بهترین راه برای ساماندهی و بررسی ایمیل ها، جهت دهی به این ایمیل ها در هنگام دریافت آن هاست. در دستگاه های اندرویدی، در قسمت پایین اعلان های Gmail دو گزینه مختلف وجود دارد: گزینه “Archive” و “Reply”. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه گزینه Mark as Read را به Gmail  اضافه کنید.

مرتبط : نحوه ارسال ایمیل به صورت پیوست با استفاده از برنامه Gmail

گزینه های “Archive” و “Reply”، گزینه های مفیدی هستند، اما علامت گذاری یک ایمیل تحت عنوان “خوانده شده” نیز کاملا مفید خواهد بود. بارها آمده است که نمی توانستید بلافاصله به یک ایمیل پاسخ دهید، اما می خواهید آن ایمیل را در صندوق ورودی خود ذخیره کنید تا بعداً به آن پاسخ دهید. امکان انجام این کار از طریق اعلان ایمیل، منجر به صرفه جویی زیادی در زمان می شود.

Gmail به شما این امکان را می دهد تا در صورت تمایل گزینه دوم را یکی از موارد “Archive” یا ” Delete ” انتخاب کنید، اما همه قابلیت های سفارشی سازی در اینجا به پایان می رسد. برای افزودن گزینه “Read”، لازم است که از یک برنامه پولی به نام AutoNotification استفاده کنیم.

مرتبط : چگونه مخاطبین Gmail جدید را پیدا کنیم

این برنامه اعلان های Gmail را رهگیری می کند، آن ها را از نو می سازد و گزینه “Read” را به آن اضافه می کند. با این حال، این حالت  تنها درصورتی امکان پذیر است که به برنامه اجازه دهید ایمیل های شما را بخواند. این مورد معامله ای بر سر حفظ حریم خصوصی شما است و شما باید در مورد اینکه آیا می خواهید همچین اجازه به این برنامه بدهید یا خیر، تصمیم بگیرید.

برای شروع، برنامه AutoNotification را از Google Play Store در گوشی تلفن یا تبلت اندرویدی خود بارگیری کنید.

وقتی برنامه را برای اولین بار باز می کنید، باید به آن اجازه دسترسی به عکس ها، رسانه ها و فایل های موجود در دستگاه خود را بدهید. برای دادن اجازه دسترسی، بر روی گزینه “Allow” ضربه بزنید.

مقدمه ای نمایش داده می شود که توضیح می دهد این برنامه از چه قابلیت هایی برخوردار است. برای بستن این پیام از حرکت یا دکمه Back استفاده کنید.

سپس بر روی “Gmail Buttons” ضربه بزنید.

برای پیوند دادن حساب Google خود به برنامه AutoNotification، روی “Add Account” ضربه بزنید.

هشداری ظاهر می شود که به شما اطلاع می دهد سرویس ردیابی اعلان ها در حال اجرا نمی باشد. این برنامه به این طریق اعلان های Gmail را تشخیص می دهد. برای فعال شدن آن روی گزینه “OK” ضربه بزنید.

مرتبط : چگونه قابلیت Out of office سرویس Gmail را فعال کنیم؟

به تنظیمات “Notification Access” اندروید هدایت می شوید. روی “AutoNotification” ضربه بزنید.

گزینه “Allow Notification Access” را فعال کنید.

اگر مشکلی با دسترسی این برنامه به فایل های خود ندارید، در پیام تایید باز شده، روی گزینه “Allow” ضربه بزنید.

روی پیکان های بازگشت موجود در بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید تا دوباره به منوی “Gmail Buttons” در برنامه AutoNotification  بازگردید. یک بار دیگر روی “Add Account” ضربه بزنید.

مرتبط : چگونه می‌توان در Gmail ارسال‌کنندگان خاصی را مسدود کرد

هشدار دیگری ظاهر می شود. این هشدار توضیح می دهد که این ویژگی با ایمیل هایی که لیبل دارند، کار نمی کند. برای ادامه روی “OK” ضربه بزنید.

در این قسمت است که باید هزینه مربوطه را پرداخت کنید. می توانید برای استفاده از یک دوره آزمایشی هفت روزه روی گزینه “Start Trial” ضربه بزنید تا ببینید که آیا این برنامه را دوست دارید و می خواهید برای باز کردن قفل دائمی این برنامه، ۹۹ سنت هزینه پرداخت کنید یا خیر.

پس از شروع دوره آزمایشی یا باز کردن قفل این ویژگی، از شما خواسته می شود با سیاست حفظ حریم خصوصی موافقت کنید. روی “Read Policy” ضربه بزنید و سپس هر زمان که آن را مطالعه نمودید، روی گزینه “Agree” ضربه بزنید.

در آخر، پنجره “Choose an Account” ظاهر می شود. حساب Google ای را که می خواهید گزینه “Read” را به آن اضافه کنید، انتخاب نمایید.

Mark as Read به اعلان های Gmail

برای دادن مجوز به برنامه AutoNotification برای “مشاهده ایمیل ها و تنظیمات ایمیل شما” و “مشاهده و اصلاح ایمیل ها بدون حذف آن ها” روی گزینه “Allow” ضربه بزنید. این برنامه به همین ترتیب اعلان های Gmail شما را بازسازی می کند.

Mark as Read به اعلان های Gmail

برای تأیید، روی “Allow” در پیام بازشو ضربه بزنید.

Mark as Read به اعلان های Gmail

سپس چند عدد هشدار امنیتی برای اطلاع از دسترسی برنامه AutoNotification به حساب Google شما ارسال می شود – دریافت این هشدارها طبیعی است.

Mark as Read به اعلان های Gmail

حالا گزینه “Read” در اعلان های Gmail شما وجود خواهد داشت! اگر از این مورد راضی هستید، می توانید تغییر در تنظیمات را در همین جا متوقف کنید.

Mark as Read به اعلان های Gmail

امکان افزودن دکمه های دیگر، علاوه بر گزینه “Read” نیز وجود دارد. برای دیدن گزینه های بیشتر، به بخش “Gmail Buttons” در برنامه AutoNotification بروید و سپس روی “Buttons” ضربه بزنید.

Mark as Read به اعلان های Gmail

کادر تأیید موجود در کنار هر گزینه ای که می خواهید به اعلان های Gmail شما اضافه شود را انتخاب کنید.

Mark as Read به اعلان های Gmail

با استفاده از این گزینه های جدید، صندوق ورودی ایمیل شما همیشه تحت کنترل و مرتب خواهد بود!

مرتبط : نحوه لغو ارسال یک ایمیل در Gmail

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید