با عرضه آپدیت ماه می ویندوز، صفحه قفل ویندوز مانند بخش های نوار ابزار حالت کدر و مات پیدا کرده است. اگر از این وضعیت ناراضی هستید و تمایل دارید که پس زمینه را به حالت شفاف سابق برگردانید، با مقاله آموزش غیر فعال کردن کدری پس زمینه lock screen مجله نمایندگی دل همراه باشید.

غیر فعال کدری پس زمینه lock screen

 

روش آسان : غیرفعال کردن کدری در کل سیستم

اگر از حالت کدر و شیشه مانند ویندوز ۱۰ خوشتان نمی آید، می توانید به آسانی آن را غیرفعال کنید، با این روش نه تنها در صفحه قفل (Lock screen) بلکه در تمام محیط ویندوز افکت های محو مانند از بین خواهند رفت. این روش راهی کلی برای از بین بردن افکت کدری پس زمینه در لپ تاپ شما می باشد.

برنامه Settings در ویندوز را باز کرده به منوی Personalization رفته و یا در محیط دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه ی Personalise را انتخاب کنید.

غیر فعال کدری پس زمینه lock screen

تب Colors را از منوی سمت چپ انتخاب کرده و در پایین این بخش گزینه Transparency Effects را Off کنید تا کدری پس زمینه lock screen غیر فعال گردد.

غیر فعال کدری پس زمینه lock screen

برای بازنشانی این تنظیمات کافیست که این گزینه را On کرده و سپس همه تنظیمات به حالت اول باز خواهد گشت.

 

برای استفاده کنندگان ویندوز نسخه Home : غیر فعال کردن کدری پس زمینه با استفاده از Registry

اگر از ویندوز ۱۰ نسخه Home استفاده می کنید، باید با ویرایش رجیستری این تغییرات را اعمال کنید.

هشدار : نرم افزار ویرایش رجیستری ابزاری قدرتمند می باشد که در صورت استفاده نادرست از آن سیستم شما ممکن است ناپایدار و یا حتی غیر قابل استفاده شود.

این روش دور زدن ساده ای است و به شرطی که تمام مراحل را با دقت دنبال کنید. به مشکل خاصی بر نخواهید خورد. پیشنهاد ما این است که حتما از رجیستری خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با فشردن همزمان کلید های  + R و سپس وارد کردن عبارت regedit در صفحه نمایان شده، وارد نرم افزار ویرایش رجیستری شوید.

غیر فعال کدری پس زمینه lock screen

عبارت زیر را در نوار آدرس بالا تایپ کرده و یا آن را کپی کنید

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

بر روی Windows Key کلیک راست کرده و در بخش New گزینه ی Key را انتخاب کنید و نام آن را System بگذارید و سپس اینتر را بزنید.

بر روی System Key کلیک راست کرده و پس وارد شدن به بخش New گزینه DWORD (32-bit) را انتخاب کرده و نام آن را DisableAcrylicBackgroundOnLogon بگذارید.

بر روی DWORD ساخته شده دوبار کلیک کرده و در بخش Value Data عدد ۰ را به ۱ تغییر دهید.

برای اعمال شدن این تنظیمات نیازی به ریستارت کردن سیستم خود ندارید و کافی است دکمه های ویندوز+L را همزمان بفشارید تا وارد بخش لاک اسکرین شده و پس زمینه شفاف خود را عاری از هر کدری مشاهده کنید.

برای بازنشانی این ویژگی کافیست مراحل بالا را به بخش DisableAcrylicBackgroundOnLogon رفته و تنها عدد ۱ را به ۰ تبدیل کنید. در انتها شاهد خواهید بود که کدری پس زمینه lock screen غیر فعال می گردد.

 

می توانید از میانبر ما استفاده کنید

به جای ویرایش کردن رجیستری توسط خودتان، می توانید فایل ویرایش رجیستری خودکار ما را دانلود کرده و آن را از حالت فشرده خارج کنید و بر روی DisableBackgroundBlur.reg دابل کلیک کرده و افزودن فایل به رجیستری را تایید کنید. همچنین درون فایل دانلود شده EnableBackgroundBlur.reg را قرار داده ایم تا در صورت نیاز به بازنشانی تنظیمات از این روش استفاده کنید. نیازی به ریستارت کردن سیستم خود ندارید و تغییرات بلافاصله اعمال خواهد شد. فایل های ارائه شده توسط ما دقیقا کارهایی را که در بالاتر به آن ها اشاره کرده بوده ایم، انجام می دهند و سبب خواهد شد کدری پس زمینه lock screen غیر فعال گردد.

 

برای استفاده کنندگان ویندوز نسخه Enterprise و Pro : غیر فعال کردن کدری پس زمینه بوسیله ی Group Policy

اگر از نسخه های Enterprise و Pro ویندوز استفاده می کنید، آسان ترین روش برای غیرفعال کردن افکت کدری در صفحه لاک اسکرین استفاده از Group Policy است، ابزاری قدرتمند که پیشنهاد می کنیم اگر تجربه کار با آن را تا به حال نداشتید، کمی وقت بگذارید و راجع به آن اطلاعات کسب کنید.

نکته: همیشه قبل از ویرایش فایل های ویندوز بکاپ تهیه کنید تا در زمان مناسب و در صورت ایجاد مشکل بتوانید اطلاعات مهمتان را بازیابی کنید.

برای اجرا کردن ابزار Group Policy کافیست عبارت gpedit.msc را پس از فشردن همزمان دکمه ویندوز+R وارد کرده و اینتر را بزنید.

به آدرس Computer Configuration > Administrative Templates > System > Logon رفته و گزینه Show clear logon background را در سمت راست پیدا کنید و سپس بر روی آن دابل کلیک کنید.

وضعیت گزینه Show Clear Logon Background را به Enabled تغییر داده و Ok کنید ، سپس برای اعمال تغییرات سیستم خود را ریستارت کنید.

برای بازنشانی کافیست به همین بخش برگشته و وضعیت را به حالت Disabled و یا Not Configured تغییر دهید.

تمام شد! اگر دقیقا طبق دستورالعمل بالا عمل کنید، موفق خواهید شد کدری پس زمینه lock screen را غیر فعال کنید. در صورتیکه سوالی دارید، خوشحال می شویم از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید