سرصفحه ها و پاورقی های صفحه گسترده Google Sheets قابل مشاهده نیستند و فقط زمانی که تصمیم به چاپ یک صفحه گسترده بگیرید، سر صفحه و پاورقی آن نمایان می شود. اگر می خواهید سرصفحه ها و پاورقی ها را به صفحه گسترده Google Sheets خود اضافه کنید، لازم است که از منوی تنظیمات چاپگر استفاده نمایید – در مقاله پیش رو نحوه استفاده از این روش را توضیح می دهیم.

مرتبط : آموزش هایلایت کردن یک ردیف در Google Sheets

برای شروع، صفحه گسترده Google Sheets که داده های شما در آن وجود دارد را باز کنید. در بالای صفحه، به منظور مشاهده منوی تنظیمات چاپگر سند خود، روی مسیر File > Print کلیک کنید.

در منوی “Print Settings”، می توانید طرح بندی و صفحه آرایی صفحه گسترده خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید تا برای چاپ مناسب شود. برای افزودن سر صفحه یا پاورقی جدید، بر روی دسته ” Headers and Footers ” در منوی سمت راست کلیک کنید.

Google Sheets

لیستی از گزینه های موجود برای سر صفحه ها و پاورقی ها ظاهر می گردد. برای فعال کردن آن، روی کادر تأیید کنار گزینه از پیش تعیین شده (به عنوان مثال، ” Page Numbers “) کلیک نمایید.

مرتبط : بهترین راهنمای مبتدیان برای استفاده از Google Sheets

Google Sheets

می توانید شماره صفحه، عنوان workbook، نام برگه یا تاریخ و زمان فعلی را به صفحه چاپی خود اضافه کنید. گوگل به طور خودکار تعیین می کند که آیا این موارد را در سر صفحه قرار دهد یا در قسمت پاورقی.

به عنوان مثال، شماره صفحات به طور خودکار در قسمت پاورقی قرار می گیرد، در حالی که عنوان workbook در قسمت سر صفحه جای می گیرد. اگر می خواهید موقعیت یک گزینه از پیش تعیین شده را تغییر دهید یا یک متن سفارشی را به سر صفحه یا پاورقی اضافه کنید، روی گزینه “Edit Custom Fields” کلیک کنید.

مرتبط : نحوه سایه انداختن بر روی ردیف ها و ستون های Google Sheets

نمای چاپ در سمت راست تغییر می کند و به شما این امکان را می دهد تا کادرهای متنی موجود در سر صفحه یا پاورقی را ویرایش کنید. برای ایجاد تغییرات در سر صفحه یا پاورقی، روی کادر متنی مورد نظر کلیک کنید.

زمانی که برای ذخیره تغییرات آماده شدید، روی گزینه “Confirm” در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید تا به منوی “Print Settings” برگردید.

مرتبط : بهترین روش افزودن متن جایگزین در گوگل شیت

Google Sheets

اگر از تغییراتی که در سر صفحه یا پاورقی این صفحه ایجاد کرده اید، راضی هستید، در سمت راست بالای صفحه روی گزینه “Next” کلیک کنید.

Google Sheets

اکنون به منوی گزینه های مرورگر یا چاچگر سیستم عامل خود منتقل می شود. در اینجا می توانید تنظیمات چاپ بیشتری برای این صفحه گسترده، مانند تعداد نسخه هایی که می خواهید چاپ کنید را تعیین نمایید.

تغییراتی که در سر صفحه یا پاورقی خود ایجاد کرده اید به صورت خودکار ذخیره می شوند و همچنین در نسخه هایی که در آینده از این صفحه گسترده Google Sheets چاپ می کنید نیز اعمال می شوند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید