تغییر تصویر پس زمینه یکی از ساده ترین راه ها برای تازه کردن ظاهر دستگاه اندرویدی شما است. اگر می خواهید در این مورد کمی پیشرفته تر عمل کنید، می توانید تصویر پس زمینه سیستم خود را به گونه ای تنظیم کنید تا در طول روز به طور خودکار تغییر کند. در این مقاله نحوه تغییر تصویر پس زمینه یک دستگاه اندرویدی براساس زمان را نشان خواهیم داد.

به دو روش مختلف می توانید این کار را انجام دهید. ابتدا می توانید از یک برنامه تصویر پس زمینه زنده (live wallpaper) استفاده کنید که به طور خودکار متناسب با زمان روز تغییر می کند. روش دیگر به تنظیمات بیشتری احتیاج دارد، اما به شما امکان استفاده از تصاویر خاص را نیز می دهد. در زیر به بررسی هر دو روش می پردازیم.

مرتبط: نحوه تغییر تصویر پس زمینه ویندوز ۱۰ بر اساس زمان روز

نحوه استفاده و تغییر تصویر پس زمینه زنده (Live Wallpaper)

برنامه هایی که ما در این راهنما استفاده می کنیم، تصاویر پس زمینه زنده هستند. تصاویر پس زمینه زنده تصاویری هستند که به جای اینکه فقط یک تصویر ثابت باشند، به صورت پویا تغییر می کنند. قبل از اینکه به برنامه های مربوطه نگاهی بیندازیم، در ابتدا یاد می گیریم که چگونه یک تصویر پس زمینه زنده را تنظیم نماییم.

این فرآیند در اکثر گوشی ها و تبلت های اندرویدی یکسان است. با این وجود، بسته به سازنده دستگاه و اینکه از چه راه انداز برنامه ای برای صفحه اصلی سیستم استفاده می شود، این فرایند کمی متفاوت خواهد بود.

برای شروع، روی یک فضای خالی در صفحه اصلی دستگاه اندرویدی خود ضربه بزنید و انگشت خود را در آنجا نگه دارید.

در منوی زمینه ای ظاهر شده، روی “Styles & Wallpapers” ضربه بزنید.

صفحه مجموعه تصاویر پس زمینه بسته به راه انداز برنامه ها و سازنده دستگاه شما ممکن است متفاوت به نظر می رسد، اما حتما باید بخشی با نام “Live Wallpapers” در این قسمت وجود داشته باشد.

برنامه “تصویر پس زمینه زنده” ای را که می خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب نمایید.

پیش نمایش تصویر پس زمینه زنده باز می شود. اگر در اینجا گزینه های پیکربندی وجود دارد، روی آیکون چرخ دنده ضربه بزنید تا “Settings” باز شود. سپس روی گزینه “Apply” یا “Set Wallpaper” ضربه بزنید.

معمولاً گزینه ای برای تنظیم تصویر پس زمینه وجود دارد که امکان تنظیم این تصویر را فقط بر روی صفحه اصلی یا امکان تنظیم همزمان این تصویر بر روی صفحه اصلی و صفحه Lock را فراهم می کند.

استفاده از تصاویر پس زمینه زنده برای مطابقت با ساعات روز

تعدادی برنامه تصویر پس زمینه زنده در برنامه Google Play Store وجود دارد که می تواند متناسب با زمان روز یا حتی شرایط آب و هوایی تصویر پس زمینه را تغییر دهند. در زیر تعدادی از این برنامه ها را لیست کرده ایم:

  • YoWindow: این برنامه نشان دهنده آب و هوا، از ویژگی تصویر پس زمینه زنده نیز برخوردار است. می توانید از بین تعداد زیادی از مناظر طبیعی، مورد دلخواه خود را انتخاب کنید که بعضی از این تصاویر متحرک نیز می باشند. آب و هوا با تغییر مکان فعلی شما تغییر خواهد کرد.

  • Forest Live Wallpaper: این برنامه دارای یک جنگل مینیمالیستی با کوه هایی در پس زمینه است که از قابلیت نمایش آب و هوای لحظه ای نیز برخوردار است. همچنین می توانید از بین theme های مختلف، موردی را که متناسب با فصل فعلی است انتخاب نمایید. حتی می توانید با انتخاب رنگ درختان، زمین و کوه ها، تصاویر پس زمینه را کاملا سفارشی کنید.

تغییر تصویر پس زمینه در زمان های خاص

برنامه های “تصویر پس زمینه زنده” ذکر شده در بالا به طور خودکار در طول روز بسته به زمان، تغییر می کنند. اما اگر می خواهید کنترل بیشتری روی زمان تغییر تصویر پس زمینه سیستم خود داشته باشید، می توانید از برنامه ای به نام “Wallpaper Changer” استفاده کنید.

این برنامه به شما این امکان را می دهد تا تصاویر پس زمینه خاصی را برای استفاده در ساعات مشخصی از روز انتخاب کنید. برای تغییر تصویر پس زمینه به صورت روزانه، تغییر در هر روز صبح و شب یا هر چند ساعت یکبار، می توانید از این برنامه استفاده کنید. در مثالی که در اینجا می آوریم، تصویر پس زمینه را چهار بار در روز متناسب با ساعات روز تغییر می دهیم.

در ابتدا برنامه Wallpaper Changer را ازGoogle Play Store  موجود در دستگاه اندرویدی خود بارگیری کنید.

تغییر تصویر پس زمینه

قبل از اینکهWallpaper Changer  را به عنوان تصویر پس زمینه زنده تنظیم نماییم، باید این برنامه را طوری پیکربندی کنیم تا در طول روز تغییر کند.

برای انجام این کار، برنامه را در گوشی تلفن یا تبلت خود باز کنید و سپس کادر تأیید کنار گزینه ” Change Wallpaper Every ” را انتخاب کنید. روی پیکان کشویی ضربه بزنید و اگر نمی خواهید زمان کاملا دقیقی را مشخص کنید، یک بازه زمانی را انتخاب نمایید. اگر ترجیح شما تنظیم یک زمان مشخص است، در برگه “Change” روی علامت مثبت (+) موجود در پایین صفحه سمت راست ضربه بزنید.

تغییر تصویر پس زمینه

به قسمت “Event” رفته و بررسی کنید که حتما دکمه دایره ای کنار گزینه “Time” و همچنین هفت روز هفته انتخاب شده باشد. زمان این قسمت را به ۶ صبح تغییر دهید.

تغییر تصویر پس زمینه

در زیر قسمت “Event”، دکمه دایره ای کنار گزینه “Next Wallpaper” را از زیر بخش “Action” انتخاب کنید.

تغییر تصویر پس زمینه

به برگه “Change” برگردید و دوباره روی علامت بعلاوه (+)ضربه بزنید. این بار زمان را روی ساعت ۱۱ صبح تنظیم کنید و سپس “Next Wallpaper” را انتخاب کنید.

تغییر تصویر پس زمینه

با خیال راحت ساعت های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تکرار این روند در ساعات ۶ صبح، ۱۱ صبح، ۵ بعد از ظهر و ۹ شب رویدادهای مختلفی ایجاد کنیم. هر چهار مورد باید از “Next Wallpaper” به عنوان یک Action برخوردار باشند.

تغییر تصویر پس زمینه

در مرحله بعدی، تصاویر دلخواهی را برای استفاده به عنوان تصاویر پس زمینه انتخاب می کنیم. به برگه “Albums” بروید و سپس کادر تایید کنار گزینه “Default Album” را انتخاب کنید.

برای افزودن تصاویر به این آلبوم، روی علامت مثبت (+) در پایین صفحه سمت راست ضربه بزنید.

روی “Add Image” ضربه بزنید.

تغییر تصویر پس زمینه

از شما خواسته می شود تا به برنامه اجازه دسترسی به عکس ها، رسانه ها و فایل های خود را بدهید. برای ادامه روی گزینه “Allow” ضربه بزنید.

تغییر تصویر پس زمینه

تمام تصاویری را که می خواهید به این آلبوم اضافه کنید انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که ترتیب ظاهر شدن تصاویر در این پوشه، نحوه چرخش آنها را مشخص می کند.

تغییر تصویر پس زمینه

بعد از اضافه کردن تمام تصاویر، روی پیکان بازگشت در بالای صفحه سمت چپ ضربه بزنید.

اکنون آماده ایم تا این برنامه را به عنوان تصویر پس زمینه زنده دستگاه خود تنظیم کنیم. روی پیام نارنجی در بالا صفحه ضربه بزنید.

تغییر تصویر پس زمینه

با این کار صفحه پیش نمایش تصویر پس زمینه زنده باز می شود. روی “Apply” یا “Set Wallpaper” ضربه بزنید.

به طور پیش فرض، این برنامه از اولین تصویر موجود در پوشه استفاده خواهد کرد. اگر این مورد، تصویری نیست که می خواهید برای این ساعت از روز نمایش داده شود، یک بار دیگر “Default Album” را باز کنید و تصویر مناسب را انتخاب نمایید.

تغییر تصویر پس زمینه

روی “Set as Wallpaper” ضربه بزنید تا ترتیب تصاویر اصلاح شود.

تغییر تصویر پس زمینه

همه مراحل تغییر تصویر پس زمینه یک دستگاه اندرویدی براساس زمان را انجام داده اید! این برنامه اکنون بر روی تصاویری که در زمان مشخص شده انتخاب کرده اید، گردش می کند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید