Home مقالات آموزشی آی او اس نحوه پاکسازی فایل های حافظه نهان discord در کامپیوتر و موبایل

نحوه پاکسازی فایل های حافظه نهان discord در کامپیوتر و موبایل

0
876
پاکسازی فایل های حافظه نهان

فایل ها در حافظه نهان discord  با تصاویر ویدئو ها و گیف هایی که در پلتفرم های مختلف ارسال و یا دریافت میکنید، ایجاد میشوند و باعث پر شدن حافظه دستگاه شما میشوند.

شما با دنبال کردن قدم به قدم این مراحل میتوانید فایل هایی که در حافظه نهان سیستم شما ذخیره شده اند را در ویندوز۱۰، مکینتاشآیفون، آیپد و دستگاه های اندرویدی  پاک کنید.

مرتبط : ۱۰ قدم کوتاه جهت افزایش عملکرد سیستم

این مراحل زمانی عمل خواهند  شد که شما اپلیکیشن discord  را بر روی  ویندوز ۱۰، مک و یا تلفن همراه نصب کرده باشید.

اگر شما  discord را از طریق وبسایت استفاده میکنید، نیاز است تا حافظه نهان مرورگر خود را پاک کنید.

چگونه فایل های حافظه نهان discord  را در ویندوز پاک کنیم

برای پاک کردن  فایل های حافظه نهان discord  بر روی کامپیوتر ویندوزی خود باید فایل ها را به صورت دستی پاک کنید.

شما میتوانید آن را در پوشه  AppData پیدا کنید. برای باز کردن آن (این پوشه)، متنی که در باکس زیر قرار دارد را در فایل اکسپلورر مینویسیم:

%appdata%\discord

 

در پوشه  AppData در  Discord خود، با خیال راحت میتوانید در جایی که  پوشه های “cache” ,“code” cache” ,“GPUCache”  وجود دارد راست کلیک کرده و بعد از آن گزینه  delete را انتخاب کنید.

 

بعد از آن نیاز است تا recycle bin خود را برای  اطمینان از پاک شدن کامل فایل ها ، پاک کنید. برای این کار فقط (کافی است) دو بار بر روی آیکون  recycle bin  کلیک کرده و بر روی گزینه  empty recycle bin  کلیک کنید.

 

مرتبط : ۱۰ روش سرعت بخشیدن به کامپیوتری که با ویندوز ۷، ۸ یا ۱۰ کار می کند

چگونه فایل های حافظه نهان  discord را در مکینتاش پاک کنیم

شما با یک روش ساده میتوانید حافظه نهان  discord  را در مکینتاش پاک کنید . اول finder   را باز کنید و سپس بر روی GO > Go to Folder  کلیک کنید.

 

برای دسترسی به پوشه های مخفی و فایل های Discord موارد زیر را در Go to the Folder بنویسید.

~/Library/Application Support/discord/

در پوشه داده Discord بر روی پوشه های “cache” , “code cache” , “GPUCache” کلیک راست کرده و سپس بر روی Move to Trash(Move to Bin) کلیک کنید.

بعد از آن به خالی کردن پوشه Trash نیاز دارید. فقط  بر روی آیکون  Trash در Dock کلیک راست کرده و بر روی Empty Trash  کلیک کنید.

چگونه فایل های حافظه نهان  Discord را در اندروید پاک کنیم

همانطور که در رایانه های ویندوز و مکینتاش انجام میشود ، ورژن اندروید برنامه Discord نیز فایل های خاصی را به  عنوان فایل های حافظه پنهان ذخیره میکند (مثل عکس و ویدئو).

شما میتوانید آنها را با خالی کردن حافظه نهان Discord در منو تنظیمات اندروید پاک کنید. مراحل متفاوت هستند، بستگی به دستگاه شما و ورژن اندروید آن دارد – موارد زیر به طور خاص بر روی اندروید ۱۰ و جدید تر کار میکند.

اول، یک و یا دو بار (انگشت خود را) از بالا به پایین کشیده و آیکون آچار را فشار دهید تا به منوی تنظیمات در دستگاه خود وارد شوید و بعد از آن وارد Apps شوید.

به پایین اسکرول کنید تا به Discord برسید یا آن را در قسمت سرچ در بالای صفحه وارد کنید و سپس برای ادامه بر  روی آن ضربه بزنید.

در منوی Discard خواهید دید که برنامه چه مقدار از حافظه را اشغال کرده است. بر روی Storage  ضربه بزنید تا به  گزینه های بیشتری دسترسی داشته باشید.

در منوی Storage میتوانید تمام داده برنامه را پاک کنید یا به سادگی همه داده های ذخیره شده در حافظه نهان را پاک کنید. بر روی Clear Cache  ضربه بزنید تا دومی انجام شود( پاک کردن حافظه نهان).

با این کار بلافاصله همه داده حافظه پنهان اضافی مربوط به برنامه Discord در دستگاه اندروید شما حذف میشود. میتوانید این کار را به صورت منظم انجام دهید تا مقدار داده های ذخیره شده در فایل نهان برنامه به حداقل برسد.

چگونه فایل های حافظه نهان  Discord را درآیفون و آیپد پاک کنیم

متاسفانه روشی برای حذف حافظه پنهان در آیفون یا آیپد وجود ندارد. شما برای پاک کردن داده های حافظه نهان که ممکن است ذخیره شده باشند باید برنامه را پاک کرده و دوباره آن را نصب کنید. برای انجام این کار به مسیر Settings > General > iPhone (or iPad) Storage رفته و سپس به پایین بروید و برروی Discord ضربه بزنید.

 بعد Delete App را لمس کنید و سپس یکبار دیگر برای تایید آن را لمس کنید.

به صورت متناوب میتوانید با لمس طولانی روی برنامه  Discord در صفحه نمایش و سپس با لمس  Delete App ،Discord را حذف کنید.

پس از حذف شدن برنامه با پیدا کردن آن در  App Store اقدام به نصب دوباره آن کنید. شما برای استفاده دوباره از برنامه نیاز به ورود به حساب Discord خود دارید.

howtogeek

|برای مطالعه سایر مقالات ما به مجله کندل مراجعه نمایید|

|برای خرید محصولات دل کلیک کنید|

|برای تعمیرات لپ تاپ کلیک کنید|

|کندل ، نمایندگی دل ایران|

نمایندگی دل ایران

نمایندگی دل ایران

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here