حساب های گوگل (Google accounts) به طور کامل در دستگاه های اندرویدی ادغام شده اند. خوشبختانه اگر یک یا چند حساب کاربری شخصی و کاری مجزا داشته باشید، به راحتی می توانید چند حساب کاربری گوگل مختلف را در تلفن هوشمند یا تبلت اندرویدی خود بیافزایید.

احتمالاً شما یک حساب کاربری گوگل را به دستگاه اندرویدی خود اضافه کرده اید که این حساب کاربری همان حسابی است که هنگام تنظیم گوشی ار آن استفاده کرده اید. اگر برای کار و بیزینس خود نیز یک حساب کاربری گوگل مجزا دارید، می توانید آن را نیز اضافه کنید و به ایمیل ها، اسناد و فایل های کاری خود دسترسی پیدا کنید. در این مقاله نحوه انجام این کار آورده شده است.

در ابتدا در یک تلفن یا تبلت اندرویدی، انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید (بسته به سازنده دستگاه شما یک یا دو بار این کار را انجام دهید) و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا منوی Settings باز شود.

سپس به سمت پایین پیمایش کنید و بخش “Accounts” را انتخاب کنید.

به سمت پایین صفحه بروید و در زیر تمام حساب های موجود روی گزینه “Add Account” ضربه بزنید.

در این قسمت، همه برنامه های موجود در دستگاه خود که می توانند حساب کاربری اضافه کنند را مشاهده می کنید. برنامه مورد نظر  که ما در اینجا می خواهیم، برنامه “Google” است.

حساب کاربری گوگل

اولین کاری که از شما خواسته می شود انجام دهید، این است که هویت خود را تأیید کنید. این کار برای محافظت از شما در برابر تلاش های احتمالی دیگران برای افزودن حساب کاربری به دستگاه شما انجام می شود. هر کدام از روش های امنیتی صفحه قفل یا lock screen (PIN، رمز ورود، pattern (الگو)، حسگر اثر انگشت) را که برای قفل کردن دستگاه خود از آن ها استفاده می کنید، وارد نمایید.

در مرحله بعد، آدرس ایمیل یا شماره تلفن حساب Google خود را در کادر متنی تایپ کنید و روی گزینه “Next” ضربه بزنید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه “Create account” از این صفحه، یک حساب کاربری گوگل جدید ایجاد کنید.

حساب کاربری گوگل

رمز ورود خود را در کادر متنی وارد کنید و روی دکمه “Next” ضربه بزنید. اگر احراز هویت دو عاملی را فعال کرده باشید، پس از وارد کردن رمز ورود، یک مرحله امنیتی دیگر نیز خواهید داشت.

حساب کاربری گوگل

اکنون اطلاعاتی در مورد شرایط خدمات گوگل (Google Terms of Service)، شرایط خدمات Google Play و Google Privacy Policy مشاهده می نمایید. برای مطالعه بیشتر بر روی هر یک از این لینک ها کلیک کنید. هنگامی که آماده ادامه کار شدید، روی دکمه “I Agree” ضربه بزنید.

همه مراحل کار تمام شد. حالا می توانید این روند را برای هر تعداد حساب کاربری گوگل که قصد اضافه کردن آن ها را دارید، تکرار کنید.

اگر می خواهید حسابی را حذف کنید، به سادگی به Settings > Accounts برگردید و از این لیست گزینه Google account را انتخاب کنید. روی دکمه “Remove Account” ضربه بزنید.

حساب کاربری گوگل

کار شما تمام شد! اکنون می توانید از طریق تمام برنامه های گوگل خود به این حساب کاربری دسترسی پیدا کنید.

مرتبط: نحوه فعال کردن احراز هویت دو عاملی برای حساب کاربری گوگل با استفاده ازGoogle Authenticator

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید