Home مقالات آموزشی اندروید نحوه تغییر کشور در پروفایل گوگل پلی استور

نحوه تغییر کشور در پروفایل گوگل پلی استور

0
488

کشور ثبت شده در حساب کاربری گوگل پلی شما، مشخص می کند شما به چه محتواهایی از جمله برنامه، فیلم، کتاب، بازی ها و یا برنامه های تلویزیونی در بستر گوگل پلی دسترسی خواهید داشت. در این جا ما نحوه تغییر آن را آموزش می دهیم.

قبل از شروع کار، چند نکته شایان توجه است. گوگل به شما فقط یک بار اجازه می دهد تا کشور خود را تغییر دهید، به همین علت، از این فرصت باید به درستی استفاده کنید. شما همچنین موجودی حساب خود را از دست خواهید داد و باید روش پرداخت مخصوص کشور جدید را برای خریدها و شارژ حساب خود انتخاب کنید.

گوگل پلی استور را باز کرده و روی پروفایل خود در نوار جستجو ضربه بزنید. Settings را انتخاب کنید.

لیست General را باز کرده و Account and Devices Preferences را انتخاب کنید.

گوگل پلی

به بخش Country and Profiles رجوع کرده و کشور خود را پیدا کنید. در زیر نام کشور اکانت خود، گزینه Switch to the [Country] Play Store (در قسمت داخل کروشه، نام کشور مد نظر را خواهید دید) را خواهید دید. روی آن ضربه بزنید.

گوگل پلی

یک پنجره جهت تایید این عملیات به نمایش خواهد در آمد. Continue را جهت ادامه پروسه انتخاب کنید. در ادامه، شما روش پرداخت خود را انتخاب خواهید کرد.

گوگل پلی

اگر گزینه تغییر کشور اکانت خود را نمی بینید، دلایل متعددی می تواند درگیر این قضیه باشد. آدرس IP شما برای کشور ثبت شده در گوگل پلی شما می باشد، به این معنا که گوگل فکر می کند در همان کشور ثبت شده هستید. بخشی از سیستم Google Play Family Library بودن نیز می تواند باعث این محدودیت شود. در نهایت، احتمال دارد که شما قبلا در سال جاری، کشور خود را تغییر داده اید و گوگل این اجازه را تا سال آینده از شما گرفته است.

در آخر باید بدانید که این پروسه از سمت گوگل تا ۴۸ ساعت زمان می برد و امکان دارد اکانت گوگل پلی شما در این بازه زمانی، همان کشور ثبت شده قبلی را نمایش بدهد. همچنین لازم به یادآوری است که تغییر کشور، فقط یک بار در سال ممکن است. و دیگر همین! از محتواهای باز شده جدید در اکانت خود لذت ببرید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here