کیس های کامپیوتر در همه شکل، سایز و ویژگی های مختلف موجود هستند- باید بدانید که کدام یک از این کیس ها، برای نیازهای شما مناسب هستند.

مهم نیست که رایانه تان را در مرکز دفتر کار خود قرار می دهید یا اینکه آن را در زیر میز کارتان می گذارید ، خریدن یک کیس مناسب برای کامپیوتر شخصی، همیشه مهم است.

در کمترین حالت ، شما کیسی برای کامپیوتر شخصی خود می خواهید که اندازه مناسبی با توجه به نیازهای شما داشته باشد و فضای لازم برای تمام سخت افزارها و دستگاه های USB شما نیز فراهم کند. اما برخی از کیس های PC امکانات خیلی بیشتری را ارائه می دهند. فضای داخلی بزرگ ، دمای پایین تر ، صدا خفه کن ، پشتیبانی از خنک کننده آبی و پنل های شیشه ای شیک یا نورپردازی RGB فقط چند مورد از این امکانات ویژه هستند.

تازه ترین ها در رابطه با کیس PC

به دلیل تعرفه بندی ایالات متحده در مورد محصولات چینی ، قیمت کیس ها بالا رفته است. انتظار می رود مبلغی بیشتر از یک سال پیش برای هر کیس – ۱۰ تا ۲۵ دلار – بپردازید.

اندازه، برای کیس های PC اهمیت دارد

قبل از هر چیزی، تصمیم بگیرید که اندازه کیس مورد نیاز شما چقدر باید باشد. سه اندازه کلی برای کیس وجود دارد: ارتفاع کامل، میان ارتفاع و  ITX کوچک.

کیس های ارتفاع کامل و میان ارتفاع هر دو مناسب برای مادربردهای استاندارد ATX – تقریباً رایج ترین اندازه مادربرد-هستند. هر دو همچنین می توانند مادربردهای micro-ATX کوچکتر را در خود جای دهند. اندازه دقیق از هر کیسی به کیس دیگر ، متفاوت است ، اما بیشتر کیس های میان ارتفاع، تقریباً ۱۸ اینچ ارتفاع و تقریبا ۸ اینچ عرض دارند. احتمالاً رایانه های شخصی میان ارتفاع رایج ترین فاکتور فرم هستند و فضای کافی برای جا دادن سیستم هایی با یک کولر CPU حلقه بسته ، دو کارت گرافیک و فضای ذخیره سازی زیادی، دارند.

کیس های ارتفاع کامل خیلی بزرگ هستند.

کیس های ارتفاع کامل بسیار بزرگ و حجیم هستند. غالباً بیش از ۲۰ اینچ ارتفاع دارند و مرتفع تر و عریض تر از کیس های میان ارتفاعی هستند ، اگر شما یکی از افراد نادری هستید که از مادربرد عظیم Extended-ATX استفاده می کنید ، این کیس ها برای شما ایده آل هستند. (مادربردهای X399 Asus برای تراشه هایAMD Threadripper  ، EATX هستند.)

همچنین اگر قصد تجهیز قطعات خود را با خنک کننده آبی بزرگ (یا عادی) ، ذخیره سازی زیاد یا نصب کارتهای گرافیکی ۳- و ۴ طرفه ، دارید، کیس ارتفاع کامل را در نظر داشته باشید. کیس های ارتفاع کامل معمولاً فن های بیشتری را پشتیبانی می کنند و همچنین ۵.۲۵ اینچ قفسه درایو دارند. و فضای اضافی مطمئناً در حین چینش داخل کیس، کاربردی است.

کیس های ITX کوچک ، کاملا برعکس کیس های PC تمام ارتفاع هستند که برای مادربردهای کوچک ITX ساخته شده اند. برخی از این کیس ها می توانند به طرز شگفت انگیزی کوچک باشند و حتی داخل محفظه های سینمای خانگی نیز جا می شوند ، اما قسمت های محکم می توانند با برخی از سخت افزارها، مشکل عدم سازگاری ایجاد کنند. انتظار نداشته باشید که در اکثر کیس های  ITX کوچک، از خنک کننده مایع یا یک خنک کننده بزرگ CPU استفاده کنید. برخی کیس های  ITX کوچک از کارتهای گرافیکی با طول کامل پشتیبانی نمی کنند. به حداکثر طول مورد تایید، قبل از خرید را دقت کنید. سرانجام ، در این شاسی های فضا محدود، فضای سخت افزاری اضافی وجود ندارد ، بنابراین محدود به تنظیمات مقدماتی سیستم خواهید بود. این کیس ها برای جا گذاری بخش های LAN بسیار عالی هستند!

Bitfenix Portal یک انحنای منحصر به فرد روی کیس های ITX کوچک با طراحی برگرفته از بازی محبوب Valve ، قرار می دهد.

بعضی مواقع کیس های “ارتفاع کوتاه” را مشاهده خواهید کرد ، که برای مادربردهای micro-ATX در اندازه mini-ITX و میان ارتفاع موجود هستند. این کیس ها کم یاب تر از بقیه هستند.

ملاحظات قیمت برای کیس های PC

هنگامی که تصمیم گرفتید که کیس PC شما چه اندازه ای داشته باشد ، مرحله بعدی مشخص کردن بودجه شما است.

اگر ۵۰ دلار یا کمتر هزینه می کنید ، با یک اسکلت کلی ، کیس ساده ای با چند ویژگی اضافی روبرو شوید. برای داشتن حداکثر جریان هوا ، کیسی را انتخاب کنید که دارای دو فن باشد ، یکی در قسمت جلوی کیس و دیگری در قسمت عقب ، که به خنک شدن کیس کمک می کند. البته گزینه ای در این محدوده قیمت ، با این ویژگی غالبا یافت نمی شود.

یکی از به صرفه ترین کیس های رایانه ای که داخل در آن چیده ام ، Tesseract Deepcool بوده است (۵۰ دلار در Newegg). این کیس میان ارتفاع مقرون به صرفه دارای فضای مناسب ، دو مورد فوق الذکر از فن های کیس و قفسه درایو است – اگرچه کارت های خیلی بلند مانند Asus ROG Strix در آن جا نمی شوند. قیمت آن کاملا مناسب است. تا پایان مقاله توصیه های بیشتری را ارائه خواهیم داد .

محصولاتی در بازه قیمتی ۵۰ تا ۱۵۰ دلار در طی چند سال گذشته پیشرفت های زیادی داشته اند. در میان رده ها، از نظر طراحی و ساخت تنوع زیادی یافت می شود. مانند همیشه ، حتما اندازه ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کیس مورد نظر شما می تواند تمام سخت افزارها را در خود جا دهد ، و همچنین به ویژگی های اضافی توجه کنید. در این محدوده قیمت موردهای زیادی وجود دارد ، به خصوص اگر هزینه مورد نظرتان را کمی بالا ببرید.

کیس کامپیوتر خیلی خوب

عدم وجود قفسه درایو ۵.۲۵ اینچی به شما امکان می دهد سخت افزارهای قدرتمند زیادی را در داخل Corsair Carbide 400C قرار دهید.

ویژگی ها صرفاً برای ترجیح شخصی یا برای ساخت داخل کیس مورد نیاز شما هستند. برخی کیس ها برای داشتن کارایی بالاتر با تعداد فن های بیشتری ساخته شده اند. سایر کیس ها روی طراحی بی سرو صدا تمرکز می کنند. برخی از کیس ها – به ویژه بیشتر کیس های Corsair – حتی  قفسه های درایو ۵.۲۵ اینچی را برای گردش بهتر هوا حذف می کنند. در این دامنه قیمت ، در کنار جزئیات مدیریت کابل بهتر ، طراحی کم ابزارتر و زیبایی های چشم نواز مانند چراغ RGB یا صفحه های جانبی شیشه ای ، می توانید در بعضی کیس ها سازگاری با خنک سازی آبی را نیز ببینید. به زودی به جزئیات ویژگی ها خواهیم پرداخت ، اما هنگام خرید کیس رایانه شخصی ، حدود قیمت ۱۰۰ دلار نقطه بهینه برای داشتن بهترین عملکرد نسبت به قیمت، است.

هنگامی که مبلغ پرداختی را ۱۵۰ دلار یا بیشتر از آن افزایش دهید، باید از یک رایانه شخصی انتظار داشته باشید که هم در عملکرد و هم در آکوستیک عالی باشد ، و از گزینه های اتصال و ویژگی های مفید بهره ببرد. برخی از این ها خیلی زیاد هستند. در اینجاست که بیشتر کیس های ارتفاع کامل یافت خواهند شد. مواد بکار رفته در ساخت کیس های بلند،  شیک تر است ، موادی از آلومینیوم و شیشه حرارت داده شده که در این کیس ها بسیار متداول تر از کیس هایی با بودچه کمتر و میان رده است.

همچنین کیس هایی با مفاهیم عجیب غریب مانند کیس موتوری شده In Win H-Tower که مانند یک گل (ویدیوی فوق) ، یا ماشین مسابقه Cougar Conquer (350 دلار در Newegg) باز می شود. وقتی که در حال خرید یک کیس رایانه شخصی هستید که پرچمدار شکوه و زیبایی است ، مراقب باشید. اغلب این کیس ها عملکرد را فدای اشکال عجیب و غریب خود می کنند.

زیبایی شناسی کیس PC

اطمینان حاصل کنید که ظاهر کیسی که خریداری می کنید را دوست دارید! تا چندین سال قرار است به آن نگاه کنید ، بنابراین سطحی از آن نگذرید. هر فروشگاه آنلاینی، کیس شخصی را از زوایای مختلف در صفحه فروشگاه خود نشان می دهد ، بنابراین هیچ بهانه ای برای خرید کیس زشت ندارید.

کیس های PC در رنگ ها ، مواد و طرح های مختلف ارائه می شوند. اگر نمی خواهید وقت خود را صرف تمیزکردن کابل کشی داخلی کنید، کیس هایی با پنجره جانبی را نادیده بگیرید.

 

کیس کامپیوتر خیلی خوب

این کیس دارای یک پنجره جانبی است اما من تمام پنل جانبی آن را برای این تصویر خارج کرده ام.

یک کیس PC بخرید: ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید

گذشته از ابعاد کلی و قیمت ، پشتیبانی از ویژگی های مختلف، بزرگترین تفاوت در هنگام خرید کیس کامپیوتر است. هرچه هزینه بیشتری برای خرید کیس خود هزینه کنید ، کیس بهتر خواهید داشت. در اینجا نگاه سریعی به بسیاری از ویژگی هایی که در کیس های مدرن رایانه شخصی موجود هستند ، خواهیم داشت و از موارد کاربردی، قبل از اینکه به موارد اضافی بپردازیم، شروع می کنیم.

قفسه های درایو و محل های نصب SSD: همانطور که قبلاً چند بار به آن اشاره کردیم ، مطمئن شوید که یک کیس کامپیوتر دارای درایوهای ۲.۵ اینچی و ۳.۵ اینچی کافی برای قرار دادن درایوهای ذخیره سازی شما باشد. برخی از کیس ها شامل محل های نصب SSD در قسمت عقب سینی مادربرد نیز می باشند و اگر در جلوی رایانه خود به قفسه ۵.۲۵ اینچی نیاز دارید تا یک درایو نوری ، کنترل کننده فن یا هر چیز دیگری را در آن قرار دهید ، دقت کنید که کیس شما شامل آن باشد. چندین کیس برای بهبود جریان هوا از فن (های) جلو ، قفسه های ۵.۲۵ اینچی را در حال حذف کرده اند که مهمترین آنها چندین کیس از Corsair است.

کیس کامپیوتر خیلی خوب

برخی از کیس ها بست های ساده تری دارند تا نصب سخت افزارها را آسان کنند.

طراحی با ابزار کمتر: در گذشته ، تقریباً همه چیز در کیس PC ، فقط به یک پیچ گوشتی فیلیپس احتیاج داشت نه چیز بیشتری. طراحی کم ابزار تقریباً در کیس های متوسط ​​و رده بالا فراگیر است ، استفاده از انگشت شست برای بستن قطعات داخلی ، پیچاندن ، ضربه زدن و یا استفاده از مکانیسم های بدون ابزار در قفسه های درایو.

مدیریت کابل: به دنبال کیسی باشید که در روی سینی مادربرد خود دارای بریدگی هایی باشد، که به شما امکان دهد کابل کشی را از طریق قسمت پشتی کیس خود انجام دهید. آنچه که خارج از دید است ، خارج از ذهن است. کیس های PC ارزان، معمولاً دارای سوراخ های غول پیکر ساده در سینی مادربرد هستند ، در حالی که گزینه های میان رده اغلب شامل دسته های لاستیکی در سوراخ های خود هستند تا همه چیز را مرتب تر کنند. برخی کیس ها شامل جای بستن یا حتی پوشش سیمهای پشت سینی مادربرد جهت تمیز نگه داشتن کابل کشی شما هستند.

pcworld

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید