعد ایرپادها را از بخش نهایی انتخاب کنید.

 • مک

  روی منوی اپل کلیک کرده و به سمتSystem Preferences  > Bluetooth کلیک کنید. ایرپاد ها را در فهرست انتخاب کرده و روی “جفت شدن(Pair) ” کلیک کنید.

 • تلویزیون اپل

  مسیر Settings > Remotes and Devices > Bluetooth را دنبال کرده و ایرپادهای موجود در لیست را انتخاب کنید.

 • دستگاه‌های دیگر دارای بلوتوث

  فقط به صفحه تنظیمات بلوتوث بروید تا بتوانید دستگاه ها را مشاهده و به آن ها متصل شوید. ایرپادهای شما در این بخش مثل سایر دستگاه های بلوتوثی، به عنوان یک گزینه ظاهر می شوند.

اگر پیدا کردن گزینه‌های بلوتوث کمی طول بکشد، ممکن است ایرپادها حالت جفت کردن را ترک کنند و نور سفید چشمک‌زن خاموش شود. دوباره دکمه راه‌اندازی دایره‌ای را فشار دهید تا ایرپادها به حالت جفت شدن برگردند و یک‌بار دیگر در دستگاه‌های دیگر قابل دیدن قرار بگیرند.

زمانی که متصل شدید، ایرپادهای شما به عنوان هدفون های بلوتوثی معمولی با هر وسیله‌ای که با آن‌ها جفت شوند، کار می کنند.

اتصال ایرپادها به کامپیوتر شخصی

قطع اتصال ایرپادها از آیفون یا آی پد

بعد از اینکه ایرپادها را با یک دستگاهی کهiOS  نیست جفت کنید، اتصال آنها از آیفون قطع می شود. پس باید آن‌ها را دوباره با آیفون جفت کنید تا بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

برای انجام این کار، ابتدا ایرپادها را در کیس قرار دهید. به صفحهhome  آیفون رفته، کیس را باز کرده و آن را در نزدیکی آیفون خود نگه دارید. برای جفت کردن ایرپادها با یک آی‌پد هم همین کارها را انجام دهید.

یک پیام “Not Your AirPods” روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود. روی ” Connect” ضربه بزنید. بعد از این از شما خواسته می شود دکمه دایره‌ای پشت کیس را فشار داده و نگه دارید. هنگامی که “Connect” روی صفحه نمایش ظاهر شد، دکمه را رها کنید تا ایرپادها دوباره به صورت خودکار به آیفون وصل شوند.

اتصال ایرپادها به کامپیوتر شخصی

اتصال ایرپادها به کامپیوتر شخصی

 

howtogeek

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید