Block quotes برای ایجاد برجستگی و تفکیک یک نظر نقل شده در نوشته‌های شما استفاده می‌شود. برخلاف برجستگی‌ عادی، افزودن Block quotes در مایکروسافت ورد به مراحل اضافی نیاز دارد.

از آنجا که نوشته‌های دانشگاهی با استانداردهای سبک دقیق نوشته می‌شوند، الزامات برای Block quotes کلمه، در هر سبکی متفاوت هستند. خوشبختانه، می‌توانید اندازه هر برجستگی را با استفاده از نوار خط کش یا با استفاده از تنظیمات “Paragraph” در منوی “Layout” یا “Paragraph” تنظیم کنید.

مرتبط : آموزش اضافه کردن شماره صفحه در نرم افزار word

با استفاده از منوی Layout Menu

سریعترین راه برای افزودن Block quotes به یک سند مایکروسافت ورد استفاده از تنظیمات ” Paragraph ” است که در تب ” Layout” در نوار روبانی قابل مشاهده است.

برای افزودن Block quotes با استفاده از این فهرست، سند Word خود را باز کرده و متن نقل قول خود را انتخاب کنید. از نوار روبانی، روی تب ” Layout” کلیک کنید تا تنظیمات ” Paragraph” نمایش داده شود.

Block quotes در هر دو سبک APA و MLA باید از خط خود شروع شوند و دارای برجستگی‌هایی در سمت چپ باشند که اندازه آنها ۰.۵ سانتی متر باشد. در سبک APA ، Block quotes باید حداقل ۴۰ کلمه باشد، در حالی که در سبک MLA، نقل قول ها باید حداقل چهار خط باشد.

اگر از سبک آکادمیک متفاوتی استفاده می‌کنید، لطفا به راهنمای سبک‌تان مراجعه کنید تا مطمئن شوید که اندازه فاصله‌گذاری صحیح است. از آنجا که هر دو APA و MLA از برجستگی ۰.۵ سانتی متری برای Block quotes استفاده می‌کنند، مقدار ” Left Indent” را روی “۰.۵ سانتی متر” تنظیم کنید و برای تأیید Enter را بزنید. متناوباً، از دکمه‌های جهت دار در سمت راست برای افزایش اندازه برجستگی با استفاده از اندازه های ۰.۱ سانتی متر استفاده کنید.

با ایجاد یک block quote، اندازه برجستگی برای متن انتخاب شده شما تغییر می‌کند. سپس می‌توانید قالب‌بندی، مانند حروف کج را اضافه کنید تا متن بیشتر برجسته شود. برای هر block quote اضافی که به سند خود اضافه می‌کنید، باید این مراحل را تکرار کنید.

مرتبط : بهترین راه فشرده سازی تصاویر Word

با استفاده از Ruler Bar

در نسخه های قبلی مایکروسافت، ساده‌ترین روش برای افزودن block quote به یک سند ورد، استفاده از نوار خط کش بود که حاشیه‌ها و برجستگی‌ها را نشان می‌دهد. با این حال، نوار خط کش به طور پیش فرض در نسخه‌های اخیر دیگر قابل مشاهده نیست.

اگرچه این یک روش سریع و آسان برای افزودن block quote است، اما شما باید ابتدا Ruler Bar را فعال کنید. برای این کار، سند ورد خود را باز کرده و روی برگه “View” در نوار روبانی کلیک کنید.

در بخش ” Show”، کادر تأیید کنار گزینه ” Ruler” را انتخاب کنید تا خط‌کش فعال شود.

با این کار خط‌کش در بالا و سمت چپ سند شما نمایش داده می‌شود. نواحی سفید قسمت چاپ سند هستند و با حاشیه صفحه سند مطابقت دارد. اندازه هر نقطه از خط کش ۰.۲۵ سانتی متر است.

برای تنظیم برجستگی block quote، نقل قول خود را انتخاب کنید، سپس نمادهای سبک ساعت شنی را در بالای نوار منو بکشید تا هر دو نماد بالا و پایین در نقطه ۰.۵ سانتی متر قرار بگیرند.

افزودن Block Quotes

این یک برجستگی block quote ایجاد می‌کند که اندازه آن ۰.۵ سانتی متر است و برای اسناد سبک دانشگاهی APA و MLA مناسب است.

مرتبط : آموزش ترجمه فایل های متنی با Word

با استفاده از منوی تنظیمات پاراگراف

همچنین می‌توانید از منوی تنظیمات “Paragraph” در مایکروسافت ورد، برای تنظیم برجستگی block quote استفاده کنید. برای انجام این کار، متن حاوی block quote را در سند خود انتخاب کنید، روی متن کلیک راست کنید، سپس از منو گزینه “Paragraph” را انتخاب کنید.

افزودن Block Quotes

در تب “Indents And Spacing” از منوی “Paragraph” می‌توانید یک برجستگی را برای متن انتخاب شده خود اعمال کنید. برای به نقل از بلاک APA و MLA نیاز به ۰.۵ سانتی متر برجستگی سمت چپ است، مقدار ” Left Indentation” را روی “۰.۵ سانتی متر” تنظیم کنید و Enter را بزنید. اگر از سبک آکادمیک دیگری استفاده می‌کنید، راهنمای سبک خود را برای اندازه‌گیری صحیح بررسی کنید.

می توانید اندزه را به صورت دستی تایپ کنید یا از کلیدهای جهت دار در جعبه متن استفاده کنید تا برجستگی به اندازه ۰.۱ سانتی متر افزایش یابد.

افزودن Block Quotes

برای ذخیره تنظیمات خود روی ” OK” کلیک کنید و برجستگی block quote را روی متن انتخاب شده خود اعمال کنید.

افزودن Block Quotes

پس از ذخیره، برجستگی ۰.۵ سانتی متر بر روی متن شما اعمال می‌شود و در این مرحله یک block quote ایجاد می‌شود. برای هر block quote اضافی که به سند خود اضافه می‌کنید، باید این مراحل را تکرار کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید