حالت Theater اپل واچ (Cinema mode) از روشن شدن صفحه ساعت با هر بار تکان دادن دست، جلوگیری می کند. آیا امکان فعال کردن خودکار این ویژگی در هر زمان دلخواهی وجود دارد؟ در مقاله پیش رو نحوه جلوگیری از روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ شرح داده شده است.

اگر دوست ندارید که اپل واچ شما در حین کار یا هنگام دراز کشیدن در تخت قبل از اینکه به خواب بروید، روشن شود، می توانید حالت تئاتر ساعت خود را به طور خودکار فعال کنید.

مرتبط: چگونه اپل واچ می‌تواند به فعال ماندن شما کمک کند

فعال کردن حالت تئاتر برای جلوگیری از روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ را می توانید به صورت دستی از مرکز کنترل (Control Center) اپل واچ خود انجام دهید. برای نمایش مرکز کنترل، از صفحه اصلی ساعت، انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

سپس برای فعال کردن این حالت، روی آیکون “Theater” (که با نماد “تراژدی / کمدی” نشان داده شده است) ضربه بزنید.

با استفاده از برنامهShortcuts ، می توانید از زدن چندین ضربه اضافی در هر روز جلوگیری کنید (و همچنین دیگر لازم نیست که روشن یا خاموش کردن حالت تئاتر را به خاطر بسپارید). با ایجاد یک اتوماسیون، حالت تئاتر در یک زمان مشخص به طور خودکار فعال یا غیرفعال می شود. این ویژگی برای اپل واچی در دسترس است که سیستم عامل watchOS 7 و نسخه های بالاتر را اجرا کند. برای استفاده از این ویژگی در گوشی آیفون، باید از نسخه iOS 14 و بالاتر از آن استفاده کنید.

مرتبط: ۲۰ نکته و ترفند برای اپل واچ (Apple Watch)

برنامه “Shortcuts” را در گوشی آیفون خود باز کرده و به برگه “Automation” بروید.

در این قسمت روی دکمه “+” در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

گزینه “Create Personal Automation” را انتخاب کنید.

گزینه “Time of Day” را انتخاب نمایید.

زمانی که خواستار فعال شدن حالت Theater  هستید را تنظیم کنید. اگر می خواهید این  اتوماسیون به صورت روزانه اجرا شود، گزینه “Daily” را انتخاب کنید. سپس روی دکمه “Next” در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

حالا زمان ساخت میانبر است. روی دکمه “Add Action” ضربه بزنید.

عملکرد “Set Theater Mode” یا “Set Cinema Mode” را جستجو کرده و آن را اضافه نمایید. نام این ویژگی در مناطق مختلف جغرافیایی، متفاوت است.

روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

به طور پیش فرض، گزینه “On” انتخاب شده است.

روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

اگر می خواهید اتوماسیونی را برای غیرفعال کردن حالت تئاتر ایجاد کنید، روی دکمه “On” ضربه بزنید و از پیام ظاهر شده گزینه “Off” را انتخاب کنید.

روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

اکنون روی دکمه “Next” ضربه بزنید.

روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

برای اینکه این اتوماسیون واقعاً به صورت خودکار اجرا شود، روی کلید کنار “Ask Before Running” ضربه بزنید تا الزامات آن را غیرفعال کنید.

روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

دکمه “Don’t Ask” را از پیام ظاهر شده انتخاب کنید.

روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

اکنون روی دکمه “Done” در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید تا اتوماسیون ذخیره شود.

برای ایجاد اتوماسیون دیگر برای غیرفعال کردن حالت تئاتر، این فرآیند را تکرار نمایید. مطمئن شوید که گزینه “Off” را از عملکرد “Set Theater Mode” انتخاب کرده اید.

در هنگام فعال شدن میانبر، اعلانی در مورد آن دریافت می نمایید.

روشن شدن خودکار صفحه اپل واچ

راه اندازی اتوماسیون در یک ساعت خاص از روز، فقط بخش اندکی از کارهایی است که می توانید با اتوماسیون ها انجام دهید. امکان فعال سازی میانبرها بسته به موقعیت مکانی، درصد باتری و موارد دیگر نیز وجود دارد. در راهنمای اتوماسیون های میانبرها در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید