یکی از پرسش هایی که شاید ذهن شما را نیز درگیر کرده باشد این است که آیا ممکن است بتوانیم عکس را به متن یا متن را به عکس تبدیل کنیم؟! به عبارت بهتر آیا تبدیل متن به عکس شدنی است؟ با این مقاله از مجله نمایندگی دل همراه باشید تا به پاسخ این سوال خود برسید.

نحوه تبدیل متن به عکس و بر عکس

روی هر کلمه از این پاراگراف دابل کلیک کنید، مرورگر شما کلمه را انتخاب خواهد نمود؛ سپس شما میتوانید آن را کپی و در برنامه پردازشگر کلمه و یا ایمیل خود پیست کنید. اما اگر روی کلمه داخل تصویر زیر (یا هر تصویر دیگری در این مقاله) کلیک کنید، آن امکانات مذکور قابل اجرا نخواهد بود. در دنیای دیجیتال، یک تفاوت بزرگ بین متن و یک تصویر که شبیه متن است، وجود دارد؛ حتی اگر همیشه این موضوع برای کاربر واضح نباشد. خوشبختانه، راه هایی برای تبدیل متن به عکس و عکس به متن وجود دارد که در ادامه شرح خواهیم داد.

ساده ترین راه برای تبدیل متن به عکس و بر عکس

تبدیل متن به عکساجازه بدهید اکنون با تبدیل یک متن به یک تصویر بیتمپ با فرمت jpg یا png شروع کنیم. این کار واقعا آسان است. متنی را که میخواهید تصویر شود، در ابتدا انتخاب کنید؛ سپس کلید های ترکیبی CTRL-C را فشرده تا در کلیپ بورد (نوعی حافظه موقت) ذخیره شود. اکنون برنامه Paint 3D در ویندوز ۱۰ یا برنامه ی Paint ساده در ویندوز ۸.۱ و یا نسخه های پایین تر را باز کنید؛ این یک برنامه ویرایش (Edit) تصویر است که به همراه ویندوز عرضه می شود. حال دکمه های ترکیبی CTRL-V را فشرده تا متن ذخیره شده به عنوان یک تصویر چسبانده شود و نهایتا فایل مربوطه را ذخیره نمایید.

با توجه به تجربه ما، این عمل در صورتیکه از برنامه Word استفاده می کنید برای نسخه های قدیمی تر ویندوز بهتر کار می کند. برای ویندوز ۱۰، با این حال باید با هر برنامه ای که متن را نشان می دهد کار کند. با این وجود اگر با برنامه ای کار میکنید که این ترقند جوابگو نیست، می توانید از یک برنامه برش (Crop) ویندوز استفاده کنید تا بتوانید هر قسمتی از صفحه نمایش را گرفته و به صورت فایل تصویری ذخیره کنید.

یا اگر نسخه ویندوز شما انقدر قدیمی باشد که ابزار برش را بصورت پیشفرض ندارد، براحتی می توانید با فشردن دکمه printscreen، سپس باز کردن برنامه Paint (یا هر ویرایشگر تصویر دیگری) تصویر را در آنجا بچسبانید. این کار تمام تصویر نمایشگر را پوشش داده و ذخیره می کند و نهایتا می توانید با برش دادن تصویر فقط متن آن را جدا کنید.

به عنوان روش دیگر برای تبدیل متن به عکس ، نیاز به نرم افزار تشخیصگر کاراکتر بصری (OCR) دارید. اما این بدان معنا نیست که شما به یک اسکنر یا نرم افزار گرانقیمت تجاری نیاز دارید!

تبدیل متن به عکس از طریق OneNote

تبدیل متن به عکس

کلید این مسئله برنامه Microsoft OneNote است که از سال ۲۰۱۵ به صورت رایگان و پیش نصب شده به همراه ویندوز ۱۰ عرضه می شود. اگر شما از نسخه عادی دسکتاپ ویندوز استفاده می کنید، با کلیک راست روی تصویر و انتخاب گزینه کپی از روی تصویر می توانید این کار را انجام دهید.

اگر شما از نسخه ی Windows store استفاده می کنید، روی تصویر راست کلیک کنید و روی گزینه تصویر > کپی متن کلیک کنید. با تست و بررسی های ما، نسخه ویندوز دسکتاپ خیلی بیشتر نسبت به نسخه Windows Store قابل اعتمادتر بود. اگرچه، نسخه جدید OneNote در بیشتر موارد باید کار کند. اگر کار نکرد، چند دقیقه به آن زمان بدهید، سپس دوباره امتحان کنید.

هر نسخه ای از OneNote را که استفاده می کنید، متن مربوطه به عنوان متن واقعی به حافظه کلیپ بورد منتقل می شود و هرجا که بخواهید میتوانید آن را پیست کنید.

شما همینطور میتوانید از برنامه ی OCR رایگان تحت وب استفاده کنید. تصویر مربوطه را در آن آپلود کنید(حداکثر حجم تصویر: ۷ مگابایت) و سپس روی دکمه استارت کلیک کنید. متن در یک فریم (قاب) ظاهر خواهد شد، به طوریکه می توانید آن را کپی کنید و هرجا که مایل بودید بچسبانید. در تست و بررسی هایی که ما انجام دادیم، این ابزارهای تحت وب به خوبی کار کردند، اما گاهی اوقات چند کاراکتر اضافی به آن اضافه می کنند، به صورتی که مجبورید خودتان متن را اصلاح کنید تا بیشتر قابل ارائه شود.

 

[wp-svg-icons icon=”bubbles” wrap=”i”] در صورتیکه سوال یا ابهامی برایتان پیش آمده، از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید