بیشتر دنیا از سیستم Metric (متریک) استفاده می کند، در حالی که ایالات متحده هنوز هم از سیستم اندازه گیری Imperial استفاده می شود. بسته به اینکه به چه واحد اندازه گیری ای عادت کرده اید، شاید بخواهید واحد اندازه گیری برنامه ماکروسافت پاورپوینت را تغییر دهید. در این مقاله نحوه انجام این کار را شرح می دهیم.

یک گزینه داخلی برای تغییر واحد اندازه گیری در برنامه ماکروسافت Word وجود دارد، اما این گزینه در برنامه پاورپوینت وجود ندارد. ماکروسافت پاورپوینت در واقع از سیستم اندازه گیری رایانه ای که این برنامه روی آن نصب شده است، استفاده می کند، به این معنی که شما باید تنظیمات سیستم رایانه خود (نه تنظیمات برنامه پاورپوینت) را تغییر دهید تا واحد اندازه گیری این برنامه تغییر کند.

واحد اندازه گیری برنامه پاورپوینت را در ویندوز ۱۰ تغییر دهید

همه برنامه های مجموعه آفیس که در حال حاضر بر روی رایانه ویندوز ۱۰ شما در حال اجرا هستند را ببندید. در مرحله بعدی، با کلیک روی نماد ویندوز که در پایین صفحه قرار دارد، کنترل پنل را باز کنید، “Control Panel” را در نوار جستجو تایپ کنید و برنامه “Control Panel” را از نتایج جستجو انتخاب نمایید.

پنجره “All Control Panel Items” ظاهر می شود. روی گزینه “Region” کلیک کنید.

پنجره Region ظاهر می شود. در زبانه “Formats” که از قبل به این صفحه وارد شده اید، روی گزینه “Additional Settings” کلیک کنید.

اکنون در زبانه “Numbers” در پنجره “Customize Format” قرار خواهید گرفت. در اینجا، روی علامت پیکان رو به پایین در کادر کنار “Measurement System” کلیک کنید، سیستم اندازه گیری مورد نظر را انتخاب کنید (در اینجا سیستم Imperial تحت عنوان “U.S. ” ذکر شده است) و سپس بر روی گزینه ” Apply” کلیک کنید.

دفعه بعد که برنامه پاورپوینت را باز کنید، واحدهای اندازه گیری به واحد اندازه گیری ای که هم اکنون انتخاب کرده اید، تغییر می کنند.

واحد اندازه گیری پاورپوینت را در سیستم مک تغییر دهید

در سیستم عامل مک خود، از تمام برنامه های مجموعه Office که در حال حاضر بر روی سیستم شما در حال اجرا هستند، خارج شوید. سپس، روی نماد Apple در نوار منو کلیک کنید و گزینه “System Preferences” را از منوی باز شدنی انتخاب کنید.

در پنجره “System Preferences”، روی گزینه “Language & Region” کلیک کنید.

در اینجا، روی “Advanced” کلیک کنید.

در زبانه “General”، روی فلش بالا یا پایین در کنار کادر “Measurement Units” کلیک کنید و از منوی ظاهر شده، سیستم اندازه گیری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در آخر، روی گزینه “OK” کلیک کنید. دفعه بعد که ماکروسافت پاورپوینت را باز می کنید، واحدهای اندازه گیری به صورت سیستم اندازه گیری انتخاب شده، تغییر پیدا می کند.

howtogeek

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید