همه تلفن ها و تبلت های اندرویدی، یک نام عمومی متناسب با مدل (Pixel 5 ، Galaxy S20 و غیره) خود برخوردارند. اگر دستگاه های دیگر را به دستگاه خود متصل کنید، این نام گاهی اوقات نمایش داده می شود. کار ساده ای که به منظور جلوگیری از سردرگمی در رابطه با نام دستگاه خود می توانید انجام دهید، این است که نام دستگاه خود را تغییر دهید. در این مقاله نحوه تغییر نام یک تلفن اندرویدی را آموزش خواهیم داد.

مرتبط : چگونگی دادن مجوز موقت به برنامه ها در سیستم اندرویدی

شرایط متداولی که ممکن است در این صورت نام دستگاه شما نمایش داده شود، استفاده از اتصالات بلوتوثی است. فرض کنید که گوشی تلفن شما در حال اتصال به رایانه باشد و هنگامی که دستگاه های اطراف را اسکن می نمایید، چند نام یکسان با دستگاه اندرویدی شما ظاهر شود. اگر چند نفر در محیط اطراف شما از یک مدل دستگاه یکسان استفاده کنند، پیدا کردن نام دستگاه مورد نظر ممکن است کمی گیج کننده باشد.

تغییر نام دستگاه، سریع و آسان است. ابتدا انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید (بسته به شرکت سازنده گوشی یا تبلت، یک یا دو بار این کار را انجام دهید) تا صفحه اعلان (نوتیفیکیشن) ظاهر شود، سپس روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید تا منویSettings  باز شود.

سپس به سمت پایین پیمایش کرده و “About Phone” را انتخاب کنید. بسته به دستگاه خود، ممکن است مجبور باشید قبل از دیدن بخش “About Phone”، به “System” مراجعه کنید.

گزینه “Device Name” را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید.

تغییر نام یک تلفن اندرویدی

به طور جایگزین می توانید به دنبال دکمه ویرایش نیز باشید.

در آخر نیز نام جدید گوشی تلفن یا تبلت اندرویدی خود را تایپ کنید و روی “OK” یا “Save” ضربه بزنید.

تغییر نام یک تلفن اندرویدی

به همین سادگی نام دستگاه شما تغییر کرد. در بسیاری از موارد نام دستگاه نمایش داده نمی شود، اما با این وجود می توان یک نام خاص تری برای راحتی بیشتر به دستگاه خود اختصاص دهید. امیدواریم که این امر به شما کمک کند تا در هنگام اتصال دستگاه ها مختلف دچار سردرگمی کمتری بشوید.

مرتبط : تغییر تصویر پس زمینه یک دستگاه اندرویدی براساس زمان ، چگونه نام بلوتوث دستگاه اندرویدی خود را تغییر دهیم

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید