استفاده از وب با چندین حساب کاربری گوگل مختلف، در حالی که به طور همزمان داخل همه این حساب های کاربری هستید، به آسانی اتفاق می افتد. اما همیشه به حساب کاربری “پیش فرض” خود باز گرداندیده می شوید. تغییر حساب کاربری پیش فرض گوگل کمی مشکل است، اما با استفاده از راهنمایی های ارائه شده در این مقاله می توان این کار را به راحتی انجام داد.

حساب کاربری گوگل پیش فرض براساس اینکه که برای اولین بار با کدام یک از حساب های خود وارد سیستم شده اید، تعیین می شود. همین قانون برای حساب های کاربری گوگل در دستگاه های اندرویدی و بسیاری از برنامه های Google نیز اعمال می شود. متأسفانه، تغییر حساب کاربری “پیش فرض” کمی دشوار است.

مرتبط: چگونه حساب گوگل پیش فرض خود را در اندروید تغییر دهیم

با مراجعه به وب سایت Google و کلیک روی آیکون پروفایل در گوشه بالا سمت راست، به سرعت می توانید بررسی کنید که کدام یک از حساب های شما، حساب کاربری پیش فرض گوگل است. لیستی از تمام حساب های کاربری گوگل که از آن ها استفاده می کنید، نمایش داده می شود. اگر در کنار یکی از حساب ها کلمه “Default” قرار نگرفته باشد، این حساب همان حساب پیش فرض گوگل شما است.

همانطور که قبلاً ذکر شد، اولین حسابی که وارد آن شده اید، حساب پیش فرض شما است، بنابراین لغو پیش فرض بودن این حساب به معنای خروج از همه حساب های کاربری می باشد. پس از خروج از تمام حساب های کاربری، می توانید از ابتدا با حساب پیش فرض جدید وارد شوید.

در ابتدا با استفاده از یک مرورگر وب به google.com بروید و روی آیکون پروفایل در گوشه بالا سمت راست صفحه کلیک کنید.

در مرحله بعد، از فهرست ظاهر شده گزینه “Sign Out of All Accounts” را انتخاب کنید.

اگر به Google Chrome وارد شده باشید، پیامی ظاهر می شود و به شما اطلاع می دهد که همگام سازی برای حساب شما موقتاً متوقف شده است. برای ادامه روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

حساب کاربری پیش فرض گوگل

حالا می توانید با حسابی که می خواهید حساب پیش فرض شما باشد، مجددا وارد سیستم شوید. از گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی Google روی گزینه “Sign In” کلیک کنید.

حساب کاربری پیش فرض گوگل

لیستی از همه حساب هایی که قبلاً با آن ها وارد گوگل شده اید را همراه با عبارت “Signed Out” در کنار آنها، مشاهده می کنید. حسابی که به عنوان حساب پیش فرض در نظر دارید را انتخاب کنید یا برای ورود به سیستم با یک حساب جدید روی “Use Another Account” کلیک کنید.

مرتبط : سرویس چاپ ابری گوگل در پایان سال ۲۰۲۰ از بین می‌رود

حساب کاربری پیش فرض گوگل

تمام مراحل برای تغییر حساب پیش فرض گوگل را انجام دادید. در حالی که این مورد بهترین روش برای تغییر حساب های پیش فرض نمی باشد، اما روشی است که با موفقیت حساب پیش فرض را تغییر می دهد. امیدواریم با این روش به راحتی حساب پیش فرض خود را تعویض نموده باشید.

مرتبط : ۳۶ سرگرمی پنهان در جستجوی گوگل و نکات مخفی

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید