پلتفرم‌ های روتر مش معمولاً در بسته‌ های چندتایی فروخته می‌ شوند، اما دقیقاً چه تعداد از گره‌ مش وای فای جداگانه برای خانه خود نیاز دارید؟ در اینجا چیزهایی هست که باید هنگام خرید در نظر بگیرید.

ساختمان و چیدمان خانه خود را در نظر بگیرید

وقتی نوبت به برنامه ریزی شبکه مش وای فای شما می رسد، ما با ارائه یک توصیه کلی بر اساس متراژ مربع خانه شما شروع نمی کنیم (اگرچه می خواهید، در یک لحظه در مورد توصیه های کلی صحبت خواهیم کرد. ).

در عوض، ما قصد داریم با برجسته کردن چندین فاکتور، علاوه بر فوت مربع، که تأثیر زیادی بر تعداد گره مش وای فای برای ارائه پوشش کافی و تجربه رضایت بخش داشته باشید، شروع کنیم.

پلان خانه شما چه چیدمانی دارد؟

بدون شک، متراژ مربع یک عامل مهم است. اما وقتی صحبت از پوشش وای فای به میان می آید، همه متراژ مربع برابر نیست. به عنوان مثال، یک خانه بزرگ یک طبقه ۴۰۰۰ فوت مربعی به سبک مزرعه ای، ردپایی به طور قابل توجهی گسترده تر از یک خانه استعماری معادل ۴۰۰۰ فوت مربع با طراحی جعبه ای دو طبقه دارد.

از نقطه نظر انتشار سیگنال Wi-Fi، ارسال سیگنال در یک طبقه همکف کوچکتر و مستقیماً به اتاق های بالا بسیار کمتر از پخش سیگنال در طول یک خانه یک طبقه بزرگتر است.

خانه شما چه نوع ساختمانی است؟

امواج رادیویی که از روتر وای فای شما پخش می شود، چه یک سیستم مش و چه یک روتر سنتی، نوعی انرژی هستند و به میزان کم یا زیاد توسط مواد موجود در خانه شما جذب می شوند.

برخی از مواد، مانند دیوار خشک، عملاً در برابر امواج رادیویی Wi-Fi شفاف هستند. برخی دیگر، مانند دیوارهای تراش گچی با پشتی مش سیمی، مختل کننده ترند. از طرف دیگر، اگر خانه شما بتن مسلح شده با میلگرد ریخته شود، عملاً یک مقبره سیگنال Wi-Fi است.

علاوه بر اینکه کف ها و دیوارها از چه چیزی ساخته شده اند، محتویات خود خانه را نیز در نظر بگیرید. خانه شما ممکن است چوب و دیوار خشک باشد، اما اگر در اطراف یک اتاق تاسیسات مرکزی مملو از وسایل فلزی بزرگ، آبگرمکن و سایر وسایل جذب کننده وای فای ساخته شده باشد، بر پوشش وای فای شما تاثیر می گذارد.

می خواهید سیگنال تا کجا در دسترس باشد؟

هم از نظر چیدمان خانه و هم از نظر متریالی که از آن ساخته شده است، مفید است که در مورد مشکل از نظر فاصله بین گره های مش (و بین گره های مش و کاربران نهایی) از نظر فاصله فکر کنید و به طور مطلق متراژ مربع نباشد. .

سیگنال Wi-Fi 2.4 گیگاهرتز می تواند حدود ۱۵۰ فوت از ساختار متوسط شما عبور کند و سیگنال ۵ گیگاهرتز می تواند حدود ۵۰ فوت را طی کند. قدرت سیگنال در هر دو مورد، هر چه بیشتر باید طی کند (و آنچه را که در این فرآیند باید طی کند) کاهش می یابد.

به تمام مکان هایی که می خواهید سیگنال Wi-Fi قوی در خانه خود داشته باشید فکر کنید. حیاط را نیز فراموش نکنید—اگر می خواهید با تلفن خود در آلاچیق حیاط خلوت خود پخش کنید یا موسیقی را در کارگاه خود در یک گاراژ جدا پخش کنید، باید این فاصله ها را در نظر بگیرید.

گره مش وای فای توصیه شده توسط Square Footage

می‌توانید توصیه‌های سازنده را برای تعداد گره‌ مش وای فای که باید در خانه خود قرار دهید بررسی کنید، اما بیایید در اینجا صادق باشیم. احتمالاً عاقلانه است که توصیه های آنها را با یک دانه نمک انجام دهید.

در حالی که آنها مطمئناً انگیزه ای برای صادق بودن دارند تا جایی که بیش از حد برآورد کردن توانایی سخت افزارشان منجر به ناامیدی مصرف کنندگان می شود، در عین حال، به نفع آنهاست که محصولاتشان را جذاب تر کنند – مسئله ای که باعث می شود خرید برای Wi-Fi به طور کلی گیج کننده است.

کاهش ۲۵ تا ۵۰ درصدی منطقه تحت پوشش تبلیغ شده به منظور دریافت پوشش بهتر، منطقی تر است – اگر خانه شما بسیار گسترده است یا از مواد مسدود کننده Wi-Fi ساخته شده است، ۵۰ درصد اشتباه است.

اگر شرکتی بگوید سیستم مش ۳ گره آنها ۶۰۰۰ فوت مربع را پوشش می دهد، احتمالاً عاقلانه است که روی آن برنامه ریزی کنید که ۳۰۰۰ فوت مربع را پوشش دهد. به طور طبیعی، ساخت خانه شما و نحوه قرار دادن گره های مش خود نیز نقش دارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا توصیه های محافظه کارانه ما برای پوشش تنها بر اساس متراژ مربع وجود دارد – عاملی که در بخش قبل برای تنظیم توصیه ها برای خانه شما وجود دارد.

چند نکته در مورد توصیه های ما قابل توجه است. اول، ممکن است برای شما جالب باشد که ما روتر تک مش را برای فضاهای زیر هزار فوت مربع توصیه کنیم.

به هر حال، می‌توانید یک بسته دوتایی بخرید و از آن استفاده کنید (مخصوصاً اگر می‌خواهید حیاط خلوت خود را بپوشانید)، اما دلایل زیادی وجود دارد که از یک روتر مش تکی به تنهایی استفاده کنید بدون اینکه در واقع یک شبکه مش واقعی ایجاد کنید.

ما همچنین توصیه های خود را در ۴۵۰۰ فوت مربع کاهش دادیم. اکثر تولیدکنندگان مش مصرفی، زمانی که چاپ ریز را می خوانید، استفاده از حداکثر ۴-۵ گره را برای تجربه بهینه توصیه می کنند.

در یک نقطه خاص، پوشاندن فضا با یک سیستم مش کاملاً بی‌سیم منطقی نیست، و باید یا از یک بک‌ هول سیمی برای سیستم مش خود استفاده کنید یا به یک سیستم مبتنی بر نقطه دسترسی قوی‌تر مانند Ubiquiti تغییر دهید.

یک خانه بزرگ با فضای زیادی برای پوشش و برنامه های کاربردی بسیار سخت به یک راه حل سازمانی نیاز دارد و نه ده ها گره مش به هم متصل شده اند.

با این حال، در نهایت، خواسته های خانه شما، هم از نظر ساختار فیزیکی و هم از نظر نحوه استفاده از Wi-Fi در آن، تعیین می کند که چه چیزی برای شما بهتر است.

زیبایی یک سیستم مش این است که اگر یک بسته دوتایی بخرید و متوجه شوید که به یک یا دو گره دیگر نیاز دارید، می توانید به سادگی بیشتر خرید کنید و شبکه خود را به طور یکپارچه گسترش دهید.

HOW TO GEEK

سایر مقالات ما را در مجله کندل بخوانید

برای خرید محصولات دل کلیک کنید

کندل، عرضه کننده محصولات دل در ایران

برای اطلاع از قیمت لپ تاپ دل کلیک کنید

مانیتور دل | تبلت دل | لوازم جانبی دل

فروش و خدمات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید