با آموزش کاربردی نصب کارت گرافیک به راحتی میتوانید بازی های سنگین و نرم افزارهای گرافیکی را نصب و اجرا کنید.

واحد پردازش گرافیک یا GPU، در واقع نیروگاهی است که به کامپیوتر شما امکان اجرای نرم افزارهای پیچیده را می دهد.

همچنین برای اجرای بسیاری از بازی های مدرن به همان روشی که برای دیدنشان برنامه ریزی شده، باید کارت گرافیک قوی داشته باشید.

در این مطالب چگونگی نصب یک GPU جدید در رایانه آموزش داده می شود

مرتبط : نحوه شناسایی مشخصات کارت گرافیک نصب شده روی سیستم

قبل از شروع کار چه باید بکنید

قبل از پرداختن به کارت ویدیویی جدید، چند نکته وجود دارد که باید آنها را در خاطر داشته باشید و هنگام اجرای اقدامات، آن ها را رعایت کنید:

 • رایانه باید خاموش باشد: قبل از لمس سخت افزارهای داخلی، رایانه خود را خاموش و آن را از برق جدا کنید.
 • بررسی منبع تغذیه: اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه کامپیوتر شما می تواند کارت گرافیک گرسنه را اداره کند. قاعده کلی که باید رعایت کنید این است که منبع تغذیه باید با دو برابر قدرت کارت گرافیک کار کند. اگر پردازنده گرافیکی جدید باید بر روی ۲۰۰ وات کار کند، در نتیجه منبع تغذیه رایانه باید قادر به تامین حداقل ۴۰۰ وات باشد.
  • تذکر مهم: اگر منبع تغذیه نتواند از پردازنده گرافیکی جدید پشتیبانی کند، نصب کارت جدید بدون به روزرسانی اولیه منبع تغذیه ممکن است آسیب هتای جدی به سیستم وارد کند.
 • ابزارهای مفید: بهتر است یک دستبند ضد الکتریسیته ساکن تهیه کنید . همچنین به پیچ گوشتی فیلیپس نیاز دارید.
 • درایورهای GPU: درایورهای GPU قدیمی را از روی رایانه حذف کنید. نحوه انجام این کار بسته به نوع پردازنده گرافیکی شما متفاوت خواهد بود؛ اما بیشتر شرکت های مشهور مثل Nvidia و ADM نرم افزارهایی برای این کار به صورت ایمن در نظر گرفته اند.
  • تذکر: البته هنگامی که درایورهای GPU جدید را نصب می کنید، به احتمال زیاد شما را مجبور به حذف موارد قدیمی خود می کند. حذف این درایورهای قدیمی از قبل، به بهتر شدن روند نصب کمک می کند.
 • کارت گرافیک قدیمی خود را جدا کنید: در صورتی که کارت گرافیک قدیمی بر روی سیستم وجود دارد، بهتر است آن را جدا کنید. این کارت در یک شکاف در مادربرد قلاب شده است و احتمالا باید آن را از براکت نگهدارنده باز کنید تا قبل از خارج کردن آن از مادربرد، درگیری با رایانه نداشته باشد. این پیچ به قسمت خارجی کیش متصل است؛ جایی که شما به طور معمول مانیتور خود را به کارت گرافیک وصل می کنید.

مراحل آموزش کاربردی نصب کارت گرافیک

حالا که کارت گرافیک قدیمی خود را جدا کرده اید، بنابراین وقت آن است که کارت گرافیک جدید را نصب کنید.

دستبند ضد استاتیک را روشن کرده اید و رایانه شخصی شما هنوز هم وصل نشده است.

خواندن این مقاله را هم توصیه میکنیم : لپ تاپ گیمینگ دل Dell Alienware 17 با گرافیک GTX 1070

 1. صفحه جانبی کنار کیس را بردارید. معمولا چند پیچ ​​در بالا یا پایین وجود دارد که آن را ایمن می کند؛ اما گاهی اوقات پانل ها به راحتی جدا می شوند.
 2. شکاف PCI-e را در مادربرد خود پیدا کنید. شناسایی آن خیلی سخت نیست؛ چراکه تنها مکانی است که کارت گرافیک شما در آن جای می گیرد. کارت را درون این شکاف فشار دهید تا اتصالات امنیتی در جای خود قرار بگیرند.
 3. براکت قرار گرفته را بر روی کارت گرافیک محکم کنید. در این شرایط کارت به صورت محکم بر روی مادربرد قرار گرفته و اتصال آن با دیگر قطعات برقرار می شود.
 4. کابل برق مناسب را به کارت گرافیک وصل کنید. این کابل ها مستقیما به منبع تغذیه متصل می شوند.

آموزش کاربردی نصب کارت گرافیک

 1. صفحه پنل جانبی را به پشت کیس پیچ کنید.
 2. مانیتور را از طریق درگاه های باز در قسمت پشتی کامپیوتر به کارت گرافیک وصل کنید. این ممکن است از طریق یک کابل HDMI ، یک کابل DVI ، یک کابل VGA یا یک اتصال دیگر باشد. در اکثر مانیتور ها و کارت های گرافیکی، انواع این کابل ها در دسترس است.
 3. پس از راه اندازی مجدد رایانه، باید درایورهای جدیدی نصب کنید تا مطمئن شوید سیستم عامل می تواند به طور موثر با کارت گرافیک ارتباط برقرار کند. تلاش برای اجرای بازی ها قبل از نصب درایور، باعث ناامیدی شما و حتی آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد. در نتیجه عجله نکنید.
  • تذکر: اگر کارت خود را جدید خریداری کرده اید، باید در مورد نحوه نصب درایورهای جدید نرم افزار یا دستورالعمل هایی وجود داشته باشد. در غیر این صورت، به وبسایت کارت گرافیک رفته و دستورالعمل نصب درایور را از آنجا مطالعه کنید.
 4. پس از نصب کارت گرافیک و درایور ، رایانه شخصی خود را مجددا راه اندازی کنید تا همه چیز دوباره برای راه اندازی آماده شود.
  • تذکر: بسیاری از شرکت های GPU نرم افزاری دارند که به شما کمک می کند درایورهای خود را به روز کنید و از هرگونه مشکل در مورد کارت هشدارهایی را اعلام می کند.
 5. کارت گرافیک به درستی نصب شده است.

 

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید