اگر در برنامه ورد می‌خواهید زبان دیگری غیر از انگلیسی تایپ ‌کنید، ممکن است بخواهید زبان رابط خود را در این برنامه  تغییر دهید. ممکن است قصد تغییر زبان ویرایشی، ابزارها یا حتی زبان کاربری را داشته باشید که در این صورت نیز برنامه  ورد راه‌کارهایی را برایتان فراهم کرده است. در این مقاله نحوه تغییر زبان در مایکروسافت ورد را آموزش خواهیم داد.

مرتبط : بهترین روش تبدیل صوت به متن در مایکروسافت ورد

افزودن پکیج‌های زبان برای آفیس

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پکیج‌های زبان برای زبان مورد نظرتان را اضافه کنید. این پکیج‌های زبان کاملا رایگان هستند و برای سیستم‌های ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی در دسترس هستند.

پس از ورود به صفحه پکیج های زبان آفیس، نسخه آفیس در حال استفاده خود را انتخاب کنید. سه زبانه را در بخش ” Step 1: Install the language accessory pack” پیدا خواهید کرد.

از لیست باز شده، زبان مورد نظر را انتخاب کنید. در این مثال از زبان ژاپنی استفاده خواهیم کرد.

پس از انتخاب، جزئیات بسته زبان زیر آن نشان داده می‌شود. در سمت راست پنجره، لینک مربوط به ویندوزی که در حال اجراست را انتخاب کنید.

اکنون از شما خواسته می‌شود که مکان دانلود برنامه را انتخاب کنید. این کار را انجام داده و آن را ذخیره کنید. سپس برنامه را باز کنید. بعد از آن، برنامه آفیس شما را در مسیر بارگذاری، راهنمایی خواهد کرد.

این روند ممکن است چند دقیقه طول بکشد، پس صبور باشید.

برای اطمینان از نصب صحیح بسته زبان، برنامه ورد را باز کرده و سپس “Options” را در پایین صفحه سمت چپ انتخاب کنید. (اگر سندی باز در ورد دارید، ابتدا باید روی “File menu” کلیک کرده و بعد روی “Options” کلیک کنید.

پنجره ” Word Options” ظاهر می‌شود. در سمت چپ پنجره باز شده، “Language” را انتخاب کنید.

در بخش ” Choose Editing Languages”، باید زبانهای نصب شده خود را مشاهده کنید.

اکنون پکیج زبان شما با موفقیت نصب شد، اکنون می‌توانید برخی از تنظیمات زبان موجود را بررسی کنید.

مرتبط : بهترین روش ایجاد الگوی کاغذ شطرنجی در مایکروسافت ورد

تنظیم ویرایش و ثابت کردن زبان

در لیست زبانهای موجود در بخش ” Choose Editing Languages”، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد، به گزینه ” Set as Default ” را در سمت راست مراجعه کنید.

نحوه تغییر زبان در مایکروسافت ورد

پیامی ظاهر می‌شود که به شما اطلاع می‌دهد زبان ویرایشی انتخاب شده شما با نصب مجدد آفیس، آسیب خواهد دید.  همچنین به شما هشدار می‌دهد که برخی از تنظیمات شما ممکن است تغییر کند، پس توجه داشته باشید. اگر می خواهید به بخش بعدی بروید، ” Yes” را انتخاب کنید.

نحوه تغییر زبان در مایکروسافت ورد

این تمام کاری است که برای تنظیم ویرایش و ثابت کردن زبان لازم است؛ با این حال اگر در Keyboard Layout با پیام Not Enabled از طرف زبان مواجه شدید، روی لینک کلیک کرده و دستورالعمل اضافه کردن پکیج زبان را دنبال کنید.

تنظیم کردن نمایش

اکنون زمان تغییر زبان در مایکروسافت ورد است. با انجام این کار گزینه‌ها، منوها، کنترل‌ها و اعلان‌های راهنما تغییر می‌کند. ما همچنان در پنجره ” Word Options” کار خواهیم کرد. این بار، بخش ” Choose Display Language ” را پیدا کنید. دو منوی جداگانه در اینجا خواهید دید: “Display Language” و “Help Language”. زبان مورد نظر را برای هر دو انتخاب کنید. همچنین باید ” Set as Default ” را برای هر دو انتخاب کنید. پس از پایان کار، روی ” OK” کلیک کنید.

نحوه تغییر زبان در مایکروسافت ورد

در این لحظه، شما باید آفیس را ریستارت کنید؛ این عملیات برای تغییر زبان لازم است.

نحوه تغییر زبان در مایکروسافت ورد

برای اطمینان از عملکرد صحیح، مایکروسافت ورد را ببنید و دوباره باز کنید.

نحوه تغییر زبان در مایکروسافت ورد

شما همه چیز را تنظیم کردید.

مرتبط : ۲۰ نکته که در مورد مایکروسافت و بیل گیتس که نمی دانستید

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید