منوی Start ویندوز ۱۰ از یک لیست مفید از میانبرهایی به پوشه های پرکاربرد (مانند پوشه Pictures، Downloads، Settings) برخوردار است که یک نوار کناری کوچک منو واقع شده است. با استفاده از تنظیمات ویندوز ۱۰ ، می توانید میانبر پوشه های مختلف در این قسمت را تنظیم نمایید. در مقاله پیش رو، نحوه انجام این تنظیمات بیان شده است.

مرتبط : نحوه پنهان کردن برنامه های پرکاربرد در منوی Start ویندوز ۱۰

در ابتدا “Settings” را با باز کردن منوی “Start” و کلیک بر روی آیکون “چرخ دنده” (یا با فشار دادن کلیدهای ترکیبی Windows + I) راه اندازی کنید. نماد چرخ دنده Settings، نمونه ای از میانبرهایی است که در اینجا می خواهیم آن را شخصی سازی کنیم.

در تنظیمات ویندوز، روی گزینه “Personalization” کلیک کنید.

میانبر پوشه های مختلف

در قسمت Personalization، گزینه “Start” را از نوار کناری انتخاب نمایید.

در تنظیمات Start، به پایین پنجره رفته و روی “Choose Which Folders Appear On Start” کلیک نمایید.

میانبر پوشه های مختلف

در صفحه “Choose Which Folders Appear On Start”، یک لیست طولانی از پوشه ها و میانبرهای پر کاربرد دیده می شود که هرکدام از آن ها از یک گزینه برای فعال سازی برخوردار هستند. برای اینکه یکی از این موارد، در نوار کناری میانبرهای منوی Start نمایش داده شود، روی کلید فعال سازی آن کلیک کنید تا “On” شود. اگر می خواهید هرکدام از این موارد را پنهان کنید، کلید کنار آن ها را روی حالت “Off” تنظیم کنید.

میانبر پوشه های مختلف

دفعه بعد که منوی Start را باز می نمایید، میانبرهایی که فعال نموده اید به صورت یک لیست عمودی در سمت چپ منوی Start مشاهده می شوند. به عنوان مثال، در اینجا ما همه میانبرهای ممکن را فعال کرده ایم.

میانبر پوشه های مختلف

اگر تمام آیکون میانبری هایی که فعال کرده اید، در این قسمت دیده نمی شوند، به این معنی است که طول منوی Start شما خیلی کوتاه است. برای تغییر اندازه آن، روی لبه بالای منوی Start کلیک کنید و آن را به سمت بالا بکشید تا طول آن افزایش یابد. در این حالت فضای بیشتری برای تمام آیکون میانبر ها فراهم می گردد.

مرتبط: نحوه انتخاب رنگ دلخواه برای منوی Start

میانبر پوشه های مختلف

اگر می خواهید لیبل های آیکون میانبرها را مشاهده کنید، با نشانگر ماوس، روی نوار کناری میانبر منوی Start بروید (یا روی دکمه منو سه خطی در بالای نوار کناری کلیک کنید) تا نوار کناری گسترش یابد.

میانبر پوشه های مختلف

با کلیک بر روی هر یک از میانبرها، که به پوشه های خاصی اختصاص داده شده اند (مانند میانبرهای “Music”،”Videos” یا “Pictures”)، مستقیماً به مکان مناسب این میانبر در Windows File Explorer انتقال داده می شوید.

مرتبط : برطرف کردن مشکل کندی نمایش منوی زمینه ای در File Explorer ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید