شاید شما فقط سند Office را بسته‌اید و به طور تصادفی روی “Don’t Save” کلیک کردید یا قبل از اینکه سند را ذخیره کنید آن را بسته‌اید، Word خراب شده باشد یا لپ تاپ شما خاموش شده باشد.همه این موارد برایمان اتفاق افتاده‌‌اند اما لزوما آن سند از بین نمی‌رود. به طور پیش‌فرض، برنامه‌های Office هنگام کار به طور خودکار نسخه پشتیبان از اسناد شما را ذخیره می‌کند و احتمال اینکه بتوانید بازیابی فایل ذخیره نشده را انجام دهید بسیار زیاد است.

مرتبط : نحوه تغییر محل ذخیره مایکروسافت آفیس در ویندوز ۱۰

ما در این مطلب درباره delete کردن فایلی در ویندوز صحبت نمی‌کنیم، البته روش‌هایی نیز برای بازیابی این موارد وجود دارد. همچنین قبل از اینکه با این مشکل روبرو شوید می‌توانید اقدامات پیشگیری اضافی را اعمال کنید و به طور منظم از کامپیوتر خود پشتیبان تهیه کنید.

چگونه می‌توان آفیس ذخیره نشده را بازیابی کرد

برای این دستورالعمل‌ها، ما در Word 2016 کار می‌کنیم، اما مراحل کار در سایر برنامه‌های Office 2016 مانند Excel و PowerPoint تقریبا یکسان است. همچنین، این  ویژگی بازیابی از ابتدا وجود داشته، بنابراین اگر از نسخه قدیمی Office استفاده می‌کنید (حداقل به Office 2007 باز می گردید)، همچنان می‌توانید بازیابی کنید. فقط ممکن است مجبور شوید کمی برای دستورات وقت بیشتری بگذارید.

مرتبط : چگونه اسناد آفیس را به طور پیش فرض در This PC ذخیره کنیم

با باز کردن هر برنامه آفیس که در آن کار می‌کنید و پرونده شما ذخیره نشده، شروع کنید. روی منوی File کلیک کنید.

از فهرست File، روی Info کلیک کنید.

در صفحه اطلاعات، روی ” Manage Document” کلیک کنید و سپس از فهرست کشویی، ” Recover Unsaved Documents ” را انتخاب کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر بخواهید این کار را انجام دهید، می‌توانید همه اسناد ذخیره نشده را حذف کنید.

پوشه UnsavedFiles شامل تمام فایلهای ذخیره نشده است. Office پشتیبان گیری موقت برای آنها ایجاد کرده است. پرونده مورد نیاز خود را انتخاب کرده و سپس Open را کلیک کنید.

بازیابی فایل ذخیره نشده

برنامه‌های آفیس به طور خودکار پشتیبان‌گیری موقت از پرونده‌ها را در فواصل زمانی (به طور پیش‌فرض هر ۱۰ دقیقه) ذخیره می‌کند، بنابراین پرونده شما باید حاوی بیشتر کارهایی باشد که از دست داده‌اید.

مرتبط : نحوه تغییر زبان در مایکروسافت ورد

نحوه ذخیره خودکار پرونده‌ها توسط برنامه‌های آفیس را تغییر دهید

همچنین در صورت بستن یک سند بدون ذخیره، می‌توانید نحوه ذخیره این پرونده‌های موقت را از جمله مکان ذخیره شدن پرونده‌ها، تعداد دفعات ذخیره آنها و اینکه آیا پرونده موقتی نگهداری شود یا خیر را تغییر دهید.

دوباره به منو File بروید، روی Options کلیک کنید.

بازیابی فایل ذخیره نشده

در صفحه Options، روی ذخیره کلیک کنید و سپس بخش ” Save Documents” را جستجو کنید. چند گزینه اول همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

بازیابی فایل ذخیره نشده

اگر ذخیره خودکار در هر ۱۰ دقیقه، زمانی طولانی است، می‌توانید این تنظیم را تغییر دهید. می‌توانید تنظیم کنید که از هر یک دقیقه تا هر ۱۲۰ دقیقه، خودکار ذخیره شود ما متوجه شدیم که صرفه‌جویی در پس‌زمینه واقعا هیچ چیزی را قطع نمی‌کند، بنابراین معمولا آن را تا حدود دو دقیقه تنظیم می‌کنند. توصیه می‌کنیم دو گزینه دیگر را در تنظیمات پیش‌فرض خود حفظ کنید، مگر اینکه دلیل خوبی برای تغییر آنها داشته باشید.

مرتبط : نحوه فشرده سازی تصاویر در پاورپوینت مایکروسافت

ویژگی بازیابی آفیس شما را از هر گونه حادثه‌ای که ممکن است به فایل‌های شما وارد شود نجات نخواهد داد، اما می‌تواند در زمانی که گاهی اوقات وحشت ایجاد می‌شود، برایتان مفید باشد.

مرتبط : مایکروسافت ۳۶۵ چیست؟

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید