احتمالا چندین میکروفون مختلف روی سیستم مک شما وجود دارد که ممکن است به صورت یک ابزار داخلی یا وب کم یا به شکلی دیگر موجود باشند. اگر مطمئن نیستید که کدام یک از میکروفون ها در حال ضبط صدا هستند، لازم است که تنظیمات ورودی صوتی را بررسی کنید. در این قسمت می توانید میکروفون مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

ابتدا بر روی منوی Apple در گوشه سمت چپ، بالای صفحه کلیک کرده و سپس “System Preferences” را انتخاب کنید.

در اینجا، روی گزینه “Sound” کلیک کنید.

در پنجره تنظیمات “Sound”، بر روی گزینه “Input” کلیک نمایید.

سپس لیستی از دستگاه های ورودی صوتی متصل و شناخته شده از جمله میکروفون های موجود در وب کم ها یا دستگاه های بلوتوثی را مشاهده خواهید کرد. روی میکروفونی که می خواهید از آن استفاده کنید، کلیک نمایید. از این به بعد سیستم مک شما از آن دستگاه، ورودی صدا دریافت می کند.

انتخاب میکروفون در سیستم مک

پس از انتخاب میکروفونی (یا دستگاه ورودی صوتی) که مایل به استفاده از آن هستید، نوار مقیاس حجم ورودی صدا را دقیقاً در زیر لیست انتخاب میکروفون، مشاهده می نمایید. در حین صحبت با میکروفون، بیشتر خطوط عمودی مقیاس حجم ورودی صدا خاموش و روشن می شوند و تغییر می کنند که این بدان معناست که هم اکنون این میکروفون توسط سیستم مک شما فعال و شناخته شده است.

نحوه تغییر سریع میکروفن ها از نوار منو

اگر گزینه “Show Volume in the Menu Bar” را در قسمت تنظیمات “Sound” فعال کنید، روش دیگری وجود دارد که می توانید با استفاده از آن دستگاه های ورودی صوتی را تغییر دهید. گزینه Option را فشار داده و نگه دارید، روی آیکون بلندگو در نوار منو کلیک کنید و سپس میکروفون مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

انتخاب میکروفون در سیستم مک

اگر چه که این مورد یک روش سریع برای جابجایی بین میکروفن ها می باشد، اما در اینجا نمی توانید ورودی صدا را همانند حالتی که در “System Preferences” وجود داشت، تنظیم کنید.

عیب یابی ورودی های صدا در سیستم مک

اگر نمی توانید با استفاده از یک میکروفون یا یک دستگاه صوتی متصل شده با بلوتوث، صدایی دریافت کنید، “System Preferences” را باز نموده و سپس روی گزینه “Bluetooth” کلیک کنید. دستگاه مورد نظر را مجددا وصل نمایید.

اگر میکروفون شما با استفاده از USB به سیستم متصل شده است، وب سایت سازنده آن را برای دریافت درایورهای جدید مک بررسی نمایید. همچنین امکان معیوب بودن کابل های USB نیز وجود دارد، بهتر است یک کابل دیگر را نیز امتحان کنید.

همچنین می توانید سیستم مک خود را مجددا راه اندازی کرده یا سیستم عامل آن را به روز کنید. هر دو گزینه به طور بالقوه، می تواند تعداد زیادی از مشکلات صوتی، به ویژه اشکالات موقتی نرم افزاری را برطرف کند.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید