احتمالا تماس های هرزنامه بدترین مورد در رابطه با گوشی های تلفن همراه محسوب می شود. خوشبختانه، ابزارهایی برای کمک به این موضوع ایجاد شده است. در مقاله پیش رو شما نحوه تنظیم “تماس های تأیید شده یا Verified Calls” را با استفاده از یکی از برنامه های خود گوگل در تلفن های اندرویدی نشان خواهیم داد.

Verified Calls یکی از ویژگی های موجود در برنامه “Phone by Google” است. گوگل برای تأیید هویت تماس گیرنده، نشان دادن دلیل تماس و حتی نمایش لاگ ها با مشاغل مختلف کار می کند. برنامه Google Phone در بیشتر دستگاه های اندرویدی، از جمله گوشی های سامسونگ قابل نصب است (اگر از قبل نروی دستگاه شما صب نشده باشد).

تماس های تأیید شده یا Verified Calls

بعد از نصب Phone توسط برنامه Google، این برنامه باید به عنوان برنامه تلفن پیش فرض گوشی شما تنظیم شود. اگر در اولین بار پس از باز کردن این برنامه، دستورالعمل انجام این کار را فراموش کرده اید، می توانید این کار را به صورت دستی نیز انجام دهید. روند کار بسته به تلفن شما ممکن است کمی متفاوت باشد، اما مسیر انجام این روند چیزی شبیه Settings > Apps >Default Apps > Phone خواهد بود.

تماس های تأیید شده یا Verified Calls

مرتبط: نحوه استفاده از رابط جدید Play Store در دستگاه های اندرویدی

نظیم “تماس های تأیید شده یا Verified Calls”

اکنون بیایید تا Verified Calls را فعال کنیم. برنامه Phone گوگل را باز کنید و روی آیکون منوی سه نقطه ای موجود در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

تماس های تأیید شده یا Verified Calls

“Settings” را از این منو انتخاب کنید.

تماس های تأیید شده یا Verified Calls

از فهرست Settings، روی “Spam and Call Screen” ضربه بزنید. همچنین ممکن است نام این گزینه “Caller ID and Spam” باشد.

تماس های تأیید شده یا Verified Calls

در مرحله بعدی، کلید کنار گزینه “Verified Calls” را روشن کنید.

با این کار شما به صفحه ای منتقل می شوید که از شما درخواست می کند تا شماره تلفن مورد نظر را به حساب Google خود اضافه نمایید. این کار برای استفاده از Verified Calls ضروری است. اگر با این شرایط موافق هستید، روی “Yes, I’m In” ضربه بزنید.

Verified Calls

شما به صفحه قبلی بازگردانده می شوید و کلید “Verified Calls” روشن خواهد بود. در زیر مثالی از تفاوت بین تماس عادی و تماس تأیید شده را آورده ایم.

برای Verified Calls، اطلاعات بیشتری بر روی صفحه دریافت می کنید که به شما کمک می کند تا تماس های هرزنامه و تماس های واقعی را هم دیگر تشخیص دهید.

مرتبط: نحوه استفاده از Google Duo برای برقراری تماس ویدیویی در وب

howtogeek.com

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید