تغییرات بزرگ iOS 14 شامل ویجت‌ها در صفحه اصلی و توانایی تغییر مرورگر پیش‌فرض و برنامه‌های ایمیل می‌شود. همچنین اپل برنامه Camera RAW را بهبود بخشیده ‌است. در این مقاله نگاهی به موارد تغییر کرده می‌اندازیم و توضیح میدهیم چطور از ویژگی‌های جدید استفاده کنید و کمک iOS 14 برای گرفتن عکس بهتر در آیفون را بررسی می نماییم.

مرتبط :‌ نحوه نمایش یا پنهان کردن اعلان ها در App Library آیفون

آیفون‌های جدید آپدیت‌های بیشتری را دریافت می‌کنند

یکی از پیشرفتهای چشمگیر در برنامه دوربین، عملکرد خام آن است. اپل ادعا می‌کند توانایی گرفتن چهار عکس در ثانیه را تا ۹۰ درصد سریعتر کرده است. کیفیت عکس‌های آیفون ۱۱،  ۲۵ درصد بهتر شده و سرعت عکسبرداری پرتره نیز ۱۵ درصد بهبود یافته است.

با این حال، اپل بسیاری از آپدیت‌ها در دستگاه‌های جدیدتر مانند آیفون ۱۱ و ۱۱ Pro، XR و XS را محدود کرده ‌است. پس از آزمایش برنامه دوربین و جستجوی تنظیمات در iPhone X و iPhone 11، این مورد در  iOS 13 دیده نشده است.

به احتمال زیاد بسیاری از این تغییرات به پردازنده‌های جدیدتر در دستگاه‌های جدید بستگی دارند. با این حال، بدون توجه به سن iPhone، شما می‌توانید برخی نکات و فنون عکاسی خود را بهبود بخشید.

جبران نوردهی مناسب در iOS 14 :

قفل کردن فوکوس و قرار گرفتن روبروی آیفون یک تجربه ساده است. ابتدا باید ناحیه‌ای که می‌خواهید بر آن تمرکز کنید ضربه بزنید و نگه دارید. سپس، نوار نوردهی را به سمت بالا یا پایین می‌برید تا میزان نور در صحنه کم یا زیاد شود. البته صبر زیادی می‌خواهد و اغلب منجر به اشتباه می‌شود.

با بهبود برنامه دوربین iOS 14، میزان دقیق قرار گرفتن و تنظیم نور در یک صحنه بسیار آسانتر می‌شود. برای این کار، برنامه Camera را باز کنید و روی پیکان رو به بالا در بالای صفحه ضربه بزنید. در منویی که ظاهر می‌شود، روی نماد جمع / منها (+/-) ضربه بزنید تا جبران نور (Exposure Compensation) نشان داده شود.

برای افزایش یا کاهش میزان نور صحنه، صفحه را به چپ یا راست بگردانید. همچنین بدون از دست دادن تنظیمات نوردهی خود، می‌توانید از هر جایی فوکوس را کنترل کنید. هنگامی که مقدار نوردهی را مشخص کردید، دفعه دیگر که برنامه دوربین را باز کنید آیفون آن را به خاطر می‌سپارد.

در هنگام استفاده از جبران نوردهی، یک نورسنج در سمت چپ بالا می‌بینید که نشان می‌دهد آیا نور صحنه کم (اگر متر به سمت راست خم شده باشد) یا بیش از حد نوردهی شده است (اگر متر به سمت راست خم شود).

به خاطر داشته باشید که جبران نوردهی فقط صحنه فعلی را دقیق تنظیم می‌کند و این یک کنترل دستی نیست. برنامه دوربین با شرایط نوری سازگار می‌شود، مگر اینکه با ضربه زدن و نگه داشتن Viewfinder، نوردهی را قفل کنید. با انجام این کار و سپس کشیدن انگشتان خود به سمت بالا و پایین کادر کوچکی ظاهر می‌شود که  کنترل بیشتری بر صحنه‌ خواهید داشت.

عکاسی سریع‌تر

سریع‌ترین راه برای گرفتن یک سری عکس، حالت Burst است. برای این کار، فقط روی دکمه Shutter ضربه بزنید و نگه دارید. وقتی کارتان تمام شد، می‌توانید همه عکس‌ها را بررسی کرده و عکس‌های خوب را نگه دارید. همچنین در iOS 14 می‌توانید با ضربه زدن مکرر بر روی دکمه Shuter به سرعت عکس بگیرید.

در iOS 13، این منجر به توقف‌های زیاد می‌شود زیرا آیفون پس از عکسبرداری هر عکس را پردازش می‌کند. به قسمت تنظیمات دوربین بروید و سپس ” Prioritize Faster Shooting” را روشن کنید. iPhone شما با کاهش میزان پردازش هر عکس، سرعت را بر کیفیت تصویر اولویت می‌دهد.

الویت اول شاتر iOS 14 عکسبرداری طبیعی‌تر است که بی شباهت به دوربین SLR بدون آینه یا دیجیتال نیست. همچین حجوم عکسهای زیاد وجود ندارد و عکس‌های جداگانه‌ای خواهید داشت تا مرتبشان کنید.

این ویژگی در آیفون XS ، XR ، ۱۱ و ۱۱ Pro کار می‌کند.

 

سلفی‌های آینه‌ای

اندروید همیشه سلفی‌های آینه‌ای داشته و اکنون (سرانجام)، آیفون نیز چنین امکانی را دارد. در iOS 13 و نسخه‌های قبلی، iOS به طور خودکار عکس را آینه‌ای می‌کند، به طوری که متن به طور خودکار به بیننده نشان داده نمی‌شود.

اگر ترجیح می دهید نسخه سلفی “آینه‌ای” که در منظره‌یاب مشاهده می‌کنید را ذخیره کنید، ” Mirror Front Camera” را در بخش تنظیمات دوربین روشن کنید.

iOS 14 برای گرفتن عکس بهتر در آیفون

این ویژگی در iPhone XS ، XR و نسخه‌های بعدی در دسترس است.

 

بهبود حالت شب در iOS 14

حالت شب اکنون دارای راهنماهایی است که به شما کمک می‌‌کند هنگام عکسبرداری دستگاه خود را ثابت نگه دارید. با ثابت نگه داشتن دوربین، حالت شب تصویر واضح‌تری می‌گیرد. برای کمک به شما، دو خط متقاطع روی صفحه ظاهر می‌شوند (دقیقاً مانند آنهایی که هنگام عکس گرفتن مستقیم به پایین ظاهر می شوند).

iOS 14 برای گرفتن عکس بهتر در آیفون

آن ضربدر را در یک راستا نگه دارید تا بهترین عکس را بگیرید.     اگر شما تکان بخوردید و از تراز خارج شدند، می‌توانید برای نتیجه بهتر، آنها را تراز کنید.

برای بهترین نتیجه، هنگام عکسبرداری حالت شب، آیفون خود را روی سه پایه قرار دهید. حالت شب فقط در آیفون ۱۱ به بعد در دسترس است.

QuickTake اکنون در iPhone XR و XS موجود است

QuickTake قابلیت فیلمبرداری چرخشی اپل است. به شما امکان می‌دهد سریع فیلم‌برداری را شروع کنید، حتی وقتی دوربین در حالت پیش‌فرض روی عکس قرار داشته باشد. همچنین تاخیر تغییر Photo به Video را کاهش می‌دهد.

این ویژگی قبلا محدود به آیفون ۱۱ یا مدل‌های بالاتر بود، اما iOS 14 این ویژگی را به آیفون XR و XS اضافه کرده است. برنامه Camera را باز کنید و سپس دکمه تنظیم کننده میزان صدا یا دکمه شاتر را نگه دارید. برای قفل کردن ضبط، دکمه شاتر را فشار داده و نگه دارید و سپس به سمت راست بکشید.

به جای QuickTake ازدکمه افزایش صدا برای Burst استفاده کنید

به طور پیش فرض، با فشار دادن دکمه افزایش صدا در حالی که در برنامه دوربین هستید، ضبط فیلم QuickTake شروع می‌شود. در دستگاه‌های قدیمی، دکمه افزایش صدا یک عکس معمولی را می‌گیرد.

اکنون، اگر آیفون جدیدتری دارید، می‌توانید هنگام فشار دادن و نگه داشتن دکمه افزایش صدا، QuickTake یا Burst را فعال کنید. برای فعال کردن Burst، فقط گزینه “Use Volume Up for Burst” را در بخش تنظیمات دوربین روشن کنید.

iOS 14 برای گرفتن عکس بهتر در آیفون

برای شروع فیلم‌برداری QuickTake، دکمه کاهش صدا را فشار دهید و نگه دارید. دستگاه‌های iPhone XR ، XS دارای این قابلیت هستند.

منوی تنظیمات دوربین جدید در iOS 14

تغییر تنظیمات دوربین قبلا شامل ضربه زدن روی نمادهای کوچک در بالای صفحه بود. iOS 14  تمام این تنظیمات را در کنار کنترلهای جدید Exposure Compensation در یک منو قرار داده است. اگر آیفون XR و XS یا بالاتر داشته باشید، می‌توانید با ضربه زدن روی فلش رو به پایین در بالای صفحه، به این تنظیمات دسترسی داشته باشید.

iOS 14 برای گرفتن عکس بهتر در آیفون

مشخص نیست که چرا اپل این تغییر را فقط به دو نسل اخیر آیفون محدود کرده است، در حالی که دستگاه‌های قدیمی نیز رابط یکسانی برخوردار هستند. شاید سال آینده ، دارندگان آیفون X نیز از این قابلیت برخوردار شوند.

پیشرفت‌های بیشتری در زمینه عکاسی در پیش رو دارید

تولید جانشین iPhone 11 در سال جاری به تعویق افتاد. به طور معمول، اپل تلفن جدید را به همراه iOS 14 به‌روزرسانی خواهد کرد و حدود یک هفته پس از این رویداد تولید خواهد شد.

انتظار می‌رود که این رویداد، امسال در ماه اکتبر برگزار شود، بنابراین مدت کمی باید منتظر باشیم تا درباره پیشرفت‌های به‌دست‌آمده در این سال بشنویم. خوب است اگر اپل این بار حالت Night را برای همه لنزها معرفی کند.

مرتبط :‌ نحوه نمایش یا پنهان کردن اعلان ها در App Library آیفون

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید