امروزه معمولا کاربران ویندوز ۱۰ با چندین میکروفون مختلف سر و کار دارند. غالبا یکی از این میکروفون ها، میکروفون داخلی تعبیه شده در رایانه است. میکروفون های دیگر در وب کم و هدست می باشند و همچنین معمولا کاربران از یک میکروفون برای ضبط پادکست نیز استفاده می کنند. در این مقاله نحوه انتخاب میکروفون پیش فرض ویندوز را از میان چندین میکروفون مختلف توضیح می دهیم.

مرتبط : ۶ ویژگی عالی در نوار بازی جدید ویندوز ۱۰

همچنین می توانید برای برخی برنامه ها یک میکروفون پیش فرض تنظیم کنید

قبل از شروع، لازم به ذکر است که در برخی از برنامه ها (به عنوان مثال برنامه Zoom) می توانید دستگاه میکروفون خود را از داخل برنامه انتخاب کنید و این انتخاب مستقل از تنظیمات صوتی سیستم ویندوز عمل خواهد کرد.

همچنین می توانید با استفاده از یک منوی پنهان شده در Setting، میکروفونی را به یک برنامه اختصاص دهید. اما اگر می خواهید میکروفون پیش فرضی را برای کل سیستم تنظیم کنید، مراحل زیر را دنبال کنید. هر برنامه ای که از میکروفون پیش فرض ویندوز استفاده کند – این مورد گزینه پیش فرض اکثر برنامه ها است – از این میکروفون استفاده خواهد کرد.

مرتبط: نحوه مشاهده تصاویر کوچک همه پنجره های باز در ویندوز ۱۰

نحوه انتخاب میکروفن پیش فرض با استفاده از Settings

می توانید به راحتی میکروفن پیش فرض را با استفاده از Settings انتخاب کنید. ابتدا با کلیک روی منوی “Start” و انتخاب آیکون چرخ دنده در سمت چپ، “Settings” را باز کنید. همچنین می توانید کلیدهای ترکیبی Windows + i را فشار دهید تا این پنجره سریعا باز شود.

همچنین می توانید روی آیکون بلندگو در سینی سیستم در سمت راست نوار وظیفه کلیک راست کرده و گزینه “Open Sound Settings” را انتخاب کنید. ویندوز صفحه “Sound Settings” را باز می کند.

در پنجره “Settings”، روی “System” را کلیک کنید.

در صفحه “System”، از منوی نوار کناری روی “Sound” کلیک کنید.

در صفحه ” Sound”، به سمت پایین پیمایش کرده تا به بخش “Input” برسید. در منوی کشویی ای که با عنوان “Choose your input device” نشان داده شده است، میکروفونی را که می خواهید به عنوان میکروفون پیش فرض از آن استفاده کنید را انتخاب نمایید.

پس از انتخاب دستگاه مورد نظر از فهرست کشویی، ویندوز از آن دستگاه به عنوان میکروفون پیش فرض استفاده می کند. اکنون می توانید “Settings” را ببندید.

مرتبط : نحوه استفاده از Spotify در بازی‌های کامپیوتری ویندوز ۱۰

نحوه انتخاب میکروفن پیش فرض ویندوز با استفاده از کنترل پنل

همچنین می توانید میکروفون پیش فرض سیستم را با استفاده از کنترل پنل کلاسیک ویندوز تنظیم کنید. می توانید با استفاده از آیکون بلندگوی موجود در سینی سیستم که در سمت راست صفحه نمایش در مقابل منوی Start قرار دارد، به کنترل پنل دسترسی پیدا کنید.

روی آیکون بلندگو در سینی سیستم کلیک راست کرده و از فهرست ظاهر شده، گزینه “Sounds” را انتخاب کنید.

انتخاب میکروفن پیش فرض

در پنجره ظاهر شده “Sound”، روی برگه “Recording” کلیک کنید.

انتخاب میکروفن پیش فرض

در مرحله بعد، لیستی از دستگاه های ضبط کننده صدا توسط سیستم خود را مشاهده می کنید که میکروفون های متصل به سیستم شما را نشان می دهد. میکروفونی را که می خواهید به عنوان میکروفون پیش فرض از آن استفاده کنید از این لیست انتخاب نموده و روی دکمه “Set Default” کلیک کنید.

مرتبط : چگونه می‌توان آخرین تاریخ نصب ویندوز ۱۰ را مشاهده کرد

انتخاب میکروفن پیش فرض

سپس میکروفونی که انتخاب نموده اید، در این لیست با علامت تیک سبز رنگ در کنار آن نشان داده می شود که این علامت نشان دهنده این است که این میکروفون به عنوان دستگاه ضبط کننده پیش فرض تنظیم شده است. همچنین در این لیست عبارت “Default Device” در زیر میکروفون پیش فرض قرار می گیرد.

مرتبط : چگونه کدری پس زمینه صفحه قفل (Lock screen) ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنیم؟

انتخاب میکروفن پیش فرض

روی “OK” کلیک کنید تا پنجره ” Sound ” بسته شود. اگر زمانی خواستید میکروفون پیش فرض سیستم را دوباره تغییر دهید، تنها کافیست گزینه “Sounds” را از آیکون بلندگو در سینی سیستم انتخاب کنید.

مرتبط : نحوه حذف برنامه ها از طریق Command Prompt در ویندوز ۱۰

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید