اگر در حین استفاده از مرورگر Microsoft Edge، رمزهای عبور خود را ذخیره می کنید، دیگر لازم نیست نگران ورود به حساب کاربری خود در وب سایت های مختلف باشید. اگر لازم است رمز عبورهای ذخیره شده در این مرورگر را ویرایش یا حذف کنید، باید به منوی “Settings” مرورگر Edge بروید.

مراحل گفته شده در این مقاله مرتبط با مرورگر Edge مبتنی بر Chromium است که در تابستان ۲۰۲۰ توسط مایکروسافت ارائه شده است. اگر اخیراً رایانه خود را به روزرسانی نکرده اید، قبل از شروع کار مطمئن شوید که آخرین نسخه سیستم عامل ویندوز و مرورگر Microsoft Edge  روی سیستم شما نصب شده است.

اضافه کردن رمز عبور به مرورگر Microsoft Edge

به طور پیش فرض، مرورگر Microsoft Edge از شما سوال می کند که آیا می خواهید رمز عبور خود را هر زمانی که کادر ورود رمز عبور در یک وب سایت شناسایی شد، ذخیره کنید یا خیر. به عنوان مثال، اگر برای اولین بار که به حساب کاربری Gmail خود وارد می شوید، مرورگر Edge از شما می خواهد نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری Google خود را ذخیره کنید.

یک پنجره کوچک در زیر نوار آدرس ظاهر می شود و از شما می خواهد جزئیات حساب خود را تأیید کنید. اگر این پنجره ظاهر نشد، برای مشاهده این پنجره، روی نماد کلید امنیتی کلیک کنید. نماد کلید امنیتی در انتهای سمت راست نوار آدرس، درست قبل از نماد نشانک ها، دیده می شود.

اگر می خواهید جزئیات حساب کاربری خود را در نمایه کاربر Edge ذخیره کنید، روی دکمه “Save” کلیک نمایید. اگر به جای کلیک روی دکمه Save روی دکمه “Never” کلیک کنید، مایکروسافت جزئیات حساب کاربری شما را ذخیره نمی کند و در آینده نیز از شما همچین سوالی پرسیده نمی شود.

ویرایش یا حذف رمز عبورها از مرورگر Microsoft Edge

می توانید رمز عبورهای ذخیره شده را از منوی Settings  مرورگر Microsoft Edge تغییر داده یا حذف کنید.

در پنجره مرورگرEdge ، آیکون منوی سه نقطه ای را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کنید. سپس از این منو، گزینه “Settings” را انتخاب نمایید.

وقتی وارد منوی “Settings” مرورگرEdge  می شوید، برگه “Profiles” به طور پیش فرض ظاهر می شود. اگر این برگه ظاهر نشد، این برگه را از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

در برگه “Profiles”، روی گزینه Passwords” کلیک کنید تا رمز عبورهای ذخیره شده برای نمایه کاربری فعال فعلی خود را مشاهده کنید.

در منوی “Passwords”، لیستی از رمز عبورهای ذخیره شده را مشاهده می کنید (در زیر دسته ” Saved Passwords “). همچنین می توانید نحوه کارکرد مدیریت رمز ورود مایکروسافت، از جمله گزینه ورود خودکار به حساب کاربری در وب سایت های ذخیره شده را پیکربندی کنید.

ویرایش رمز عبورهای ذخیره شده

لیستی از رمز عبورهای ذخیره شده در زیر دسته بندی “Saved Passwords” در منوی “Passwords” لیست خواهد شد. برای ویرایش یک رمز ورود ذخیره شده، آیکون منوی سه نقطه ای موجود در کنار ورودی را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “Details” کلیک کنید.

با این کار، کادر “Password Details” ظاهر می شود که در آن می توانید URL، نام کاربری و رمز عبورهای ذخیره شده را تغییر دهید. جزئیات را ویرایش کرده و سپس گزینه “Done” را برای ذخیره کردن ورودی ها انتخاب کنید.

حذف رمز عبورهای ذخیره شده

اگر می خواهید رمز عبور ذخیره شده در Microsoft Edge را حذف کنید، روی نماد سه نقطه ای موجود در کنار یک ورودی ذخیره شده در گروه “Saved Passwords” کلیک کنید.

از منوی کشویی گزینه “Delete” را انتخاب کنید.

در این مرحله حساب کاربری حذف خواهد شد. اگر می خواهید سریعا این فرایند را لغو کنید، آیکون “Undo” را در کادر هشدار ظاهر شده در گوشه سمت راست بالای پنجره Edge انتخاب کنید.

برای انجام این کار زمان اندکی دارید، اما قبل از ادامه کار مطمئن شوید که می خواهید این حساب کاربری را حذف کنید.

پیکربندی تنظیمات رمز عبور مرورگر Microsoft Edge

به طور پیش فرض، مرورگر Microsoft Edge به طور خودکار از شما می خواهد رمزهای عبور خود را ذخیره کنید. اگر می خواهید از این به بعد این اعلان ظاهر نشود، دکمه کنار گزینه “Offer to Save Passwords ” را خاموش کنید.

بعد از غیر فعال کردن پنجره ذخیره سازی رمزعبور، همچنان می توانید روی نماد کلید امنیتی موجود در نوار آدرس کلیک کنید تا رمز عبورها به صورت دستی ذخیره شوند.

اگر مرورگر Microsoft Edge یک وب سایت ذخیره شده را تشخیص دهد، برای ورود خودکار به سیستم از جزئیات رمز عبور ذخیره شده استفاده می کند. برای غیرفعال کردن این ویژگی، نوار لغزنده کنار گزینه “Sign In Automatically” را انتخاب کنید.

همچنین به عنوان یک ویژگی امنیتی، مرورگر Edge به صورت خودکار رمز عبورهایی که به صورت آنلاین در کادرهایpassword  تایپ می کنید را پنهان می کند. برای کمک به شما در بررسی صحت رمز عبور تایپ شده، مرورگر Edge نمادی برای نمایان کردن رمز عبور در کنار کادر ورود رمز عبور ارائه می دهد تا با استفاده از این گزینه رمز عبور را ببینید.

اگر برای حفظ امنیت بیشتر می خواهید نماد نمایان کردن رمز عبور (eye-reveal) در فرم های ورود رمز عبور را پنهان کنید، برای غیرفعال کردن این ویژگی، لغزنده ” how the Reveal password button in password fields ” را انتخاب کنید.

حذف وب سایت های نادیده گرفته شده (Ignored Websites)

همچنین می توانید وب سایت هایی که قبلاً “نادیده گرفته اید – (ignored)” را در پایین منوی ” Passwords” حذف کنید. این موارد وب سایت هایی هستند که وقتی مرورگر Microsoft Edge خواستار ذخیره رمز عبور شما بوده است، روی گزینه “Never” کلیک کرده اید.

برای حذف این ورودی ها، به سمت پایین پیمایش کرده تا به بخش “Never Saved” در منوی ” Passwords” برسید. نماد “X” موجود در کنار یکی از وب سایت های نادیده گرفته شده را انتخاب نمایید.

با این کار این ورودی از لیست حذف می شود. دفعه دیگر که وارد این وب سایت شوید، با این فرض که لغزنده “Offer to Save Passwords” را فعال کرده باشید، مرورگر Microsoft Edge از شما درخواست می کند تا رمز عبور را به صورت عادی ذخیره کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید