استفاده از ایموجی در موبایل آسان است و در مک نیز به همین راحتی است. برای دسترسی آسان به ایموجی ها، نمادها و موارد دیگر، فقط با چند کلیک اضافه کردن نمایشگر ایموجی به نوار منوی مک خود انجام دهید.

مکینتاش ها از ایموجی به همان خوبی آیفون (iPhone) و آیپد (iPad) پشتیبانی می‌کنند. با فشار دادن Control + Command + Space می توانید یک پنل ایموجی را در هر مکانی باز کنید ، اما نمایشگر بزرگتر ایموجی باعث می شود استفاده ازهمه ایموجی ها برای شما راحت ترباشد.

از بین راه های قرار دادن ایموجی این راه ساده ترین است، ایموجی را فقط با دو کلیک فاصله قرار می دهد، و امتیاز دیگر برنامه این است که نمادهای دیگر را نیز در دسترس  شما قرار می دهد. چه بخواهید علامت © ، علامت Ω یا فقط یک علامت بی ادبانه ? را وارد کنید ، می توانید با پیروی از این راهنما همه این کارها  را در یک آن انجام دهید.

مرتبط : آموزش تایپ ایموجی در مک با استفاده از میانبر صفحه کلید

افزودن نمایشگر ایموجی به نوار منوی شما

این گزینه به طور پیش فرض در نوار منوی مک شما یافت نمی‌شود ، اما شما فقط باید یک بار آن را فعال کنید.

روی آرم اپل (apple) در بالای صفحه و سپس روی دکمه “System preferences” کلیک کنید.

سپس روی صفحه اولویت “keyboard” کلیک کنید.

روی قسمت “keyboard” کلیک کنید و کادر تأیید “show keyboard and emoji viewers in menu bar” را علامت بزنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، با فعال کردن این گزینه ، یک دکمه جدید در نوار منوی شما ظاهر می شود.

مرتبط : آموزش حذف کلید ایموجی از صفحه‌کلید آیفون

استفاده از نمایشگر ایموجی

با باز کردن جعبه متن ، روی مورد نوار منوی نمایشگر ایموجی کلیک کنید.

سپس گزینه “Show emoji & Symbols” را کلیک کنید ، نمایشگر ایموجی و نماد ظاهر می شود و شما می توانید همه ایموجی ها و نمادها را بررسی کنید یا یکی را که می خواهید استفاده کنید جستجو کنید. پس از داشتن آن ، روی ایموجی دوبار کلیک کنید تا وارد شود.

اضافه کردن نمایشگر ایموجی به نوار منوی مک

با قرار دادن یک ایموجی ، می توانید نمایشگر ایموجی را ببندید. هنگامی که دوباره به آن احتیاج دارید ، همچنان در نوار منوی شما خواهد بود.

همچنین می توانید با کلیک بر روی “Add to Favorites” ، یک ایموجی به عنوان ایموجی مورد علاقه خود اضافه کنید و برای دسترسی سریع همیشه در دسترس خواهد بود. حتی اگر ایموجی مورد علاقه خود را نداشته باشید ، مواردی را که بیشتر از همه استفاده می کنید می توانید در بخش “Frequently Used” پیدا کنید. این راحت ترین حالت ممکن است.

 

نحوه تنظیم نوار منو

اضافه کردن نمایشگر ایموجی به نوار منوی مک

نوار منوی مک شما می تواند به سرعت بهم ریخته و یافتن موارد را در صورت نیاز دشوار کند. با وجود اینکه شما فقط مورد دیگری را به آن اضافه کردید.

خبر خوب این است که می توانید نوار منوی خود را از نو تنظیم کنید ، بنابراین کاملاً متناسب با نیازهای شماست. می توانید مشاهده کننده ایموجی – یا تقریباً هر چیز دیگری در نوار منو – را به هرکجا که بخواهید منتقل کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید