چاپ ابری گوگل (گوگل کلود پرینت) سرویس بعدی گوگل است که بعد از گذشت یک دهه از بین می‌رود. گوگل اعلام کرده است که چاپ ابری پس از سال ۲۰۲۰ دیگر پشتیبانی نمی‌شود. به گفته گوگل زمان آن رسیده است که به سرویسی دور از چاپ ابری بروید.

سرویس چاپ ابری گوگل به شما این را امکان می‌دهد که از هرجایی، حتی از طریق اینترنت، چاپ کنید. هنگامی‌که در چاپگر چاپ ابری پرینت می‌کنید، کارهای چاپی در حساب گوگل شما در صف ذخیره می‌شوند. سپس آن‌ها به چاپگری متصل به حساب شما ارسال می‌شوند. درگذشته بعضی از چاپگرها از چاپ ابری پشتیبانی محلی می‌کردند، اما گوگل چاپ ابری را در گوگل کروم در دسترس قرار داد. می‌توانید گوگل کروم را روی رایانه شخصی خود نصب کنید، چاپ ابری را در تنظیمات آن فعال کنید و سپس روی یک چاپگر متصل به آن رایانه از طریق اینترنت چاپ کنید.

چاپ ابری یک‌زمانی برای گوگل بسیار حائز اهمیت بود زیرا کروم بوک­ها پشتیبانی چاپ محلی را نداشتند و برای چاپ به چاپ ابری نیاز داشتند. زمان تغییر کرده است و سیستم‌عامل کروم هم‌اکنون پشتیبانی چاپی محلی را دارد. چاپ ابری دیگر برای سیستم‌عامل کروم ضروری نیست. به نظر می‌رسد که دیگر برای گوگل به‌عنوان یک شرکت نیز اهمیتی ندارد.

این اعلامیه در یک سند پشتیبانی گوگل دفن شده است:

چاپ ابری، راه‌حل چاپ مبتنی بر فضای ابری گوگل که از سال ۲۰۱۰ به بتا رسیده است، از ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ دیگر پشتیبانی نمی‌شود. از اول ژانویه ۲۰۲۱، دستگاه‌های موجود در تمام سیستم‌عامل‌ها دیگر قادر به چاپ با استفاده از چاپ ابری نخواهند بود. ما توصیه می‌کنیم تا سال آینده، راه‌حل دیگری را جایگزین کنید و استراتژی مهاجرت از چاپ ابری را اجرا نمایید.

توصیه‌های جایگزین گوگل در اینجا برای کاربران سازمانی با دستگاه‌های با سیستم‌عامل کروم در نظر گرفته‌شده است. مدیران می‌توانند از «کنسول مدیریت پروژه کروم» برای مدیریت هزاران چاپگر در یک سازمان استفاده کنند. مدیران همچنین قادر به پیکربندی سرورهای چاپی CUPS خارجی خواهند بود، بنابراین سازمان‌هایی که برای چاپ کارهای خود نیازمند به عبور از کروم بوک هستند، هنوز گزینه‌هایی دارند.

اما دستگاه‌هایی که کروم بوک نیستند چه می‌شوند؟ توصیه‌های گوگل کمک زیادی نمی‌کند:

برای محیط‌هایی علاوه بر سیستم‌عامل کروم یا سناریوهای چند سیستم‌عامله، ما شما را ترغیب می‌کنیم از زیرساخت‌های چاپ محلی پلت فرم مربوطه و / یا همکاری با ارائه‌دهنده راه‌حل‌های چاپی استفاده کنید.

برای کاربران خانگی، گوگل هیچ توصیه درستی در اینجا ارائه نمی‌دهد. اگر از چاپ ابری استفاده می‌کنید تا از طریق اینترنت چاپ شود، شاید در سال آینده بتوانید جایگزینی دیگر پیدا کنید. برای چاپ در درون خانه، احتمال زیادی وجود دارد که چاپگر فعال‌شده با چاپ ابری، بتواند به‌عنوان یک چاپگر شبکه استاندارد عمل کند.

درهرصورت، کاربران سازمانی و خانگی یک سال دیگر چاپ ابری را در اختیاردارند. چاپ ابری تا پایان سال ۲۰۲۰ در دسترس است. بااین‌وجود با آمدن اول ژانویه ۲۰۲۱، چاپ ابری کار خود را متوقف خواهد کرد.

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید