دسکتاپ XPS جدید دل و Alienware Aurora R12 که از ۱۸ مارس روانه بازار شده اند، از جدیدترین پردازنده های هسته ای (Core) نسل ۱۱ اینتل و سایر پیشرفت های سخت افزاری برای تقویت پروژه های خلاقانه و بازی های رایانه ای بهره می برند. این دسکتاپ ها در میان اولین رایانه های رومیزی با جدیدترین پردازنده های اینتل قرار دارند.

معیارهای اولیه نشان می دهد که پردازنده های نسل ۱۱ “Rocket Lake” اینتل به طور قابل توجهی سریعتر از پردازنده های نسل ۱۰ این شرکت هستند و همچنین در آزمایشات تک رشته ای حدود ۷ درصد سریعتر از جدیدترین تراشه های Ryzen AMD عمل می کنند. برای گیمرها عملکرد تک هسته ای از عملکرد چند هسته ای از اهمیت بیشتری برخوردار است، بنابراین طبق ادعای اینتل پردازنده های جدید این شرکت نسبت به تراشه های قبلی برای گیمرها و افراد خلاق ایده آل تر می باشند.

در کنار پردازنده های هسته ای نسل ۱۱ اینتل، دسکتاپ جدید XPS دل، از GPU های GeForce RTX 30 Series، تراشه های KillerAX1650i Wi-Fi 6 برای ارتباطات بی سیم تقریباً ۳ برابر سریعتر و کیس ۱۹ لیتری که از کیس ۲۳.۷ لیتری مدل قبلی کوچکتر است، برخوردار می باشد. دسک تاپ های Dell XPS هنوز هم از قابلیت اتصال بدون ابزارآلات (بدون بست و پیچ و مهره)، حافظه ذخیره سازی و RAM قابل ارتقا و چندین پورت USB متعدد برخوردار هستند. همچنین این کامپیوتر از کارت گرافیک هایی تا ۲۲۵ وات و منابع تغذیه ای تا ۵۰۰ وات پشتیبانی می کند.

مرتبط: تفاوت میان Core و Thread در پردازنده ها چیست؟

Alienware Aurora R12 دل
Alienware Aurora R12 دل

در حالی که Dell اطلاعات زیادی در مورد دسکتاپ Alienware Aurora R12 جدید خود به اشتراک نگذاشته است، ارتقا به پردازنده های نسل ۱۱ Intel Core، باید عملکردهای قابل توجهی را برای بازی های رایانه ای پیشرفته و برنامه های VR فراهم کند. این امکان وجود دارد که دسکتاپ Alienware به روزرسانی شده حاوی برخی از سخت افزارهای بهبود یافته دسکتاپ XPS دل مانند کارت Wi-Fi 6 باشد.

دسکتاپ XPS دل و Alienware Aurora R12 در تاریخ ۱۸ مارس از طریق وب سایت Dell در دسترس قرار گرفته اند. مثل همیشه، دل نسخه Creator (Creator Edition) سفید دسکتاپ XPS دل خود را با پیکربندی های سخت افزاری برای به حداکثر رساندن عملکرد در هنگام ویرایش فیلم، ویرایش عکس و سایر کارهای خلاقانه به فروش می رساند. دل همچنین کامپیوترهای همه کاره اینسپایرون ( Inspiron all-in-one) را با پردازنده های هسته ای نسل ۱۱ به فروش می رساند.

مرتبط: بهترین روش بررسی نوع پردازنده نصب شده بر روی سیستم مک

reviewgeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید