غالبا در زندگی خاطراتی وجود دارد که می خواهید برای همیشه آنها را زنده نگه دارید و به خاطرتان بسپارید. بهترین راه برای این کار قرار دادن تصاویر این خاطرات در صفحه اصلی گوشی تلفن تان است. در اینجا نحوه اضافه کردن تصاویر به صفحه اصلی گوشی آیفون با استفاده از ویجت (widget) مختلف آورده شده است.

مرتبط : نحوه نمایش یا پنهان کردن اعلان ها در App Library آیفون

در گوشی آیفونی با نسخه iOS 14 و بالاتر از آن، می توانید ویجت ها را به صفحه اصلی گوشی اضافه کنید. ویجت های صفحه اصلی همه کاره هستند و می توانید با استفاده از آنها یادآوری ها، تقویم و حتی عکس های خود را بر روی صفحه اصلی گوشی مشاهده کنید.

اپل از یک ویجت Photos داخلی برخوردار است که عکس های تصادفی را از کتابخانه تصاویر گوشی به شما نشان می دهد. اما در صورتی که ۲۰،۰۰۰ تصویر در iCloud Photos خود داشته باشید، این روش برای مشاهده تصاویر چندان مفید نخواهد بود. بهتر است یک ویجت سفارشی ایجاد کنید تا فقط یک تصویر خاص یا چند عکس مورد علاقه شما را نشان دهد.

با استفاده از برنامه رایگان Widgetsmith، این کار به راحتی انجام خواهد شد.

مرتبط : نحوه غیرفعال کردن اعلان های منشن در iMessage آیفون و آیپد

نحوه ایجاد ویجت یک عکس سفارشی با استفاده از برنامه Widgetsmith

Widgetsmith به شما این امکان را می دهد تا ویجت ها را بر اساس الگوها ایجاد کرده و سفارشی نمایید. می توانید از یک عکس یا یک آلبوم استفاده کنید (ویجت تمام عکس های درون این آلبوم را به طور گردشی نشان می دهد).

پس از بارگیری برنامه Widgetsmith، ابتدا برنامه را باز کرده و به بخش  Settings > Permissions بروید تا اجازه دسترسی به عکس های موجود در گوشی را به این برنامه بدهید.

از الان به بعد وقتی به زبانه “Widgets” بروید، می بینید که برنامه Widgetsmith از قبل الگوهایی را برای ویجت های کوچک، متوسط ​​و بزرگ در نظر گرفته است. برای ایجاد یک ویجت جدید، روی دکمه “Add (Size) Widget” ضربه بزنید. اکنون ویجت مورد نظر که قصد ویرایش آن را دارید را انتخاب نمایید.

یک بار دیگر از وسط صفحه بر روی پیش نمایش ویجت ضربه بزنید.

اکنون از زبانه “Style”، به سمت پایین پیمایش کرده تا به بخش Custom برسید. در اینجا دو گزینه وجود دارد: Photo و Photos in Album.

اگر قصد شما اضافه کردن یک عکس منحصر به فرد است، گزینه “Photo” را انتخاب کنید.

روی زبانه “Selected Photo” ضربه بزنید و از اینجا گزینه “Choose Photo” را انتخاب کنید.

اکنون در کتابخانه تصاویر جستجو کرده و عکس دلخواه خود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب عکس، بر روی دکمه “Back” ضربه بزنید تا به صفحه پیش نمایش ویجت برگردید.

اگر می خواهید به جای یک تصویر یک آلبوم را انتخاب کنید، گزینه “Photo in Album” را انتخاب نمایید.

سپس از بخش “Selected Album”، آلبومی را انتخاب کنید که می خواهید در صفحه اصلی گوشی شما نمایش داده شود. برای بازگشت به صفحه پیش نمایش ویجت، روی دکمه “Back” ضربه بزنید.

در این قسمت در صورت تمایل می توانید نام ویجت را تغییر دهید. برای ذخیره نام جدید، روی دکمه “Save” ضربه بزنید. سپس برای ذخیره ویجت، یک بار دیگر دکمه “Save” را انتخاب کنید.

مرتبط : بهترین روش پنهان کردن تصاویر در آیفون و آیپد

نحوه اضافه کردن ویجت تصویر به صفحه اصلی گوشی آیفون

اکنون که ویجت تصویر را ایجاد کرده ایم، وقت آن رسیده است که آن را به صفحه اصلی گوشی خود اضافه کنید.

به صفحه اصلی آیفون خود، جایی که می خواهید ویجت مورد نظر را به آن اضافه کنید، بروید و روی صفحه اصلی ضربه بزنید و انگشت خود را روی این صفحه نگه دارید تا وارد حالت ویرایش صفحه اصلی شوید (که در این حالت آیکون ها شروع به حرکت می کنند).

اکنون از گوشه سمت چپ بالای صفحه بر روی آیکون “+” ضربه بزنید.

در این قسمت برنامه “Widgetsmith” را انتخاب کنید.

اکنون به بخش اندازه ویجت ایجاد شده در قسمت بالا (کوچک، متوسط ​​یا بزرگ) بروید و روی دکمه ” Add Widget” ضربه بزنید.

اکنون ویجت Widgetsmith را در صفحه اصلی گوشی خود مشاهده خواهید کرد، اما ممکن است در این حالت عکسی را نشان ندهد. برای ویرایش ویجت، وقتی آیکون های صفحه اصلی گوشی شما در حال حرکت هستند (حالت ویرایش آیکون های صفحه اصلی)، روی آیکون این ویجت ضربه بزنید.

از منو گزینه “Widget” را انتخاب کنید.

اضافه کردن تصاویر به صفحه اصلی آیفون

در اینجا به ویجتی که در بخش بالا ایجاد کرده ایم، باز گردید.

اکنون تصویر (یا تصاویر) خود را در این ویجت مشاهده خواهید کرد. می توانید ویجت را به هر نقطه ای از صفحه اصلی منتقل کنید. حالا از قسمت نوار Home، انگشت خود به سمت بالا بکشید یا دکمه Home را فشار دهید تا صفحه اصلی گوشی از حالت ویرایش خارج شود.

اضافه کردن تصاویر به صفحه اصلی آیفون

و این گونه کل این فرایند به اتمام می رسد. اکنون چند تصویر مختلف به صفحه اصلی گوشی آیفون خود اضافه کرده اید!

می توانید این روند را برای ایجاد چندین ویجت مختلف در اندازه های متفاوت، تکرار کنید. حتی می توانید دو ویجت تصویر را بر روی هم قرار دهید!

مرتبط : نحوه غیر فعال کردن خودکار ویژگی تصویر در تصویر گوشی آیفون

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید