به طور پیش فرض مرورگر Microsoft Edge با یک صفحه “زبانه جدید” که پر از محتوا است، باز می شود. خوشبختانه به آسانی می توان این صفحه زبانه جدید را با یک صفحه خانه شخصی سازی شده جایگزین کرد که پس از باز کردن مرورگر با آن مواجه خواهید شد. همچنین می توانید صفحه ای که در هنگام کلیک کردن بر روی نماد “خانه” در نوار ابزار ظاهر می شود را تنظیم کنید، که این صفحه به طور پیش فرض غیرفعال است. در مقاله پیش رو نحوه انجام هر دو روش برای تغییر Home page در مرورگر ماکروسافت Edge بیان شده است.

صفحه خانه در مقابل صفحه شروع، صفحه شروع در مقابل صفحه زبانه جدید

مانند مرورگر گوگل کروم، مفهوم “صفحه خانه” در مرورگر مایکروسافت Edge، در مقایسه با مرورگرهای کلاسیک قدیمی (و در مقایسه با مرورگرهای مدرنی مانند فایرفاکس و سافاری) تا حدودی زیادی متفاوت است. وقتی صفحه خانه مرورگر ماکروسافت Edge را تنظیم می کنید، این صفحه فقط به عنوان صفحه ای عمل می کند که با کلیک بر روی نماد خانه روی نوار ابزار (که به طور پیش فرض این نوار ابزار پنهان می باشد) ظاهر می شود. در حال حاضر، گزینه ای برای استفاده از همین تنظیمات صفحه اصلی به عنوان صفحه پیش فرضی که در هنگام باز کردن یک پنجره یا زبانه جدید ظاهر می شود، وجود ندارد.

اگرچه تا حدی گیج کننده به نظر می رسد، اما می توانید یک “صفحه startup یا شروع” تنظیم کنید که هنگام باز کردن برنامه ماکروسافت Edge ظاهر شود، ولی تنظیم این صفحه در مقایسه با تنظیم صفحه اصلی ذکر شده در بالا، متفاوت است. در نهایت مرورگر ماکروسافت Edge شامل یک صفحه “زبانه جدید” است که هر زمانی که یک زبانه جدید را باز می کنید، نمایش داده می شود. این صفحه زبانه جدید از قابلیت سفارشی سازی کردن محتوا (می توانید محتوای این صفحه را سفارشی کنید) برخوردار است، اما امکان غیر فعال کردن کامل این صفحه و یا اختصاص یک صفحه سفارشی در هنگام باز کردن یک زبانه جدید، وجود ندارد.

در ادامه این مقاله، به تنظیم صفحه خانه و صفحه شروع (startup) می پردازیم.

نحوه فعال کردن “دکمه خانه” و تنظیم “صفحه خانه” در مرورگر ماکروسافت Edge

اگر قصد تنظیم یک صفحه وب را دارید که با یک کلیک روی نماد صفحه خانه در نوار ابزار به سرعت به آن صفحه دسترسی پیدا کنید، تنظیم این ویژگی در مرورگر ماکروسافت Edge برای شما مفید است.

ابتدا مرورگر ماکروسافت Edge را باز کرده و بر روی دکمه “بیضی شکل” (سه نقطه افقی کنار هم) در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید. در منوی ظاهر شده، گزینه “Settings” را انتخاب کنید.

در صفحه تنظیمات، به قسمت “Appearance” بروید.

در بخش “Customize toolbar”، سوئیچ موجود در سمت راست گزینه “Show Home” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا فعال شود. درست در زیر این قسمت، روی دکمه “رادیو” (دایره تو خالی) موجود در کنار کادر متنی خالی از نوشته، کلیک کنید. آدرس وب سایت را که می خواهید به عنوان صفحه خانه خود انتخاب کنید، وارد نمایید (یا جایگذاری کنید (paste کنید))، سپس روی دکمه «Save» کلیک کنید.

پس از ذخیره سازی، از قسمت Settings خارج شوید. اکنون در نوار ابزار مرورگر، نماد یک خانه مشاهده می شود.

تغییر Home page در مرورگر ماکروسافت Edge

وقتی روی این نماد کلیک کنید، مرورگر ماکروسافت Edge وب سایت تنظیم شده بر روی صفحه خانه را بارگیری می کند.

نحوه تنظیم صفحه شروع (startup) سفارشی در مرورگر ماکروسافت Edge

اگر مایل به تنظیم اولین صفحه ای هستید که پس از باز کردن مرورگر ماکروسافت Edge دیده می شود، لازم است که تنظیمات مربوط به راه اندازی ماکروسافت Edge را تغییر دهید. در قسمت زیر نحوه انجام این کار بیان شده است.

در ابتدا مرورگر ماکروسافت Edge را باز نمایید. بر روی دکمه “بیضی شکل” که در گوشه سمت راست بالای پنجره قرار دارد، کلیک کنید و گزینه “Settings” را انتخاب کنید. در پنجره تنظیمات، به بخش “On Startup” بروید.

تغییر Home page در مرورگر ماکروسافت Edge

در صفحه تنظیمات “On Startup”، روی دکمه “رادیو” (دکمه دایره تو خالی) در کنار گزینه ” Open A Specific Page Or Pages ” کلیک کنید، سپس روی دکمه “Add A New Page” کلیک نمایید.

تغییر Home page در مرورگر ماکروسافت Edge

در پنجره ظاهر شده، آدرس وب سایتی را که می خواهید در هنگام باز شدن مرورگر ماکروسافت Edge نشان داده شود، تایپ کرده یا جای گذاری کنید. سپس بر روی “Add” کلیک کنید.

تغییر Home page در مرورگر ماکروسافت Edge

پس از این کار، سایتی را که به تازگی اضافه نموده اید، در قسمت Settings مشاهده می شود. در صورت تمایل می توانید صفحات دیگری را نیز اضافه کنید که هر بار پس از باز کردن برنامه ماکروسافت Edge، با استفاده از دکمه ” Add A New Page (افزودن صفحه جدید)” این وب سایت ها باز می شوند.

تغییر Home page در مرورگر ماکروسافت Edge

پس از اتمام کار، زبانه Settings را ببندید. دفعه بعد که مرورگر ماکروسافت Edge را باز نمودید، صفحه یا صفحاتی که به صورت سفارشی تنظیم کرده اید، ظاهر می شوند. حالا از مرور صفحات وب لذت ببرید!

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید