عمر باتری چیزی است که اکثر مردم به آن اهمیت می دهند و چندان به سلامت باتری دستگاه خود اهمیتی نمی دهند. سلامت باتری برای استفاده طولانی مدت از یک گوشی تلفن همراه مهم است. برخلاف گوشی آیفون، راه خیلی آسانی برای تشخیص سلامت باتری گوشی اندروید وجود ندارد.

مرتبط: چگونه حالت مصرف کم باتری را برای همیشه در گوشی آیفون خود فعال کنیم

به هر حال، سلامت باتری گوشی اندروید چیست ؟ سلامت باتری اصاصا به مدت زمانی گفته می شود که باتری شما نیاز به تعویض دارد و باید باتری آن عوض شود. سلامت باتری به ما می گوید که باتری در حال خراب شدن است. وقتی که سلامت باتری پایین باشد، به این معناست که باتری سریع تر از حد معمول تخلیه می شود  داغ میکند و … .

چک کردن سلامت باتری در گوشی های اندروید سامسونگ گلگسی

شرکت سامسونگ اولین شرکتی است که در گوشی های اندروید خود گزینه سلامت باتری رابرای تشخبص یلامت باتری گوشی اندروید اضافه کرده است. استفاده از این ویژگی نیاز به برنامه Samsung members دارد. این برنامه از قبل در گوشی های سامسونگ نصب شده است. ولی اگر برنامه Samsung members را روی گوشی خود ندارید، می توانید آن را از پلی استور دانلود ون صب کنید .

قدم اول، انگشت خود را روی صفحه نمایش از بالا به پایین بکشید و به تنظیمات بروید.

سلامت باتری گوشی اندروید

در قدم بعد به دنبال گزینه Battery and device care باشید و وارد آن شوید.

در گزینه Additional Care گزینه ای Diagnostics را انتخاب کنید.

سلامت باتری گوشی اندروید

با این کار برنامه Samsung members با تعدادی آیکون برای مواردی که می توانید بررسی کنید، باز می شود. گزینه battery status را انتخاب کنید.

حال شما اطلاعات باتری را می توانید مشاهد کنید. در گزینه Life، سلامت باتری گوشی اندروید شما نشان داده می شود. گزینه های که شما مشاهد می کنید، “عالی”، “خوب”، “ضعیف” است.

سلامت باتری گوشی اندروید

چک کردن سلامت باتری در گوشی های اندروید دیگر

اگر شما گوشی سامسونگ گلکسی ندارید، روش های دیگر وجود دارد که بدون استفاده از این برنامه می توانید سلامت باتری را بررسی کنید.

این روش از منوی تشخیصی مخفی اندروید استفاده می کند که با وارد کردن کد ها در شماره گیر گوشی قابل دسترسی است. با این حال، این کد ها در همه دستگاه و شبکه های تلفن همراه کار نمی کنند.

گوشی خود را بردارید و کد *#*#۴۶۳۶#*#* را بگیرید. یک صفحه برای شما به عنوان منوی “Testing” باز می شود که در آن اطلاعات باتری و سلامت آن را به شما نشان می دهد.

اگر این راه برای شما کار آمد نبود – احتمال زیادی وجود دارد که این روش کار نکند – شما به یک برنامه جانبی نیاز دارید. خوشبختانه، در گوگل استور می توانید بهترین برنامه ها، مانند Accubattery را دانلود کنید.

 AccuBattery

متاسفانه، شما به جواب دقیق و درستی دست پیدا نخواهید کرد. Accubattery به اطلاعات تاریخ باتری شما دسترسی ندارد. پس از نصب برنامه شروع به ضبط داده ها می کند. پس از چند بار شارژ و دشارژ، می توانید میزان سلامت باتری را مشاهد کنید.

سلامت باتری گوشی اندروید

برنامه Accubattery را به طور کامل بررسی کنید تا ببینید چه کارهای دیگر می تواند انجام دهد. سلامت باتری مسئله چندان مهمی نیست که خیلی نگران آن باشید، اما  مفید است که بدانید باتری شما همان گونه که باید باشد، کار می کند.

مرتبط: نحوه خاموش کردن ویژگی ۵G در سیستم عامل اندروید برای صرفه جویی در مصرف باتری

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، عرضه کننده محصولات دل در ایران|

فروش و خدمات محصولات دل در ایران

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید