با شروع به‌روزرسانی اکتبر ۲۰۲۰، ویندوز ۱۰ اکنون به صورت پیش فرض با یک تم سبک ارائه می‌شود که رنگ تاکیدی خود را از نوار وظیفه و منوی Start شما می‌گیرد. اگر می‌خواهید رنگ دلخواه برای منوی Start خود انتخاب کنید، راهی آسان برای انتخاب آن در تنظیمات وجود دارد. در این مقاله نحوه انجام این کار توضیح داده شده است.

مرتبط : کنترل پنل ویندوز ۱۰ کجا رفته است؟

ابتدا ” Settings ” را با باز کردن منوی ” Start ” و کلیک روی نماد چرخ‌دنده در سمت چپ، راه اندازی کنید. (همچنین می‌توانید Windows + i را روی صفحه کلید خود فشار دهید.)

هنگام راه‌اندازی ” Settings”، روی ” Personalization” کلیک کنید.

در تنظیمات ” Personalization”، از نوار کناری روی ” Colors” کلیک کنید.

در تنظیمات “Colors”، منوی کشویی “Choose your color” را پیدا کنید. در منو  ” Custom” را انتخاب کنید.

رنگ دلخواه برای منوی Start

 

با انتخاب ” Custom ” از منوی رنگ، دو گزینه جدید ظاهر می‌شود. در بخش « Choose your default Windows mode» ، « Dark» را انتخاب کنید.

این حالت تاریک، برای اضافه کردن رنگ در منوی Start مورد نیاز است، اما از آنجا که قبلا طرح رنگ ” Custom ” را انتخاب کرده‌اید، در صورت تمایل می‌توانید از برنامه‌های حالت روشن استفاده کنید. بنابراین در بخش “Choose your default app mode”، هرکدام از گزینه‌ها (“Light” یا “Dark”) را که دوست دارید، بهترینش را انتخاب کنید.

رنگ دلخواه برای منوی Start

در مرحله بعد، به پایین صفحه رنگها رفته و قسمت ” Choose your accent color” را پیدا کنید.

اگر می‌خواهید رنگ به طور خودکار با تصویر پس‌زمینه دسک تاپ شما مطابقت داشته باشد، کنار جمله  ” Automatically pick an accent color from my background ” یک علامت بزنید. در غیر این صورت، روی رنگی که می‌خواهید در منوی استارت خود و taskbar استفاده کنید، در شبکه رنگی موجود کلیک کنید. همچنین می‌توانید با کلیک روی دکمه ” Custom color” در زیر شبکه رنگی، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

رنگ دلخواه برای منوی Start

پس از آن، بخش ” Show accent color on the following surfaces” را پیدا کرده و کنار کادر ” Start, taskbar, and action center” را علامت بزنید.

(اگر گزینه ” Start, taskbar, and action center” خاکستری است، چک کنید در بالا ” Dark” را به عنوان حالت پیش فرض ویندوز خود انتخاب کرده‌اید. در حالت روشن کار نخواهد کرد.)

رنگ دلخواه برای منوی Start

دفعه بعدی که منوی Start خود را باز کنید، می بینید به رنگی انتخابی شما تغییر کرده است.

رنگ دلخواه برای منوی Start

بسیار خوب. اگر می‌خواهید دوباره به تم استاندارد ویندوز ۱۰ برگردید، Settings > Personalization > Colors را باز کرده و “Light” را از فهرست کشویی “Select your color” انتخاب کنید. از شخصی‌سازی ویندوز لذت ببرید!

مرتبط : نحوه فعال‌سازی مجدد اعلان‌های Focus Assist در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید